Skocz do zawartości

Zmiana platformy, PII965BE czy i7 920? (mobo i ramy do nich


Recommended Posts

Teraz mam go na 3,2 bo mam BOX, chciałem kupić Mugena 2, ale zaplanowałem wymianę sprzętu i zbieram na właśnie sprzęt. No ja myślę o karcie 5870x2 ,5890, GTX295, a te karty E8400 będzie trochę spowalniał.

Tak jak pisałem, jestem w stanie posiedzieć na nim pół roku, a nawet trochę dłużej. :rotfl:

Link to post
Share on other sites

lopez2

 

Kolega widocznei chce miec naprawe super wypaswoinego kompa

 

jesli ma kasei sprawia mu to przyjemmnosc niech inwetsuje:)

nic nam do tego ;] wiec teskty w stylu "malo poważny" to lepiej zachowaj dla siebie. najwyzej mozesz zasugerowac ze ten co ma jest dobry i lepsego nie potrzeba narazie :rotfl:

Link to post
Share on other sites

czyta testy jak widze jest w temacie jak widze jesli uznal ze ogranicza go E8400 to poprostu jest malo powazny- bez urazy

 

zainwestuj w chlodzenie bo i tak musisz -co bys nieplanowal (kup uniwersalne mocowanie) i krec chlopie bo jakl narazie to poprostu marnujesz to co masz

 

wszystkie swoje pieniadze moze wsadzic w grafe i dalej nic go niebedzie ograniczalo

Link to post
Share on other sites

Miglanc kasy za dużo nie mam to radzicie teraz kupić mugena 2 i podkręcić na 4,x a następnie kupić jakiegoś 5870x2 , a dopiero potem zmiana platformy na i7, czy gdzieś za ROK zmienić platformę i kupić jakiegoś GT300????

Zdecydowanie tak. Tylko wymiana 5870x2 na GT300 będzie pewnie mało opłacalna.

 

ale najlepiej to tak kup chłodzenie noctua lepiej na tym wyjdziesz i do tego jakiegoś gtx285 xD

Tu niestety nie masz racji :rotfl:. Noctua albo jest uniwersalna (tj. obsługuje 775, AM2(+)/AM3) albo tylko LGA1366, Mugen pod tym względem jest bardziej przyszłościowy (a gorszy 1-3*C).
Link to post
Share on other sites

Tak też zrobię. W następnym tygodniu chłodzenie,(zastanowię się jeszcze nad Mugenem 2 i tym CoolerMaster). Po kilku miesiącach zakupie jakąś kartę graficzną np. 5870x2 ,GTX295 albo coś z GT300. I za rok i parę miesięcy platforma na i7.

Bardzo mi pomogliście. Dzięki.

A nie , nie pomyliłem sie tu są dwie opcje.

Link to post
Share on other sites

ekhm przecież chyba można zmienić zaczepy kubbak ?? no dobra nie ważne bierz mugena 2

Jasne. Noctua rozdaje je nawet za darmo, tyle, że jest jeden problem - kumpel już czeka na ten zaczep ponad 3 miesiące (tłumaczą się, że maja masę zamówień i mało dostępnych kitów montażowych).
Link to post
Share on other sites

Pytania:

1. Która platforma będzie wydajniejsza w grach?

2. Który procesor będzie się lepiej podkręcał?

3. Czy 3-kanałowa obsługa pamięci na intelu doda dużo wydajności?

4. CO LEPIEJ WYBRAĆ???

1. bez OC AMD , z OC jesli wezmiesz 920 D0 i dobre chlodzenie to intel.

2. 920 D0 bedzie lepszy

3. W grach prawie nic nie daje, Ci7 860 jest na poziomie 920 a roznia sie tylko o 133 MHz i kontrolerem pamieci

4. Zostan przy8400 + OC albo kup Q9550, ktory po OC wcale nie musi sie wstydzic 965BE, a zaoszczedzone pieniadze wlozysz w 1156 + Ci7 860/870 i nowa grafike. C2Q nie straci tak duzo na wartosci a i z e8400 wytrzymasz jeszcze te pol roku az 1156 wejdzie dorrze na rynek i stanieje przez konkurencje z phenkami II.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...