Skocz do zawartości

Mandriva 2011 & RAID-0


Recommended Posts

.. a pytanie brzmi - czy ktos dokonal instalacji ?

Bo mi fra*ca sie wywala na poczatku instalacji, gdzies tak w pierwszej minucie. MD5 poprawna, system 64-bit. Pamietam, ze czasem Mandrivy w rewizjach Spring mialy problemy z GRUBem na RAIDzie, ale zawsze dalo sie to rozwiazac latwo. A tu - nie dosc, ze pierwsza rewizja, to od razu taki babol. Wiem, ze na pojedynczych dyskach sie instaluje, bo pelno recenzji, ale czy ktos instalowal na RAIDzie ?

Link to post
Share on other sites

Tyle to i ja wiem, ze "nie powinien RAID stanowic problemu" ;-) Dlatego wybralem Mandrive jako pierwszorzedny system, od wersji 2009 nie mialem problemow z RAIDem na niej, gdyz bylo to pierwsza i jedyna dystrybucja pozwalajaca w ogole zainstalowac sie na samym RAIDzie-0.

Ale nie wiedzialem, ze tworcy poszli w strone rozwiazania Ubuntu i ze da sie z odpalonego Live'a zainstalowac system, zaraz to sprawdze.

 

Niestety, rowniez w ten sposob nie da sie przeprowadzic instalacji. Znalazlem co prawda ikonke "zainstaluj Live" (mogliby lepiej przetlumaczyc), ale po jej wybraniu nastepuje doslownie to samo, co przy zwyklym installerze. Wynika wiec, ze programisci maja bur*el w swoich zrodlach, bo zawsze jak pamietam 2 rewizjach Spring powielaly sie te same bledy, ktore w wydaniach .0 nie wystepowaly - tym razem polaczono najgorsze wady Spring oraz "final" - i w efekcie RAID znowu nie dziala.

Albo sobie odpuszcze tego gniota, ktory moim zdaniem powinien wystepowac jako RC1 co najwyzej (brak oficjalnego Gnome, niemoznosc instalacji na RAID) - pelna wersje to sie wypuszcza, jak wszystko gra, a nie bo termin wydawniczy minal. Szkoda, bede dzialal dalej na 2010.2 albo przesiade sie na Mageia.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...