Skocz do zawartości

Zmiana platformy, PII965BE czy i7 920? (mobo i ramy do nich


Recommended Posts

Zamierzam zmodernizować komputer. Głównie używam go do gier i internetu. Teraz mam C2D, więc i tak muszę zmieniać mobo i ramy.

 

Do i7 wziął bym Asus Rampage II Extreme i 3x2GB.

Do PII wziął bym Asus Crosshair III Formula i 4x2GB

 

Pytania:

1. Która platforma będzie wydajniejsza w grach?

2. Który procesor będzie się lepiej podkręcał?

3. Czy 3-kanałowa obsługa pamięci na intelu doda dużo wydajności?

4. CO LEPIEJ WYBRAĆ???

Link to post
Share on other sites

1. i7 975 jest na pewno szybszy od PII X3 720, nie napisałeś, które procesory? Myślę, że i7 920 zaspokoił by Twoje potrzeby.

2. i7 dość dobrze się kręcą, chociaż AMD też nie są złe do OC :o

3. Trochę da :rotfl:

4. Ciężko mi powiedzieć... Nie powiedziałeś jak z kosztami, w takiej sytuacji mogę powiedzieć, że wspomniany i7 975, tylko, że on kosztuje około 4000zł :rotfl: Konkurencją dla 920 jest Phenom 950, ja bym wziął i7 :o

Link to post
Share on other sites

Jest w zestawie ale oczywiscie niezbyt dobre do OC, zreszta tak samo jest z PII. jezeli masz fundusze to moim zdaniem i7 D0 bedzie lepszym wyborem, szybki i dobrze sie kreci po zakupie lepszego chlodzenia a do tego pozniej bedziesz mogl wsadzic Ci9 6 rdzeni bez zmieniania plyty.

Link to post
Share on other sites

Odblokowany mnożnik w prockach Intel'a i tak nic specjalnego nie daje. Żeby wykręcić i7 965E na np. 4GHz trzeba dać takie napięcie, przy którym i7 920 też zrobi 4GHz, a czasem nawet więcej (zależy od sztuki jaka się trafi). Moim zdaniem nie opłaca się rezygnować z procka na rzecz grafiki, także bierz i7 :rotfl:

Link to post
Share on other sites

pisales czy nielepiej dolozyc do karty? a co niby wiele uzyskasz po przesiadce na 4890 czy gtx 275 ?

Karty nie muszę kupować od razu, mogę poczekać na 5890, albo 5870x2

Teraz mam Asus P5Q Pro, ale chciałbym już zmienić całość, bo jak teraz wezmę q9550 to i tak się pewnie przesiądę na AM3 albo 1336 to chyba już lepiej teraz od razu.

Link to post
Share on other sites

heh i7 920 LGA 1366

 

pff autorze poczekaj do momentu az wyjdze podstawka LGA 1156 i zakup do niej i7 860 :o

wyjdzie taniej :P do tego wex GeForce GTX 295 i masz kompa odjazd :o

 

socket LGA 1366 i procki i7 9xx np 920 itd beda mialy zastosowanie głównie w serwerach. sa drogie po drugie pobieraja duzo pradu 135 W . wspomniany LGA 1156 i do tego proc i7 860 bedzie wd mnie lepszym rozwiazaniem. po pierwssze bierze mniej pradu < ok 80 W ; i920 135 W ; im mniej pobieranego pradu tym mniej wytwarzanego ciepla> wydajnosc mikroskopijnie niższa. I na koniec na LGA 1156 bedzie wychodzic duzo wiecej procesorow bo bedzie na nie wiekszy popyt. Lepszy stosunek wydjanosci do ceny.

 

 

@#Wark po co autorowi 6 rdzeniowy procesor ?? tylko po to zeby chwalic sie ze ma 6 rdzeni :rotfl:

 

Napisal ze wykorzystuje kompa do internetu/gier

nie napisal ze wykorzystuje do :

- edycji grafiki 2D i 3D ; obróbki filmów

 

Gry nieobsługuja nawet 4 rdzeni, póki co.

 

pewnie napiszesz ze w przyszlosci gry sie zmienia i wykorzyta ;/

tylko ze najpierw procesory z cztery razy sie zmienia i podstawki :o

 

mozna kupowac nawet zalecane jest kupowanie sprzetu z lekkim wyprzedzeniem ale nie az takim :rotfl:

 

 

http://img21.imageshack.us/img21/104/000005a14a425a641.th.jpg

Link to post
Share on other sites

socket LGA 1366 i procki i7 9xx np 920 itd beda mialy zastosowanie głównie w serwerach.

Socket owszem ale procki nie bardzo. Do serwerów raczej bierze się Xeon'y albo ze stajni AMD Opteron'y :rotfl: Zresztą i7 ma wiele zwolenników za granicą (szczególnie USA) bo przeważnie mają wszystko taniej niż u nas :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Poczytałem testy no i jest dobry. Matej, dobry masz pomysł ale wydaje mi się, że lepiej jak bym został jeszcze jakiś czas na E8400(ten proc jeszcze daje radę i z pół roku wytrzymam) to potem bym miał o 1000zł więcej i poczekał tak jak pisze miglanc na i7 860, albo właśnie stanieje i kupię jakiegoś lepszego i7. Bo żebym kupił nową kartę to najpierw muszę mieć nowego proca.

Link to post
Share on other sites

co takiego?? zeby kupic nowa karte musisz miec cos porzadniejszego niz e 8400? a skad zes do takiego wniosku doszedl ? na ile mozesz ustawic swoje E8000? przeciez jak mozna dojsc z tego co piszesz stosujesz OC

 

nie no pierwsze slysze ze ze E8400 jeszcze jakos daje rade :rotfl: - to bardzo wydajna jednostka

 

ps

myslalem ze masz jakiego starocia wsadzonego a Ty malo powazny poprostu jestes

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...