Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze karty graficznej dla znajomego :)


Recommended Posts

Witam :) właśnie znajomy poprosił mnie o pomoc w wyborze dla niego karty graficznej a że ja mam małe doświadczenie w tym więc dlatego postanowiłem założyć ten temat mam nadzieje, że mogę liczyć na waszą pomoc a teraz przejdę do rzeczy znajomy ma na wydanie ok.£200 zastanawiamy się nad wyborem kart z serii Geforce oraz ATI Readon dla niego to nie ma znaczenia czy to Geforce czy to ATI będzie ważne żeby karta była dobrej firmy, wydajna i cicha :) poniżej podaje 2 propozycje które nas zainteresowały:

 

Z serii ATI Readon:

Sapphire ATI Radeon HD 4890 Vapor-X 1024MB

 

Z serii GeForce:

Geforce BFG GTX 275 OCX 896MB

 

Wydaje mi się, że karta z pamięcią 1GB mu wystarczy do oglądania filmów HD oraz do gier też w rozdzielczości HD :P Podam jeszcze wam linki do 2 sklepów w którym zostanie dokonany zakup może znajdziecie coś lepszego i wydajniejszego.

 

www.scan.co.uk

www.overclockers.co.uk

www.ebuyer.com

 

Podam jeszcze konfiguracje sprzętową:

 

Płyta główna: Asus Maximus II Formula

Procesor: Intel Core 2 Quad 9550 (OC na 3.:D

Pamięci: Corsair Dominator 4GB DDR2 XMS2 PC2-8500C5

Zasilacz: Be Quiet! Dark Power Pro 650W (sorry zapomniałem całkiem o zasilaczu xD)

 

To chyba na tyle jakbyście potrzebowali więcej informacji to proszę napisać :P z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam :?:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kolega ma taki sprzęt to zasilacz też ma prawdopodobnie wystarczający?

 

Z racji, że w tych sklepach nie ma dobrej nie referencyjnej konstrukcji GF to bierz najtańszą -> KLIK

Karta odrobinę wydajniejsza od Radeona, podkręca się podobnie (procentowo) -> KLIK

Link to post
Share on other sites

Z racji, że w tych sklepach nie ma dobrej nie referencyjnej konstrukcji GF to bierz najtańszą -> KLIK

Karta odrobinę wydajniejsza od Radeona, podkręca się podobnie (procentowo) -> KLIK

 

Widziałem kubbak, że na Twoją pomoc można zawsze liczyć :D dzięki za link z porównaniem obu kart przydał się :?: to mówisz, że nie opłaca się przepłacać i brać tego BFG z wyższej półki za ok. £200 ? :)
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma dużo miejsca na grafikę to polecam wielkiego i wydajnego potwora - GTX 275 Galaxy premium zajmuje 3 sloty chłodzenie ale w idle 40 stopni a stres nie przekracza 60 56 zazwyczaj - GTA 4. po podkręceniu - 78 stopni a wydajność większa niż 285 GTX ale w galaxy masz cyfrowy i stabilny układ zasilania co pozwala właśnie na takie duże oc :?: - karta cichsza na pewno od referenta - i mniej się grzeje ( cichsza od gigabyte GTX 275 )

Link to post
Share on other sites

RafiXII może i jest lepsza ale nie ma jej w tych sklepach w którym podałem powyżej chyba, że znasz link do sklepu w uk to bardzo poproszę jeśli nie uda się znaleźć to pozostanę przy propozycji kubbak'a :?:

 

//EDIT//

 

Dodałem do tematu jeszcze jeden link do sklepu może tam znajdziecie coś ciekawego jeszcze :D

 

Nie mogę nigdzie znaleźć sklepu gdzie sprzedają Galaxy GeForce GTX 275 Premium :>

Link to post
Share on other sites

Z racji, że w tych sklepach nie ma dobrej nie referencyjnej konstrukcji GF to bierz najtańszą -> KLIK

Karta odrobinę wydajniejsza od Radeona, podkręca się podobnie (procentowo) -> KLIK

 

Widziałem kubbak, że na Twoją pomoc można zawsze liczyć :D dzięki za link z porównaniem obu kart przydał się :?: to mówisz, że nie opłaca się przepłacać i brać tego BFG z wyższej półki za ok. £200 ? :)
Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać za wyższe OC ponad 30 funtów (takie OC jesteś w stanie sam zrobić za darmo i 30funia w kieszeni na lepsze rozrywki :)).

W ebuyer też nic nie ma tańszego/wartego dopłaty.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać za wyższe OC ponad 30 funtów (takie OC jesteś w stanie sam zrobić za darmo i 30funia w kieszeni na lepsze rozrywki :?:).

W ebuyer też nic nie ma tańszego/wartego dopłaty.

W sumie masz racje po co przepłacać :D tylko powiedz mi jeszcze czy firma BFG jest dobra? i jak z chłodzeniem myślisz, że karta nie będzie się grzała po małym OC?
Link to post
Share on other sites

BFG może u nas mało popularna marka ale na zachodzie porównywalna do EVGA (jakościowo).

Chłodzenie da radę do OC (regulacja prędkości wentylatora w tych GTXach działa bardzo fajnie).

Dobrze wiedzieć :) dzięki jeszcze raz za pomoc jednak zamawiamy tego BFG bo nie ma co przepłacać i nad czym się zastanawiać :?: jak karta dojdzie już do nas to napiszę jak się sprawuje na jego sprzęcie mam nadzieję, że będzie zadowolony to na tyle z mojej strony w tym temacie jeszcze raz dziękujemy za pomoc wielkie broo leci w Twoją stronę kubbak tylko się nie upij :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...