Skocz do zawartości

xonar dx brak dzwieku


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z karta xonar dx. Dotyczy on calkowitego braku dzwieku z jacka speakers/headphone, natomiast, gdy podlacze do innych typu center, side itp. dzwiek jest. Czytalem wiele na temat tej karty, lecz nigdzie nie znalazlem problemu podobnego do mojego. Karte wykrywa, sterowniki instaluja sie normalnie, w panelu xonara mam ustawione 2 speakers, 2 channels, oraz PCM 96KHz. Rzecz jasna w panelu sterowania jako urzadzenie domyslne ustawilem xonara, a karte zintegrowana wylaczylem w biosie. Po podlaczeniu calkowita cisza, natomiast slupki w panelu xonara poruszaja sie. Dodam, ze dodatkowe zasilanie jest podlaczone.

 

Bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez madridista011
Link to post
Share on other sites

Wyjasnie bardziej dokladnie. Mam sluchawki, oraz standardowe glosniki. Podlaczam je pod wyjscie speakers/ headphone na xonarze, czyli nastepne za tym, ktore swieci sie na czerwono. Niby powinno byc dobrze, lecz cisza. Po przestawieniu w panelu xonara na 5.1 i wpieciu w wyjscie np. center, lub side dzwiek jest. Takie rozwiazanie sprawy mi nie pasuje, poniewaz te wyjscia sa dedykowane do zestawu 5.1 i, gdy podlacze do nich sluchawki dzwiek jest znieksztalcony. Przy starcie slychac "pstryk", czyli dzwiek, ze karta startuje

 

Nie chodzi mi o front panel, tylko o wyjscia z tylu karty.

Link to post
Share on other sites

Ok to trochę klaruje sytuację.

Pyt:

Czy jest dźwięk na wyjściu słuchawkowych na obudowie ?

Brak dźwięku występuje w konkretnych programach czy ogólnie w systemie?

Jak wejdziesz w urządzenia do odtwarzania, widzisz słuchawki / głośniki przy nich są słupki które ostro pracują to oczywiście masz zaznaczone odpowiednie urządzanie jako domyślne?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli słupki nie znikają to świadczy o tym, że urządzanie nie wykrywa kabla.

A. uszkodzone wyjście

B.złe ustawiania

 

Proponuję usunąć całkowicie stery łącznie z ustawieniami.

Ściągnąć ze strony producenta najnowsze stery i zainstalować.

Sprawdzić w menadżerze urządzeń czy żadne urządzenia nie mają konfliktu.

lub

Spróbować ustawić inne urządzenie domyślne.

Link to post
Share on other sites

Stala sie jeszcze jedna rzecz. Kiedys uszkodzeniu ulegla wtyczka dodatkowego zasilania. Mocno sie zatrzasnela i podczas wyciagania uszkodzilem luty. Cala wtyczka wypadla i do teraz jest wlozona bez lutu. Do tej pory wszystko dzialalo. Nie jestem pewiem, czy to jest przyczyna, poniewaz nie wyskakuje zaden komunikat o braku dodatkowego zasilania.

 

ps. Inne urzadzenie domyslne? Przeciez tam sa do wyboru tylko glosniki, oraz s/pdif i urzadzenia od karty zintegrowanej. Sterowniki juz mam najnowsze.

Edytowane przez madridista011
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...