Skocz do zawartości

DELL 2407WFP


Gość Kotecek

Recommended Posts

Gość Kotecek

Ten U2414HM kosztuje ok. 1.150 wg Skąpca chyba. Gracz raczej na tym nie zamierzam, chyba że w przyszłości padnie mi CRT to wolał bym aby było kompatybilne z 4:3. Tak jak 1920x1200 z 1600x1200. Ale multimedia nie są dla mnie priorytetem. Oczywiście gdyby się jakoś tam nadawał to lepiej niż gorzej ale pewnie docelowo jak CRT padnie to sobie postawię jedną 19-nastkę do grani bo takie coś mi styknie.

 

Ja to widzę tak:

 

1920x1080 - Jestem na NIE. Tutaj ten BenQ był by dobry tylko ten aspekt mnie wgl nie przekonuje. Do telewizora by oglądać filmy z Blu-Ray'a OK. ale do kompa do pracy IMO bez sensu. Aczkolwiek teraz jest to najpopularniejszy aspekt to też największy wybór monitorów. Tyle, zenie chcę wykastrowanego ustawienia jeśli mogę mieć pełne. Do tego po przesiadce z 1280x1024 zyskam tylko 56pix w pionie. Trochę mało aby pakować w monitor kilka stów. Takie coś musiał bym mocno przetrawić.

 

1920x1200 - Wg mnie najlepsze rozwiązanie. Jest rozwinięciem 1600x1200. Ma ładną wysokość, jest kompatybilna, oferuje duży obszar roboczy i "kompatybilna" jest z 1600.1200 i 1920x1080. I raczej w to będę celował. kosztuje najwięcej ale też najwięcej oferuje a nie chciał bym mieć potem do siebie pretensji, ze kupiłem okrojony format czyli FHD. I to zarazem najbardziej przyszłościowe rozwiązanie by było.

 

1600x1200 - Taka alternatywa. Ma wysokość ale i szerokość odpowiednią. Używane LCD 20"/21" chodzą po 300 PLN (TN) i 400 PLN (lepsze matryce). Tak więc cenowo atrakcyjne ale pewnie plamka mała i z racji swojego wieku do multimediów się nie nadają te na IPS czy PVA. Na allegro są jakieś DELL'e z tej serii co tytułowy na PVA i jakiś Samsung też na PVA za 400 PLN z takich na które zwróciłem uwagę. nie pamiętam nazw ale mogę potem zapodać

 

1680x1050 - Myślałem nad tym. Ten DELL to całkiem dobra opcja. Używane monitory z tym ustawieniach są w dobrych cenach ale jak miał bym brać coś tej wielkości to wolał bym chyba 1600x1200. Teraz mam 1280x1024 więc przesiadka na 1050 to trochę mała różnica.

 

Nie kupuję teraz to jeszcze sobie pomyślę, poprzeglądam neta.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

też się dość długo broniłem przed LCD i jeszcze dłużej przed panoramką, aż nastały czasy, kiedy nie dało się kupić nowego monitora w 5:4, w każdym razie większego niż 19" i szczerze powiedziawszy po przesiadce dość szybko doszedłem do wniosku, że to był błędny tok rozumowania, te piksele na szerokość w cale nie są takie nieprzydatne (zwłaszcza w PS i innych programach z narzędziami po bokach - niebo a ziemia), niemniej podzielam twój pogląd na temat FullHD i całej reszty komercyjnego 16:9 (wolę nie myśleć co będzie jak przepchają kinowe 21:9), Wracając do WSXGA+ to nie licz tego, że zyskasz mało pikseli w pionie, tego się tak nie odczuwa, liczy się bardziej proporcja obrazu niż rozdzielczość

 

co do matrycy, jako użytkownik IPS i to nie byle jakiego uważam, że gdy multimedia nie są priorytetem to jeśli się da trzeba iść w VA, stąd sugestia przetrawienia FullHD w tym BenQ, sam mam dylemat jaki monitor kupić żonie do kompa, na warsztacie jest właśnie Dell 2209wa oraz BenQ BL2400PT i nie potrafię się zdecydować czy lepiej świetny (choć trochę smużący) obraz w FullHD czy bardziej responsywny i praktyczniejszy WSXGA+

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

te piksele na szerokość w cale nie są takie nieprzydatne (zwłaszcza w PS i innych programach z narzędziami po bokach - niebo a ziemia)

Dlatego właśnie tak myślę nad 1920x1200. Na początku był pomył na 1600x1200 ale przecież 1920x1200 to jest to samo tylko szersza a co za tym idzie jeszcze więcej się zmieści wszystkiego. Ma zalety obu typów proporcji. Zauważyłem, że nawet taki MS Ofiice 2010 trochę robiony po panoramy jest (wstążka).PS tez tam trochę pochodzi ale amatorko bardziej. Panorama nie jest taka głupia ale znowu 16:9 jednak wąskie bardzo. Siedziałem przed 21,5" 1920x1080 i jednak mogło wy być to wyższe. Jeśli mówisz, ze PVA było by lepsze to poczekam sobie. Może coś na allegro się pojawi. Co do tego BenQ'a... tutaj musiał bym to napradę dobrze przetrawić. mniejszy DELL... tez opcja przetrawienia.

 

21:9 Aż strach pomyśleć :) Powinna być jednak różnorodność formatów bo narzucenie jednego, tutaj ewidentnie filmowego, nie jest dobre.

 

Co do CRT toja go używam do gier tylko i czasem do filmów jak mi się nie chce na TV oglądać, tak ze CRT. I tylko do tego tej technologii używam. Do wszystkiego innego LCD. A po zajeżdżeniu CRT to postawię do grania 19" na TN i heja. Zresztą CRT używane nie codziennie a jak włączone to od 30min do max. 3h, bo dużo nie gram, powinno jeszcze posłużyć chyba :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

To taki CRT powinien Ci jeszcze dłuugo posłużyć. U mnie śmiga od 3-6h dziennie i tak już od prawie 10 lat i działa tak samo jak na początku :D Ale niedługo trzeba będzie w końcu z bólem zamienić go na jakiegoś LCD bo odbija się to na oczach. :/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mam nadzieję, ze posłuży :) u mnie robi za monitor dodatkowy uruchamiany tylko do gier. Czasem do filmów jak mi sienie chce TV włączać.

 

A taki 20"/21" 1600x1200 używany to zła opcja jako przejściówka? One na IPS lub PVA chodzą za małe pieniądze - 400 PLN.

 

Są DELL'e 2007FP chyba na IPS, jakieś NEC'e i Samsungi 214T na PVA. Te Samsungi są dostępne w Łodzi (mieszkam niedaleko tego miasta) to można jechać i obejrzeć. Chociaż jak myślę, że miał bym autem jechać (nie lubię aut bardzo) a w dodatku po Łodzi to słabo mi się robi :)

 

Plusiki wam wystawiłem :) Kurcze teraz to raczej strzałki/punkty po zmianie forum.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

wogóle nie kupiłem Twojego postu który zawierał odpowiedź na moją propozycje, te 56 pix.... jak to nazwałeś

, to nie działa w ten sposób, bo wychodziło by ze monitor 1920x1080 jest mniejszy od 1900x1200, ale to są ich natywne rozdzielczości i zależą poniekąd od wielkości plamiki, 24 cale to 24 cale i tago nie zmienisz, kwestia ile "będziesz widział po bokach"

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Te 1600x1200 to raczej nie. Chyba jak zmieniać to konkretniej.

 

Szejk - Tutaj mi chodziło o małą różnice w pionie w pikselach międzu 1920x1080 a moim 1280x1024 i o to że 1920x1200 zaoferuje nieco większą przestrzeń roboczą. Generalnie Twoją propozycje biorę pod uwagę ale jestem do FHD mało przekonany.

 

Drachenfeles - Widzę, ze w sąsiednim wątku zmieniłeś zdanie na tema DELL'a U2412M. Czy on nie był by takim dobrym kompromisem? Ma cenę 1.000 PLN w Aigto. Ma 1920x1200 a nie FHD. Matryca IPS zapewne obraz lepszy niż TN ale wiem, ze bez rewelacji. Z drugiej strony nie jestem profesionalistą to może był by to dobry monitor z przyzwoitym obrazem ze sklepu z gwarancja a nie używka. I w zasadzie docelowo można by nawet na nim pograć. On był by dużo słabszym rozwiązaniem od tego BenQ'a BL2400PT lub obecnego Samsunga 920T na PVA czy tytułowego DELL'a?

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Teraz mojego brata naszło na to samo co ja. On chce jak największy z jak największą rozdzielczością do pracy ale, żeby gry latały, za małą kasę a do tego nie "płaski"..

 

Jeśli się dogadamy to pojedziemy oglądać NEC'a 2470WVX na TN i z 1920x1200.

 

http://allegro.pl/mo...1811974243.html

 

Sam z chęcią zobaczę co to takiego i czy mi starczy taki czy coś lepszego. Ale on się tak napalił, ze nie odpuści mi tego monita. Teraz mi dogaduje, że sobie to mogę brać 27" 2560x1440 czy 30' 2560x1600. Ale cóż ceny nie te... jedynie Dell U2711 jakoś zjadliwy cenowo jest.

 

A ten U2412M wart zachodu za 1.000 PLN? Stracił bym na obrazie względem Samsunga 920T (PVA z 2005r. a sam model trafił na rynek w 2004r.) i czy było by to lepsze od DELL'a 1908FP (TN z 2007r.), które to posiadam ??

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

po ostatniej lekturze recenzji U2412M muszę cofnąć kilka cierpkich słów na jego temat, zwłaszcza, że cenę dali ludzką (a miałem info, że ma chodzić w okolicach U2410) i po takich pieniądzach to jest to konkretny zakup

żaden z niego następca U2410, ale dobry monitor w swojej klasie

Link to post
Share on other sites

Ten U2412M nie miał być następcą U2410. To miało być "coś" 24" wypełniającego lukę pomiędzy modelem U2312HM a obecnym U2410. Jego następcą będzie U2412HM :) Tam już pewnie cena będzie w okolicach 1,6k. Mi osobiście jakoś nie leży wygląd tych nowych Dellków. Wolałem ten z modeli 2311 i 2410.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Też czekam na niego, ale z drugiej strony to trochę dziwne posunięcie ze strony Della. Bo ten 2410 był (jest) monitorem to typowych zastosowań graficznych, profesjonalnych stąd też był w 1920x1200. Natomiast ten 2412HM sądząc po końcówce będzie w 16:9.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Pewnie chcą wszystko ujednolicić i za 2 lata nie będzie nowych monitorów innych niż 1920x1080. Trochę bez sensu. Tzn dla producentów może ma sens, bo sobie koszta produkcji obetną ale wolał bym aby był większy wybór niż teraz. Nie lubię tej rozdzielczości (FHD) bo to takie wykastrowane z pionu 1920x1200, które było w monitach 24" w 2006-2008r. Cofamy się? Jak by zamiast obniżać to rozszerzyli to do 16:9 czyli 2133x1200 to nic bym nie mówił na 16:9. Co prawda 1920x1080 nie jest tragiczne/złe ale skoro można mieć 1920x1200 to chyba wole tą wyższą. Dla mnie ciężki orzech do zgryzienia teraz.

 

Jak będzie okazja to wbije do sekretarki w mojej szkole to może da posiedzieć przed 21,5" 1920x1080. Tzn raz tam sobie siedziałem i matryca trochę wąska jak by była. Ale to było na szybko.

 

Mi tez te nowe monitory (obudowy) mniej się podobają od poprzedniej serii i jeszcze poprzedniej ale nie jest źle. Jest estetycznie i nie ma połyskliwego lakieru, który jest teraz bardzo modny. No ale mi się nie podoba za bardzo połyskliwość. Z mointów o ładnej obudowie miał/ma się pojawić BenQ E2430 na panelu VA. Taki to by był ozdoba biurka ale jak wszystko co nowe jest FHD.

 

Może U2410 by staniał jak na rynek wejdzie ten U2412HM...

___________________________________________________________________________________________

Dzisiaj brat kupił NEC'a 2470WVX. On jest mega. 1920x1200 to jest to. Żadne tam 1920x1080 (włączyłem aby porównać). Co prawda do CRT to on nie ma startu względem jakości obrazu ale grać nie będę na takim czymś. Po za tym programy super, filmy super (i to zwykłe DivX), nawet Windows super (ikon dużo). Trochę net gorzej, bo strony nie zoptymalizowane ale... Komputronik do 1600 chyba się rozciąga a Google Maps czy Wikipedia na pełnej szerokości są, to wtedy taka panorama ma sens :) Jestem pod wrażeniem i muszę się na coś zdecydować. Brat myślał popołudnie i następnego dnia monitor stoi na biurku.

 

Jest szansa że U2410 stanieje po premierze swojego następcy czy raczej pozostanie w tej cenie aż do opróżnienia magazynów?

 

Tak nie wiem czy jego nie zamówić. Nie oszczędzać i cieszyć się dobrym sprzętem.

 

Bardzo źle jest z jasnością U2410 i jego grzaniem się? Czy to srebrzenie czarnego koloru jest bardzo przeszkadzające. Daje gorszy efekt od TN. Zaznaczam, ze grać nie mam zamiaru a tym monitorze w najbliższym czasie.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Witaj

Również zastanawiam się nad wyborem nowego monitora min 24" i w rozdzielczości 16:10 . Z tego względu po przejrzeniu wielu testów forów wybór padł na dell'a u2410. Jednak po pewnym czasie trafiłem na taką listę http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 myślę że wiarygodną. Jak również warto sobie poczytać http://mva.pl/viewforum.php?f=6 oraz http://mva.pl/viewforum.php?f=26 .

Chociaż są to bardzo kuszące niektóre monitory ale z 2 strony sporo kosztują jednak jak się jest zdecydowanym na zakup czegoś porządnego to warto dopłacić :)

Link to post
Share on other sites

tak, czasami sprawa się nagłośni, jak w przypadku LG W2261V, któremu zmieniono matrycę na tańszą i słabszą bez zmiany jakichkolwiek oznaczeń i producent został nijako zmuszony do jasnego określenia, która matryca trafia do którego modelu i tak powstał W2261VP, będący cieniem świetnego w swoim segmencie W2261V

Link to post
Share on other sites

No to lipa. Nie ma w salonie monitora. Oczywiście mogę zamówić i jak dojdzie to przed zabraniem do domu mogą mi go włączyć... To tak to wolę sobie zamówić i niech do domu zawiozą to autem nie będę musiał jeździć bez sensu...

Link to post
Share on other sites

No tak tak. Bardziej mi chodziło o sprawdzenie tego srebrzenia i jasności. Na Youtube są filmiku pokazujące ten efekt na IPS to da się przeżyć. Ja na tym grać będę na bank,o wolę CRT i wysoką wydajność to jak czerń nie będzie idealna to w zasadzie standard, bo to LCD.

 

Ostateczna konkluzja jest taka, ze jednak opcji oszczędnościowej jak mój brat nie muszę realizować i mogę sobie strerzelić monitor w wersji "full wyopas" z pełną gamą złączej ,wejśc i oferującą lepsza jakosc niż TN.

 

Drachenfeles... ten U2410 zauważalnie lepszy od takiego 24" na TN jest? Wiem ze głupie pytanie ale czy to tylko kosmetyczne różnice czy rzeczywiście warto? Mając stare PVA widzę różnicę na plus do tego starego PVA ale IPS nigdy nie widziałem na żywo.

Link to post
Share on other sites

pewnie, że widać różnicę, może nie tak drastyczną jak w przypadku dobrego VA ale widać, generalnie IPS jest dość podobne do VA, a przewaga tego drugiego objawia się w wyższym kontraście i głębszej czerni, za to ISP radzi sobie lepiej z multimediami

 

co do srebrzenia to zwłaszcza w multimediach jest raczej pomijalne, problem jest większy, gdy chcesz pracować ze statycznym obrazem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...