Skocz do zawartości

Kupno telewizora, porady


Recommended Posts

Witam, chciałbym sobie sprawić nowy telewizor i w związku z tym potrzebuję paru porad.

Po pierwsze czym róźnią się telewizory plazmowe, lcd oraz led?

Mam do wydania około 1500zł (max 2000), myślałem nad 40 calowym. W związku z planowanym nadejściem cyfrowej telewizji naziemnej chciałbym żeby ten telewizor bez problemu sobie z tym poradził.

Jakie modele, oraz jaką firmę byście polecili?

Edytowane przez jarmel
Link to post
Share on other sites

Dobra 32 kosztuje 2400, a kupując 40" w cenie niższej raczej cyfrowa telewizja nic nie da bo i tak jakość matrycy będzie ją ograniczała.

Plazma i LCD to dwie różne bajki, LED to tylko inne podświetlanie matrycy w LCD.

Plazma lepiej skaluje obraz SD czyli typowy w polsce ale jak zostawisz wlaczony pulpit na dluzej to odbija sie obrazy nie ruchome, co prawda nie na zawsze ale jednak.

LCD jak dla mnie jest lepszym wyborem jeżeli będziesz oglądał fullHD (jak ktoś mądrze powiedział w polsce mamy tylko 2-3 kanały w faktycznej jakości HD) więc to zależy co oczekujesz od TV.

Link to post
Share on other sites

Plazma to syf krótko mówiąc, dużo prądu zużywają i raczej się od nich odchodzi (chyba że ktoś chce tv ponad 60 cali).

 

LCD podświetlane led-ami to jedyny słuszny wybór.

 

Ja bym polecał Samsungi bo są w rozsądnych cenach. Każdy telewizor z tunerem DVB-T i MPEG-4 sobie poradzi z naziemną cyfrówką.

Link to post
Share on other sites

dzejdzej007 z własnego doświadczenia się tak wypowiadasz o plazmach ? napisz z jakim modelem miałeś do czynienia.

jarmel napisz do czego będziesz używam telewizora i jaki masz duży pokój - to są istotne rzeczy.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

@wormadam

 

z własnego nie bo nigdy nie wpadłem na "genialny" pomysł kupienia plazmy.

 

Widziałem jak to wygląda u paru osób i generalnie wszyscy żałowali, że kupili plazmę. Sprawa energii czy wypalania (np. widoczne loga programów), no i możliwość rozróżnienia pojedynczych pikseli. Jakość obrazu faktycznie była świetna ale jakim kosztem?

 

@jarmel

Z tych pikseli wynika, że musisz mieć duży pokój (ok. 4 razy większa odległość ogladania od przekątnej). Naprawdę dobra plazma jest droższa od LCD a dzisiejsze LCD mają bardzo dobrą jakość obrazu.

Link to post
Share on other sites

dzejdzej007 to chyba Twoi znajomi mają stare plazmy które mogły mieć takie właściwości.

Na dzień dzisiejszy wypalanie logo nie istnieje , przynajmniej ja na swojej Panasonica po prawie roku nie widzę takiego efektu.

Pobór energii może być porównywalny z LCD, ze względu na odmienność technologii.

W plazmie po prostu czarny kolor nie "świeci" - jest wyłączony, w przeciwieństwie do LCD , więc filmy o mniejszej jasności

pobierają mniej watów. ;)

Kąty widzenia wiadomo jakie są - perfekt.

Poprzednio miałem 28" Grundiga kineskop, teraz 42" plazma a rachunek za prąd może parę złotych wyższy.

Link to post
Share on other sites

@wormadam

 

ich plazmy maja z ponad 3 lata więc możesz mieć rację co do tego, że jest teraz dużo lepiej. Kąty widzenia to wypas ale czy ktoś ogląda tak naprawdę tv chociażby pod kątem 120 stopni? :)

 

Pobór energii to porównywałem do LCD na led-ach i w takim przypadku różnica jest dość duża.

Link to post
Share on other sites

jarmel ok, tylko chodzi mi o to z jakiego źródła masz sygnał tv, czy będziesz np. oglądał filmy z Bluray ?

czy chcesz złącza dodatkowe (usb,lan) itp.

w jakiej odległości będziesz siedział od odbiornika ? przykładowa tabelka.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

W takim razie minimum 42" moim zdaniem, ja siedzę jakieś 3m od tv i wydaje mi się że tak 46-50" byłoby optymalnie.

Polecano mi plazmę Panasonica i się nie zawiodłem (P42x20e-1024x768px), obraz mam z badziewnej kablówki i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...