Skocz do zawartości

AMD Athlon II X2 245 oc


Recommended Posts

Witam podkręciłem dzisiaj tego procka do 3616 MHz przy napięciu 1.4 V i CPU Frequency 250.Mam pytanie co do CPU NorthBridge Freq. mam ustawione na auto a do wyboru mam x5,x6,x7,x8,x9,x10.Co się stanie jezeli zmienię tą wartość??No a tak ogólnie kto przy jakich parametrach podkręcił ten procesor??

 

 

 

 

Mam problem z tym taktowaniem....miałem RAM 800 mhz 2gb i 667 mhz 1 gb....procesor pracował z taktowaniem 3.6 GHz i wszystko chodziło fajnie....gdy dałem zamiast 1 gb 667 mhz 1gb 800 mhz komputer się ciągle restartuje i nie chce ustawić takiego taktowania procesora jakie było...nie pomaga zmniejszanie wartości ani podnoszenie napięć....co jakiś czas uruchomi się podkręcony ale przy restarcie znowu ustawia domyślna wartość 2.9 GHz.Wie ktoś jak rozwiązać ten problem??Lub przez co się tak może robić

Edytowane przez daro2142
Link to post
Share on other sites

Ustaw northbrigde freq na taką wartość, żeby po podkręceniu było tyle samo lub niewiele więcej niż przed podkręceniem.

 

Wartości te możesz sprawdzić np. za pomocą cpu-z.

Daj zrzuty ekranu z cpu-z, tak żeby widać było prędkość procka i ramek.

 

Komp restartuje się prawdopodobnie bo przy kręceniu szyną podkręcasz też ramy i one nie wyrabiają.

Link to post
Share on other sites

Ustaw wszystko domyślnie i zobacz jakie wartości mają HT link, memory speed(jak jest 400MHz to znaczy, że pamięci działają z 800MHz efektywnie) i northbridge fq. Potem jak podkręcasz, to staraj się zachować HT link na standardowym poziomie(domyślnie w tych athlonach to chyba było 1000MHz) i żeby pamięci nie przekraczały swoich domyślnych wartości(333 lub 400 MHz wyświetlane w cpu-z, w zależności jakie masz pamięci).

 

stabilność mozesz sprawdzać np. orthos'em.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że masz na auto :P

 

Chodzi mi o to, że jeśli podkręcasz za pomocą szyny(a inaczej nie możesz, bo twój procesor ma zablokowany mnożnik) to podkręcasz wszystko naraz. nb freq, ramy, procka i szynę HT. Wszystkie te wartości mogą powodować niestabilność po podkręceniu; ustaw więc wszystko na wartości startowe(tzn wróć do ustawień przed OC), zapisz sobie, jakie wartości mają HT link itd(po odpaleniu kompa).

 

Potem zacznij podkręcać, zwiększając szynę, i zmniejszając pozostałe tak, żeby zostały na wartościach bliskich do startowych(te x5 x6 itd to prędkość bazowa x liczba = prędkość nb freq itd). Dzięki temu będziesz wiedział gdzie jest limit procesora. I uważaj z napięciem, jak dasz zbyt wysokie, to pozdro...

 

Jak coś niejasno wyjaśniłem, to pytaj śmiało.

Link to post
Share on other sites

dobra HT link mam 1004

NB freq. 1607

DRAM 334,9

to mam standardowo

 

HT link ma zostac jak najbliżej standardowych a reszta??ramy mam w biosie ustawione x3.33 667 standardowo mimo ze sa 800 więc DRAM mogę zbliżyć do 400??jak bardzo mogę przekroczyć ta wartosc bo przy 3.4 na procesorze mam już 399 DRAM

Edytowane przez daro2142
Link to post
Share on other sites

Możesz przekroczyć bez problemu, ale musisz wtedy pamiętać, że to już jest podkręcanie tego komponentu, i fakt, że komputer się resetuje może być spowodowany przez ramki a nie przez to, że procek nie wyrabia.

 

np. moje goodram 800MHz chodziły na 900MHz bez problemu, praktycznie się nie grzejąc mimo że to były bez radiatora, ale już elixiry 800MHz nie wytrzymywały przy 810MHz. Katowałem je memtestem uruchomionym z płyty bootowalnej, żeby mieć pewność co do stabilności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...