Skocz do zawartości

DELL 2407WFP


Gość Kotecek

Recommended Posts

Nie wiem co to PLN... Ciekawe czym to się je. Monitorek fajnie wygląda, ma 1920x1200 i USB 3.0 :) Ale tu cena powyżej 2.000 PLN będzie. Większy ma 2560x1440 :) Ale plamka maluśka będzie w tym 27".

 

Jest U2410 w Agito za 1689 PLN + KW

http://www.agito.pl/monitory-lcd/dell-24-lcd-u2410-czarny.0.381931.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=381931&utm_campaign=wszystkie

Nie kupowałem tam. Jedynie co czasem wchodziłem na ich stronę coś oglądnąć. To jest dobry sklep?

____________________________________________________________________________________________

Właśnie złożyłem zamówienie w Agito. Całość, czyli monitor + ubezpieczenie + KW + przelew, będą kosztowały 1723 PLN. Mam nadzieję, ze wszystko będzie w porządku i nie będę żałował :)

 

Drachenfeles - Jakie masz ustawienia tego monitora? Kolory, jasność, kontrast?

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie :) Jutro zrobię przelew pewnie jak mi maila prześlą i pewnie do połowy przyszłego tygodnia sprzęt dotrze.

 

Dzisiaj doszedł. Rev A00.

 

Bawię się nim z 25 min może... Fajnie to wykonane. Rzeczywiście ta czerń taka jakaś dziwna ale kolory bardzo ładne. 2 kompy przez DVI podpięte. 1920x1200 fajna sprawa. Przestrzeń robocza jest ogromna :) O dziwo w grach obraz ładny. Uruchomiłem na ustawieniach takich jak na CRT czyli 1024x768 na pełnych detalach i spodziewałem się kaszany u tu się okazuje, że całkiem zjadliwie to skaluje. Da się na to patrzeć. W 1280x800 też. Oczywiście natywna 1920x1200 i 1600x1200 tak jak powinno być. Filmy tez sympatycznie wyglądają... mówię tu o dobrej jakości DivX'ach, bo specjalnie takie załączyłem. Trochę tylko trzeba się odsunąć. monitor jasny dość. Przy jasności ustawionej na 0 nadal wszystko widać. Ale tak w zakresie 25-30 jest spoko.

 

Jak będzie trochę czasu to porównam sobie go z CRT, LCD-TN i LCD-PVA :)

Link to post
Share on other sites

1024x768 na pełnych detalach i spodziewałem się kaszany u tu się okazuje, że całkiem zjadliwie to skaluje.

ustaw wide mode na 1:1 będzie jeszcze lepiej

 

Trochę tylko trzeba się odsunąć. monitor jasny dość.

nawet bardzo jasny, trzeba się przyzwyczaić i zapomnieć o egipskich ciemnościach, podczas pracy lampka czy inne stonowane źródło światła to mus

 

Dzisiaj doszedł. Rev A00.

 

nie dobrze, A00 miewa pewne problemy matrycą (już nie pamiętam jakie), ale nie wszystkie sztuki

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

ustaw wide mode na 1:1 będzie jeszcze lepiej

Oczywiście sprawdzę jak to działa. Ale grać będę nadal na CRT. Kolory na obu monitorach są podobne ale DELL jest zdecydowanie jaśniejszy i tak rozświetla scenę. Ale samo skalowanie w grach bardzo dobre. bardzo zaskoczony jestem. Sprawdzałem 1024x768, w której gram i 1280x800 i obraz jest dość ostry i gdybym nie miał CRT to mógł bym spokojnie tak grać. Fakt piksele są duże al ja nie jestem maniakiem gier i mi takie pierdu pierdu nie przeszkadza, zwłaszcza, że wtedy nieco dalej od monitora siedziałem niż zwykle. Ale ostatecznie CRT zostaje jako monitor dodatkowy do grnia.

 

nawet bardzo jasny

Zdecydowanie. Za dnia miałem jasność na 25. Wieczorem ustawiłem na 0 albo 10... nie pamiętam. Nie pisze tego posta z domu. Gurne lampy sufitowe po drugiej stronie pokoju bardzo pomocne były lub lampka skierowana za monitor. Zresztą ja zawsze wieczorem siedzę przed kompem z jakim dodatkowym oświetlenie. Nie jakimś jasnym bardzo ale zawsze włączonym.

 

nie dobrze, A00 miewa pewne problemy matrycą

Ale to takie, ż na gwarancje go czy on tak ma i już. potem poszukam o chodzi. Wgl nie dali mi faktury. Ne było w pudełku. Napisałem do Agito aby przysłali mi fakturę albo duplikat.

 

To czekam na to porównanie :)

Sugerujesz jaką minireckę. W zasadzi to by było nawet ciekawe . Ale chyba dopiero w jakieś ferie bożonarodzeniowe, bo z czasem krucho :( Pracy więcej niz rok temu. Jak by zebrał z domu te wszystkie wyświetlacze to można by matryce/kineskopy porównać :) Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj sobie tak na szybko w Wordzie edytowałem i jest lux. Dwie strony A4 na monitorze i wszystko czytelne :) Extra po prostu.

 

Gry... za dnia sobie pograłem w 1:1 i Aspect i w dzień może to być zamiast CRT, na którym mogę czasem się przeglądać. Wieczorem jednak różnic widać na korzyść CRT. Brat stwierdził, ze by olał CRT na korzyść tego DELL'a i pykał na tym w 1280x800 na pełnym ekranie. Ale on jest "ślepy" :)

 

Co do rewizji... Na nalepce z tyłu monitora jest A00 a na tej wysuwanej "karcie" jest Rev A07 i produkcja: Jul. 2011. To której informacji wierzyć?

 

Ustawienia CRT... Jak włącze drugi komputer to zerknę, bo nie pamiętam. Dawno ustawiałem. jasność lekko ponad połowę i kontrast wyżej od jasności. Ale potem napiszę dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Co do rewizji... Na nalepce z tyłu monitora jest A00 a na tej wysuwanej "karcie" jest Rev A07 i produkcja: Jul. 2011. To której informacji wierzyć?

wysuwanej karcie oczywiście, tak się zastanawiałem co to za zaległe zapasy ci wysłali, ale w dystrybucji wszystko jest w końcu możliwe

czyli ósma wersja, nieźle z nimi lecą

Link to post
Share on other sites

A propo CRT to jak ty masz ustawione w swoim: kontrast, jasność i temperaturę kolorów?

Monitor Lite-On e1770NSL z 2003r. Raczej z dolnej półki, bo kosztował 450 PLN, aczkolwiek nie zajechany bez żadnych mankamentów. Używam tylko do gier, rzadziej do filmów i do niczego innego.

 

Temperatura barw wg. presetu wbudowanego: 9300K. Tak jakoś od bardzo dawna jest i nie jest źle. teraz tak sobie popatrzyłem i przy 6500K nieco inne barwy. Może nieco lepsze ale odcień bieli jakiś dla mnie dziwny jest. Jasność 55 i kontrast 85.

 

W szkole jest taki 17" Marvin, który ma tak głęboką czerń i śliczne kolory jakich jeszcze nigdy nie widziałem.

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj sobie ustawiłem na 6500K i w grach oraz filmach jest bardzo fajnie ale na pulpicie Windows ta biel mi się nie podoba za bardzo. Na tym monitorze w szkole też jest 9300K. Tak jak piszesz na 6500K biel taka żółtawa a na 9300K jest jaśniejsza, bardziej... błękitna?

Link to post
Share on other sites

Wiesz... ja sobie to 6500K ustawiłem. W grach jest lux. Nie wiem czy nie lepiej w stosunku do 9300K... Do bieli chyba się trochę przyzwyczaiłem. Gdzieś czytałem, ze 6500K wierniej odwzorowuje kolory. Zresztą u mnie pulpit mało jest wyświetlany na CRT... to jest tylko monitor do gier, rzadziej do filmów.

 

A sam DELL... spodziewałem się lepszego obrazu... podobnego co do CRT :) No cóż to nie jest CRT... ale generalnie nie żałuję, ze kupiłem. Duża przestrzeń robocza, jakość wykonania, bogactwo opcji i 7 wejść video... Jak kupie drugie biurko to się po podłącza wszystko :) I jak się prezentuje na biurku :)

 

W dzień może spokojnie robić jako wyświetlacz do gier. Jakość w 1:1 jest idealna. W trybie przeskalowanym z zachowaniem proporcji jest też całkiem dobrze w 1024x768 (w takiej gram na CRT) i panoramicznym odpowiedniku 1280x800. Wyższe 1280x1024 i 1680x1050 skaluje wręcz rewelacyjnie. Niewiele odbiegają jakością od natywnej. Ale jakoś obraz CRT bardziej mnie zadowala i przyciąga mimo mniejszej ilości szczegółów w 1024x768 i mniejszej powierzchni.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

LEKKIE ZBOCZENIE Z TEMATU... CRT 17"

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze w swoim. Znalazłem na Allegro monitor LG FLATRON 776FM. To jest licytacja to moze pójdzie za kilkanaście PLN. Z tydz temu bardziej zawanasownany 19" CRT poszedł za 23 PLN

 

http://allegro.pl/su...1848676016.html

 

Wiem, ze to nie żaden Trinitron czy Diamondtron ale wygląda na zadbany. Moje pytanie brzmi czy takie Lg z serii Flatron były dobre. To dość popularne w Polsce były monitory, więc niejeden użytkownik Benchmarka taki miał. Raz widziałem podobny w akcji i bardzo ładny obraz miał. Jeśli coś warte to kontaktuję się ze sprzedającym. Myślałem nad większym CRT - 19" ale chyba nie chcę takiej krowy.

 

Obecnie mam low-end'owego Liteona 17" z "krzywym" kineskopem i ten był by na zapas lub zastąpił by go a Liteon był by na zapas.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

A myślisz, że ten podany przeze mnie był by dobry? Za jakieś 15 PLN mógł bym zalicytować :wariat: Tylko nie chciał bym aby mi przyszedł 20kilogramowy zgók... Czy moze lepiej poszukac jakiejś 19nastki z możliwością podłączenia dwóch kompów na Trinitronie? Są fajne Samsungi, Soniacze czy NEC'e... tylko rozmiary krowopodobne... wtedy można by katować obecnego 17" w 1024x768 a jak się wypali to za kilka lat 19" w jakiejś 1280x960 czy 1600x1200 pykać :)

 

Mam na allegro pod nosem takie coś.... Sony G500. 21" CRT z max 2048x1536 za 50PLN. Wystarczy ze bym się jakoś w tygodniu umówił i z buta poszedł obejrzeć na żywo. Tylko kurcze kloc niemiłosierny. Ale za kilka lat był by dobry sprzęt aby popykać w 1600x1200 czy 1920x1440 bądź nawet w 2048x1536. Swoją drogą FullHD przy tym to jakieś ułomne uwstecznienie :) Podaję aukcję poniżej. Warto brać?

 

http://allegro.pl/monitor-sony-multiscan-g500-rgb-crt-21-lodz-i1864657371.html

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Za 15 zł można by się pokusić :D Znajoma miała chyba taki sam i z tego co widziałem to na moim kolory są lepsze. :) Ale tam pewnie nie był dobrze skalibrowany. Jak obecny CRT Ci chodzi to nie ma sie co narazie spieszyć, obserwować aukcje może się trafi jakiś hit. Sam będe obserwował może jakąś fajną 17"-tke lub 19"-tke uda się wyrywać. Bo nie ma to jak CRT :wariat:

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Zobaczę co mi odpisze ten od LG. Widziałem dwa Flatrony na żywo ale inne modele. Jeden u kolegi... chyba F700B... ewidentnie rozregulowany i rozjaśniony na maxa prawię co dawało obraz gorszy niż na LCD. Ale u innego kolegi inny model, chyba T710PH lub podobny miał wręcz krystaliczny i piękny obraz.

 

A jaki Ty masz monitor?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na ustawieniu 6500K gry lepiej wyglądają niż na 9300K wyglądają.

 

Tak z ciekawości... Jak by porównać zużycie prądu w moim CRT (17", jest w profilu) i U2410 to jak ze zużyciem prądu. Oba mają podane gdzieś w okolicach 75W typowa "spalanie"... CRT mam na 50% jasności i 85% kontrastu a LCD na 10% jasności, 50% kontrastu, resztę zostawiłem na domyślnych bo mi się trak jakoś podoba. Przy założeniu ze Soundbara mam wyłączonego. Czy na LCD rzeczywiście może być 43-50W po zmniejszeniu jasności jak na recenzjach podają? Tam, na ogół jasność na 20% ustawiona a chyba jasność dużą role odgrywa w poborze prądu LCD... Niestety nie mam watomierza żadnego bo bym sobie zmierzył. Chyba czas nabyć jakiś :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

mi na pulpicie w programach na 6500K biel trochę zawadza ale... ja CRT tylko do gier i rzadziej do filmów używam. Do pracy, neta i programów only LCD więc problemu bieli nie ma. Co do jasności. Może to kwestia innego monitora. Może tez tego, ze lubię ciemniejszy, bardziej wyrazisty obraz (bez przesady) ale w grach jak mam dobre warunki (wieczór) nie ma problemów. W szkole mam Marvina ustawionego na 10% jasności i 9300K... obraz tylko trochę ciemniejszy niż mój ale trochę... za to perfekcyjny. Może różne modele mają inaczej jasność ustawioną no i kwestia oka, które jest bardzo subiektywne. Chciałem na tym DELL'u grac ale kurcze no... przegrywa z CRT zarówno w 1:1 w 1024x768 czy przeskalowanym czy natywnie w 1920x1200. Jednak kineskop to kineskop.

 

Drachenfeles - orientujesz sie z tym zużyciem prądu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...