Skocz do zawartości

DELL 2407WFP


Gość Kotecek

Recommended Posts

Gość Kotecek

Witam

 

Znalazłem aukcję monitora takiego jak w temacie (licytacja). Wcześniej myślałem docelowo o jakimś DELL'u U2410, który to kosztuje od 1.700 PLN w górę (nówki). Ten 2407WFP po 700-950 PLN chodzą na Allegro to może jakoś w tych granicach by poszło. A może by nie poszło :) Na razie sobie zalicytowałem "rekreacyjnie". Jeszcze zobaczę co mi sprzedający odpisze.

 

Ale też tak nie wiem czy ten monitor jest dużo słabszy od U2410? Chodzi o jakość obrazu a nie wyposażenie. Zaoszczędzony 1.000 PLN piechotą nie chodzi. Chyba nie powinno być źle skoro to PVA...

 

Co prawda nie będę na nim grac w najbliższym czasie (5lat gdzieś) ale nie wiadomo jak to będzie kiedyś i czy smużenie w takim PVA jest duże czy w porządku?

 

W specyfikacji nie mogłem się dopatrzeć czy ma w menu ustawienie skalowania z proporcjami i skalowania 1:1. Może sprzedawca odpisze a może mało będzie wiedział...

 

PS: Chodzi tu tylko o tą jedną licytację anie o szukanie zamiast tego monitora TN, który już mam lub FullHD (1920x1080), którego nie chce.

 

I teraz zwięźle i krótko :) Da się czytać :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

U2312HM wgl nie kwalifikuje się.

 

U2412M to nowość. Też się zastanawiam nad nim. Cena trochę powyżej 1.000 PLN. Ponoć słabszy od U2410 ale nie wiem czy bardzo. Pewnie trochę. Takie tam hak brak HDMI to mi lata. A na tego 2407WFP zwróciłem uwagę, bo ktoś sprzedaje ładny egzemplarz a pewnie poniżej 1.000 PLN pójdzie. I to raczej nie jest handlarz albo tylko dorywczo sprzedaje na allegro. Tylko właśnie tak nie wiem czy to duża strata do tych na IPS. S-PVA chyba jest lepsza matryca ale to model gdzieś z 2007r. Może porównywalny obraz jest. Gdzieś ktoś napisał, ze słabszy jest od U2410 ale nie podał powodów. Nawet jak by smużył to nie dyskwalifikuje go, bo nie zamierzam na nim raczej grać. Jak nie wziął bym tego 2407WFP to się nie pali. Nowych w sklepie nie zabraknie :)

Link to post
Share on other sites

ten niby następca (xx12M) to popierdółka, a nie następca, kompletnie nie wart pieniędzy, które za niego wołają i kompletna klapa jeśli chodzi o problemy z obrazem (jak na monitor tej kategorii)

 

a co do 2407WFP to dobry monitor dla grafika/inżyniera, do multimediów już gorzej, odstrasza zwłaszcza input lag dochodzący do prawie 60ms!

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Tzn polecił byś tego 2407WFP? Ja na nim nie będę grał ani filmów oglądał, bo mam zboczenie na punkcie CRT :) Monitor właśnie do pracy i ogólnie do wszystkiego poza grami/filmami. O ile by się go udało wylicytować oczywiście.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Wersja bez HC. Rewizji nie zna. ma mi napisać potem jak by się dowiedział...

 

Tak się fotkom przyjrzałem to nie ma nalepki z kodem kreskowym we wgłębieniu gdzie powinna być a, na której jest informacja o rewizji w moim DELLu. Z tabliczki znamionowej da się wczytać, że wyprodukowany w june 2007 (czerwiec).

 

Ale tak jak kupować monitor z 2007r. za 1.000 PLN to może perspektywicznie dołożyć do nowego U2410. Pa 1.700 PLN chodzą. Na wiosnę miałem używanego upatrzonego ale nie dogadałem się ze sprzedawcą.

Link to post
Share on other sites

nie jestem tylko pewien, czy IPS to matryca dla ciebie w prawdzie U2410 to już całkiem dobry monitor, ale jego zaletą jest 12bitowe przetwarzanie barw przy dość typowych wadach, jak przeciętny kontrast i niezbyt czarna czerń i srebrzenie, stąd sugerowałbym coś na VA

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A która aukcja wydaje się bardziej wiarygodna?

 

 

http://allegro.pl/dell-2407wfp-ultrasharp-dla-grafikow-bcm-i1781738081.html

 

http://allegro.pl/dell-2407wfp-pva-s-ips-f-vat-grafika-cad-czarny-i1793507256.html

 

http://allegro.pl/dell-2407wfp-cad-nowe-glosniki-dell-as501-i1792322516.html

 

Ja licytuję tą pierwszą ale nie wiem czy o 21,30 będę w domu. W ostatniej jakiś handlarz sprzedaje ale nie trzeba się cackać bo jest Kup Teraz i niby jakaś gwarancja 6 miesięcy. W środkowej tez jakiś handlarz sprzedaje chyba.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Kurcz... tak jak przewidywałem, ni wróciłem na czas i mi aukcja (ta pierwsza) przeszła koło nosa. Monitor poszedł za 670 PLN a to chyba dobra cena... A z tych dwóch pozostałych interesować się którymś?

Link to post
Share on other sites

wyglądają na dłużej użytkowane niż sprzedawcy deklarują, tak trochę kot w worku, z drugiej strony jeśli to ludzie z dobrą opinią to można spróbować i najwyżej oddać najlepiej, żeby ci w mailu napisał co jak z ewentualnym zwrotem to będziesz miał podkładkę na wszelki wypadek

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Masz rację. One takie trochę bardziej przyciorane od tamtego. Ale mogę poczekać na jakiegoś rodzynka. Nie muszę kupować dzisiaj. A do tego gościa z ostatniej aukcji dzwoniłem kiedyś w sprawie używanego U2410 ale tamten miał uszkodzonego PIVOT'a. To może poczekam i jak się co pojawi to zapodam czy warto.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ale to filmowe 16:9 z 1920x1080 a ja nie chcę 1920x1200. Tak to wolę zostać przy 1280x1024 bo dla 56pix kupować monita nie będę. Zajrzałem n allegro ale nic takiego ciekawego się nie pojawiło od dni. Jedynie używka U2410 ale fotki raczej aparatem jakimś robione i to kiepskim. Jest jakiś Hyundai 24" 1920x1200 za 370 PLN ale to TN taki zupełnie podstawowy model a zdesperowany nie jestem :) Jakiś Samsung SyncMaster SM2433BW za 460PLN jest ale też zwykły. PIVOT'a mógł by mieć jednak a obudowa mogła by się nie "świecić". Myślałem też nad opcją dobrze wyposażonego TN. Czasem są po 500-550 PLN ale chyba już nie ma co się pchać w to. Lepiej dołożyć i coś lepsiejzego nabyć. tyle, ze jak PVA to używka bo na nówki mnie nie stać :) a z nówek to można ewentualnie coś na IPS. Tu są modele DELL'a i HP chyba. Cóż poczekam sobie. Może za jakiś czas coś się pojawi. Na szczęście nie ma żadnego parcia że musi być już. Można jeszcze pomyśleć, bo nie jestem zawodowym grafikiem czy kimś takim ale LCD będzie stał obok CRT, więc nie chcę pierwszego dnia stwierdzić, ze kupiłem g*wno... chodzić może i by TN styknął co by nie zawężało obszaru poszukiwań oraz pozwoliło zaoszczędzić trochę gotówki. Ale ja lubię ładny obraz :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Jak lubisz ładny obraz to TN nie ma co brać pod uwagę. Z 16:10 to możnaby się też zastanowić nad tym Dellem 2412M, wiadomo że będzie słabszy niż 2410 ale lepszy niż TN :) Nie wiadomo jeszcze kiedy wyjdzie model 2412HM bo pewnie wtedy cena 2410 poleci w dół.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Drachenfeles tutaj nazwał tego 2412M popierdułką :) Ale też rozważam taką opcję. Od TN będzie lepsze. Ale jak pisał PVA w tym 2407WFP było by lepszym rozwiązaniem. Jak by U2410poleciał dół to może i taką nówkę można by wziąć :) Ten 2412HM to ma być następca U2410? Pewnie to będzie FHD tylko. W tej klasie monitorów mogli by już nie zmieniać 1920x1200, bo to bez sensu chyba 1920x1080...

Link to post
Share on other sites

Według zapowiedzi producenta ten 2412HM ma być następcą U2410. Ale będzie pewnie w FHD bo ma końcówke HM. Dziwne trochę posunięcie, monitor dla "profesionalistów" w 16:9. Sam osobiście też miałem już kupować BenQ BL2400PT lub Della U2312HM bo U2311H ciężko już dostać. Ale jeszcze się wstrzymam i zobaczę jak rozwinie się sytuacja z tymi nowymi Dellami.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

U2412M można by rozważyć jakby kosztował ~1k, a kosztuje tyle samo co U2410 czyli ok 1,7-1,8k co jest imo nonsensem

BenQ BL2400PT sugerowany przez Szejk Jasim to niezła opcja, owszem 16:9, ale fajne VA z zajefajnym kontrastem za niewygórowaną kwotę

z IPS rozważ jeszcze Della 2209WA, nie ma 1920x1200, tylko 1680x1050 ale to 16:10 i dobry monitor tak ogólnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...