Skocz do zawartości

Który procesor jest lepszy?


Recommended Posts

Mi będzie służył głównie procesor do gier i chcę żeby odpalał nawet te najlepsze czyli Metro 2033 bez problemu i zastanawiam się jaki kupić, czekam na rady. : )

 

Do silnego procka będę miał też kartę graficzną taką jak:

ATI Radeon HD 6950

lub

ATI Radeon HD 6850

 

Wiem, że pierwsza jest lepsza bo ma rozmiar 2 GB ale to już od kasy zależy ile uda mi się skołować najszybciej.

Chcę zbudować doskonały sprzęt. ; )

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

W przypadku tych 2 kart jesli 6850 mialo by i nawet 100GB swojej pamieci nie bedzie lepsze od 6950 bo miedzy nimi jest ogromna roznica w wydajnosci... A z prockami to potwierdzam jak kolega wyzej... A do metro lepiej wez 6950 a nie pozalujesz lecz nawet na niej w FULLHD nastaw sie na to ze nie wlaczysz wszystkich detali bo to gra masakrator jak wszystkie czesci Crysis... Poprosze plus :D

Link to post
Share on other sites

i5 2500k - tylko i wyłącznie ze wzgledu na możliwość NIESAMOWITEGO podkręcenia - sam mam go od bodajże lutego br i jest wykręcony do prawie 5Ghz (o chłodzienie solidnym chyba nie musze pisać). do tego trzeba jednak płyte główną z podstawką LGA1155 a nie jak w starszych procka 1156! i absolutnie nie brać do niego płyty, napisze z literką "H"! tylko i wyłącznie brać "P"! H oznacza, że płyta wykorzytuje układ graficzny wbudowany w procesor - ale za to nie można go na niej podkręcić! a P daje niemalże nieograniczone pole do popisu. Osobiście polecałbym jakiegoś Asusa p67 - w rozsądnej cenie są ;> o grafice nie będę się rozpisywał bo to zbyt rozległy temat... Napisze tylko, że mam gtx570 od przeszło pół roku - i wszystko idzie na full detalach. Ale koszt niestety nie mały bo aktualnie chyba >1000zł

Link to post
Share on other sites

@up

do grania w zupełnosci starczy i5-2400, a H61 dlatego ze jak nie ma oc to nie potrzeba cudów do tego, na dzien dobry do i5-2500k i P67 trzeba dołożyc 300-400zł i zrobi sie ze 100FPS te 150 po oc, co na pewno oko zauważy

 

po co wydawać na coś co sie aktualnie nie wykorzysta, lepiej zaoszczędzić a za 2 -3 lata znowu wymienić wszytko, choć do grania prawdopodobnie będzie trzeba tylko grafy wymieniać

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

...... HD 6950 lub ATI Radeon HD 6850 Wiem, że pierwsza jest lepsza bo ma rozmiar 2 GB ale to już od kasy zależy ile uda mi się skołować najszybciej. Chcę zbudować doskonały sprzęt. ; )

co do pamieci to nie istotne

co do budowania doskonalego zestawu to jestes daleko w polu;)

co do wypowiedzi Banego - 100% popieram

 

policzmy ile "wydales" i ile za to kupujesz

 

i5 760 - i5k - 750zl

plyta - 400 zl

6950 - 950 zl

 

za 2100zl kupujesz 30-40 kl w najbardziej wymagajacych grach sv. high fhd

 

 

plyta http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-p7p55d-pro.0.355621.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=355621&utm_campaign=wszystkie 400zl

i3@4.5ghz http://www.agito.pl/procesory/intel-core-i3-540-3.06-ghz-box.0.362138.html?attr=299-455668 340zl

2x6870 http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6870-1gb-ddr5-pci-e-lbox-.0.446406.html?attr=248-485335 1400zl

 

za 2150zl kupujesz 50-70kl w ..... tym samym co wyzej

 

ps

odpowiem na zadane pytanie co by nie bylo ze spamuje :P

i5 760 znacznie

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

ja bym sie w lga 1156 jeszcze nie pchał, na razie w stosunku do możliwości lga1156 wypada drogo, obecnie tylko lga1155 a do grania to choćby i i3-2100 (http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2120-2100_5.html#sect0) bedzie dobry (ehh czemu nie ma tego proca w wersji K), chyba że te buldozery coś pokażą, ale ja osobiście węsze wielką kichę

 

na lga1156 jeszcze przyjdzie czas, za jakieś dwa lata będzie czymś takim jak dzisiaj lga775

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

@Bany_krk

 

 

nie wziąłeś pod uwagę, że jeżeli teraz skoczy mu fps o te 50 w aktualnych grach (co jest mało prawdopodobne ponieważ w najbardziej wymagających fps i tak jest na poziomie 30-60 w full HD i full detalach - nie wyobrażam sobie do mocnego sprzętu kupowania słabego monitora), to w grach które wyjdą za 6-12 miesięcy, nawet później - nadal będzie miał te 30 fps - i nie będzie musiał nic wymieniać za 1000zł - tylko będzie mógł z tym poczekać jeszcze rok. ALe tak jak napisał david1206 - nie znamy możliwości finansowych oraz umiejętności "bawienia" się ze sprzętem...

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Macie rację. Faktycznie nie jest korzyścią aby kupować Intel Core i5 760, opłacalniejszy jest i5 2500K. Dużo nie dopłacę a osiągi jego spełnią moje wymagania, zwłaszcza w wymagających grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...