Skocz do zawartości

Brak miejsca na dysku C


Recommended Posts

Witam. Mam system XP i partycje systemową C 29 GB. Wolnego mam około 3,8 GB. Myślę że komputer szybciej i lepiej pracuje jak ma wolnej tak bliżej 10 GB, i proszę o potwierdzenie mojej teorii.

 

I inna sprawa to że nie mogę się połapać w tym co tak dużo zajmuje, nie mam gier, muzyki, fimów, tylko same potrzebne programy i to niemożliwe żebym zajął 25 GB na C. Jak wchodzę we właściwości to sam system zajmuje 5,3 , dokumenty z 2 GB. Programy też zajmują niewiele. Więc gdzie moje 15 GB ? Proszę o jakiś program z filtrami, lub o pomoc.

 

program files - 2,3 gb

dokumenty - 0,75 gb

system - 5,3 gb

 

 

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam system XP i partycje systemową C 29 GB. Wolnego mam około 3,8 GB. Myślę że komputer szybciej i lepiej pracuje jak ma wolnej tak bliżej 10 GB, i proszę o potwierdzenie mojej teorii.

nieprawdziwa teoria

 

pracuje szybciej kiedy ma nieposzatkowana te wolna przestrzen - u Ciebie przypuszczam sa male bloki porozrzucane po calej partycji i dlatego odczuwac mozesz spowolnienie pamieci Vir

Edytowane przez lopez2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dochodzi do tego plik Hibernacji, Plik Stronicowania - w zależności od tego ile masz RAM-u to zajmują odpowiednio - przy ilości pamięci 1GB - Hibernacja 1GB, Stronicowanie 1,5 GB, użyj oczyszczania dysku - tego windowsowego, oczyść punkty przywracania, zobaczysz ile miejsca się zwolni, wyłącz hibernację, jeżeli nie uzywasz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zrobiłem juz to co matej kazał, teraz jest 12 GB wolnego , szok !! tylko same przeglądarki i pliki tymczasowe kasował. teraz zrobię defragmentację bo chyba z 2-3 miesiące nie robiłem. hibernację używam często. wirtualny ram też zostawię mam, 2,5 gb więc pewnie coś koło tego mam pliki stron... dzięki. jest szybciej, komputer już tak nie muli.

 

Pozdrawiam Pana Lopeza :P

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...