Skocz do zawartości

Komputer ok 2000zł. Kupić zestaw gotowy czy złożyć samemu


Recommended Posts

ten zasilacz wyjdzie mi za 248zł a chieftec 228zł. Za 246zł mogę mieć GPS-550AB-A Chieftec 550W box

ps. Która płyta będzie lepsza?

ASUS M3A76-CM AMD 760G Socket AM2+

Asus M3A78-CM - socket AM2+," chipset AMD 780V + SB700"

ASUS M4A78-EM AMD 780G Socket AM2+

Link to post
Share on other sites

Tylko, że ten Chieftec 500W ma obciążalność linii +12V na poziomie 360 W. W OCZ jest to ponad 480W. Droższy Chieftec 550W ma dokładnie taką samą obciążalność na tej linii - 360W. Widać różnicę, prawda? ;) Warto dorzucić.

 

Z tych trzech najlepsza jest M4A78-EM.

Link to post
Share on other sites

HP 1730 ma rozdzielczosc 1280x1024, pograsz we wszystko na wysokich ustawieniach na tym GTX 260.

 

Co do zasilki to nie bierz chiefteca, mialem i nie polecam lepiej odrobine dolozyc i miec swiety spokoj. Ten OCZ od torture lub Corsair ktorego ci podalem beda dobre do tego zestawu.

 

Wsumie to ladny sprzet ci wyszedl, moze wez tylko Seagate barracude 7200.12 500GB jest szybka, cicha i niezawodna ;)

Link to post
Share on other sites

Po wszystkich poradach jakie tu przeczytałem wymyśliłem coś takiego:

 

Asus M4A78 PRO - socket AM2+," chipset AMD 780G + SB700"

DDR2 4GB Kitx2 (PC1066)

GAINWARD GeForce GTX 260 896 MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-E (Golden Sample) (0.8 ns) (625/2200)

ZASILACZ BE QUIET STRAIGHT POWER E6-550W

PROCESOR AMD PHENOM II X4 940 AM2+ BOX

OBUDOWA I-BOX LYNX 707A BEZ ZASILACZA PRESCOT

HDD SAMSUNG ASAP HD502HI 500GB 16MB SATA-2

 

Co sądzicie o tym?? Coś tu nie pasuje??

Lepiej brać pamięci 4GB PC1066 cl7 czy 4GB Pc800 cl5??

Wybrałem ten zasilacz bo czytałem ,że jest oszczędny, jak się mylę to mnie poprawcie.

Obudowa jest dla mnie mało ważna.

Na dzień dzisiejszy nie planuję go podkręcać ale za miesiąc lub dwa nie wykluczone.

Co to jest sb700?? To jest coś dobrego czy nie??

Link to post
Share on other sites

1) Dla Ciebie obudowa jest mało ważna, ale dla komputera bardzo. Weź Cooler Master Elite. Kosztuje do 150zł, a zdecydowanie lepiej wszystko schłodzi :)

2) A co to za RAM właściwie? Myślę, że lepiej wziąć 1066 CL5 niż 800 CL4. Tutaj masz tanie jakieś: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=15286

3) SB700 to mostek południowy. Teraz jest szał na odblokowywanie rdzeni, a ten się do tego nie nadaje. Ciebie to się nie tyczy, bo bierzesz gotowe 4 rdzenie. Chociaż płyta jest trochę droga, ja bym brał Gigabyte MA770-UD3.

4) Zasilacz jest naprawdę porządny. Aż chyba nieproporcjonalnie drogi do reszty zestawu, ale jeżeli Cię stać, to bierz ;)

5) Jeżeli planujesz OC to wygospodaruj ze 100zł na lepsze chłodzenie procesora.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję ,że to mój ostatni zestaw

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] modularny

AMD Phenom II X4 940 Quad-Core /3.0GHz, Black Edit

Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/

Corsair 4GB (2x2GB) PC1066 CL5

Cooler Master Elite 330 (Black/Silver)

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

W esc wyszło mi to za 2440zł. Trochę odszedłem od założonej kwoty ale co tam.

Czy procesor będzie dobry do płyty głównej??

Jeżeli uzbieram to jeszcze kupię Arctic-Cooling Freezer Xtreme

 

ps. phenom II X4 wyszedł w jakiejś innej wersji niż black edition??

Link to post
Share on other sites

Tylko, że ten Chieftec 500W ma obciążalność linii +12V na poziomie 360 W. W OCZ jest to ponad 480W. Droższy Chieftec 550W ma dokładnie taką samą obciążalność na tej linii - 360W. Widać różnicę, prawda? :sciana: Warto dorzucić.

 

Z tych trzech najlepsza jest M4A78-EM.

ocz 500 absolutnie nie posiada obciazalnosci linii 12 na poziomie 480W (to jest obciazenie laczne wszystkich linii 3,5,12 )

smiem twierdzic ze posiada ja wrecz slaba skoro dla linii3 i 5 przewidziano "po staremu" po 30A

dodatkowo smiem twirdzic ze to slaby zasilacz jak na cene 250 zl

Link to post
Share on other sites

mnie interesuje tabliczka na zasilaczu a nie wyciaganie z sieci obrazkow nie przypasowanych do modelu - jest zasilacz ma tabliczke na niej jest wszystko co producent chce umiescic i gwarantuje dla owego produktu

 

zasilacz +tabliczka techniczna =komplet niepodwazalnych danych

 

ps

zaden rozsadny producent nie zaniza swoich wynikow ewentualnie zdarza sie ze zawyza - choc w tym wypadku mozna by debatowac czy jest rozsadny

Link to post
Share on other sites

Ostatnie moje pytanie bo nie wiem czy dobrze zrobiłem. Czekam na taki zestawik:

Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] modularny

Corsair 4GB (2x2GB) PC1066 CL5

Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

Cooler Master Elite 330

 

Czy ten procesor pójdzie na tej płycie bo na stronie gigabyte w specyfikacjach obsługiwanych procesorów go nie ma? Czy chłodzenie dołączone do niego wytrzyma jakieś 2 miesiące bo już nie starczyło mi kasy na inne??

Link to post
Share on other sites

Czy ten procesor pójdzie na tej płycie bo na stronie gigabyte w specyfikacjach obsługiwanych procesorów go nie ma? Czy chłodzenie dołączone do niego wytrzyma jakieś 2 miesiące bo już nie starczyło mi kasy na inne??

Wyglada na to ze pojdzie bez problemu tylko nie zdyzyli go jeszcze przetestowac z ta plyta, na starszym modelu dziala wiec dlaczego mialby nagle nie dzialac w nowszym ???

 

Chlodzenie box wytrzyma duzo, na pewno wiecej niz 2 miesiace pytanie tylko jak dlugo ty z nim wytrzymasz bo jest dosyc glosne po przetaktowaniu procesora. Jezeli nie bedziesz krecic to nie masz sie o co martwic :?:

Link to post
Share on other sites

Na jakich badaniach oparłeś te 5%?

Na żadnych. 5% miało reprezentowac jakąś tam mała liczbę, która mimo wszystko jest i tak spora. Zjadłem słowo, powinno być: "nawet jeżeli psuje się, powiedzmy, 5%...". Na kilku forach przeczytałem informację o padniętych .12 oraz w sklepie znajomego, gdzie sa codziennie składane komputery.
Link to post
Share on other sites

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]

lepsza konstrukcja, dluzsza gwarancja, lepszy producent....

600W to potrzeba wlasciwie wylacznie do SLI lub CrossFire z mosnych kart w polaczeniu z mocnymi 4 rdzeniami. wiec jesli planujesz to bierz OCZ ale ja bym wolal modularnego corsaira.

Link to post
Share on other sites

Zależy też jakie ceny obu modeli, bo wiadomo, że lepiej wziąć Corsaira, ale jeżeli ma być droższy o milion złotych, to już nie :)

jeszcze nie widzialem zasilacza za milion pln, ale moze sa jakies platynowe :)

 

Obie konstrukcje beda dobre ale ja osobiscie stawiam na modularnosc, sam mam i wiem jak to zycie ulatwia.

Gdyby oba(OCZ SXS 700(moc szczytowa) i Corsair 520(moc ciagla)) byly w takiej samej cenie to wybralbym modularnego Corsaira.

 

Ale gusta sa rozne ;) ktorykolwiek wybierzesz bedzie dobry i na dlugo starczy.

Link to post
Share on other sites

Jasne, że też byłbym za Corsairem. Modularnym tym bardziej (zobacz w mój profil). Tylko niektórym modularność do niczego nie jest potrzebna, a różnica w cenie lub ograniczony budżet mogą wskazywać na OCZ :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...