Skocz do zawartości

Kiedy nowe GPU od amd i nvidii?


Ankieta  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD i nVida ostatnio ciagle serwuja nam odgrzewane kotlety?

    • Tak
      16
    • Nie
      14
    • Nie mam zdania
      8
  2. 2. Grafike z jakim chipsetem zamierzasz kupic?

    • Od AMD/ATI
      18
    • Tylko od nVidii
      8
    • Trudno zdecydowac
      12


Recommended Posts

Witam

 

Kiedy mozemy spodziewac sie nowych modeli GPU od amd i nvidii?

 

Nowych np pod wzgledem wymiaru technologicznego, jakich innowacyjnosci?

 

Bo na razie odnosze wrazenie ze sa nam ciagle serwowane odgrzewane kotlety ;-).

 

Co o tym myslicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez LukaszT2009
Link to post
Share on other sites

Ja uważam że nic nowego nie pokażą. Wiadomo zawsze dorzucą trochę więcej Mhz coś poprawią ale rewolucji uważam nie będzie. A ludzie i tak będą kupować bo zawsze lepiej pochwalić się przed kumplami grafą zaczynającą się cyferką 7 (w przypadku AMD oczywiście) :)

Link to post
Share on other sites

Ja trochę posiedzę na gtx580 zapewne, ale będę obserwował obie firmy, gdy zacznę mysleć o wymianie karty, to nie firma, a jakość/cena będzie się liczyła. Jest mi obojętne czy to będzie dobry radek czy geforce. Liczę, że nie będzie takich jazd jak z serią 570/580 w grach, szczególnie na dx10/11.

Link to post
Share on other sites

Ja będę czekać na coś z podobnym poborem mocy co mój HD6850, nie chciałbym zmieniać zasilacza

 

Kurcze, a ja czekam kiedy w koncu w miae wydajne grafiki beda pobieraly ~80W i w wiekszosc gier bede w stanie pograc w 1280x1024 w przynajmniej 80% detali ;-)

 

 

Dla mnie grafiki pobierajace wiecej niz 100W nie maja prawa bytu w moim kompie. A te ktore ciagna juz powyzej 300W to totalna porazka...

Link to post
Share on other sites

1280x1024 to rozdzialka, ktora nie wymaga jakiejs specjalnie mocnej karty. Na chwile obecna wystarczy gtx460, lecz pobiera on wiecej pradu, niz limit ktory daje ci elektrownia :->

Ja tam kupilem sobie monitor 1080p i musze jakos grac w tej rozdzialce na hd4850 :D

Link to post
Share on other sites

Ad .1.

ATi uznało wyższość AMD i zafundowało nam jadalne kotlety

 

Idealnie odgrzany kotlet :o: ATi HD5770 :right: AMD HD6770

 

w podobnym smaku kotlet: ATi HD5870 > AMD HD6950

 

Ad .2.

ze względu na przedział cenowy 400-600 zł,

wybieram Radeona, gdyż najbardziej są opłacalne,

chodzi o nową kartę a nie używkę

Link to post
Share on other sites

w podobnym smaku kotlet: ATi HD5870 > AMD HD6950

Idiota... zupełnie inna architektura (VLIW5 vs. VLIW4), a ten tutaj pierdzieli o kotletach... :sciana:

 

Już prędzej taki GTX560Ti, GTX550Ti są kotletami, bo GTX560 to wiadomo, że jest (460 po OC) ;)

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Idiota... zupełnie inna architektura (VLIW5 vs. VLIW4), a ten tutaj pierdzieli o kotletach... :sciana:

dlatego napisałem "w podobnym smaku" iż wiem że to inna architektura ale wydajność tych kart jest bardzo zbliżona

 

 

Już prędzej taki GTX560Ti, GTX550Ti są kotletami, bo GTX560 to wiadomo, że jest (460 po OC) ;)

550Ti, GTX560 są to kastraty bardziej modelu 560Ti, a rzeczywiście GTX560 przypomina GTX'a460 ale chyba po SOC
Link to post
Share on other sites

675 -> 810 to jest OC, większość 460-tek się kręciła do jeszcze wyższego poziomu ;)

 

A reszta specyfikacji taka sama (poza taktami) - dlatego to jest odgrzany (podkręcony) kotlet :P

 

ale wydajność tych kart jest bardzo zbliżona

LOL... wydajność kart zbliżona = kotlet :hahaha::rotfl:
Link to post
Share on other sites

wydajność tych kart jest bardzo zbliżona 550Ti, GTX560 są to kastraty bardziej modelu 560Ti, a rzeczywiście GTX560 przypomina GTX'a460 ale chyba po SOC

GTX 460 sam z siebie był chipem obciętym (GF104), to znaczy standardowo miał zablokowaną część SPU (tak samo jak GTX 480). Potem nV wypuściła GF104 w całości nazywając go GF114 i ładując w 560Ti... a GTX560 i 460 to jest TO SAMO! 550Ti to GF116 (albo 118 - nie pamiętam i jest to ewolucja GTS 450 z szerszym kontrolerem pamięci).

 

HD6950 i HD5870 TO TOTALNIE INNE KARTY nie mające wiele wspólnego... Zaś GTX 480 i 570 to praktycznie TO SAMO :)

Link to post
Share on other sites

Niech oni najlepiej w ogóle już nowych kart nie produkują bo i tak wszystkie to "kotlety". Po co o tym dyskutować? Nikt nie każe ci kupować nowej karty graficznej, możesz dalej siedzieć na 8800gt. Świata nie poprawicie kłócąc się co jest "kotletem" a co nie. Może lepiej zacząć produkować karty graficzne własnej roboty? Może i GTX 570 jest kotletem, ale i tak mnóstwo ludzi go kupiło i dalej będzie kupować...

Link to post
Share on other sites

No, niektóre wypowiedzi są dość... idiotyczne ;) Czy samochód jest kotletem, bo nie ma 7 kół i napędu na prawą stronę? ;) Domyślam się, że kotletem jest wszystko co nie jest rewolucją. Ciekawe...

Ja myślę że "kotlet" ~ jest to przydatne określenie wartości kart graficznych bez zbędnego szczegółowego rozpisywania się, w przypadku porównania starszych modeli do nowszych, oczywiście z tą samą architekturą, oferujących podobną wydajność lub troszkę wyższą ale niestety za większe pieniądze, co staję się rzeczą mniej opłacalną,

 

dodam także że powszechnie wiadomo że nie tylko komputery się rozwijają ale także spece od marketingu, którzy pragną rozwijać firmę przy jak najniższych nakładach, wiedzą jak zaprojektować reklamy żeby zmusić klienta do kupna, dlatego bez skomplikowanego tłumaczenia po sprawdzeniu, wole mniej opłacalny produkt nazwać "kotletem". I jak mogą być Idiotyczne wypowiedzi o kotletach w temacie o kotletach? idiotą bym nazwał tego co pisze nie na temat, czy aby na pewno zasłużony plus. :]

Link to post
Share on other sites

Ale wiele ludzi zarzuca producentom właśnie taki rebranding zupełnie nie znając tematu... śmieszne jest określanie HD6950 odgrzanym HD5870, tylko ze względu na podobną wydajność. Przecież logicznym jest że flagowy produkt starszej generacji, w nowszej będzie miał odpowiednika, oczywiście umieszczonego odpowiednio niżej w hierarchii.

 

Popatrz na to z tej strony... czy GT240 DDR5 nazwiesz "odgrzanym" 8800GTS 320M, tylko ze względu na zbliżone osiągi...? Coś co było hi-end'em w roku 2006, w 2011 jest już tylko półką budżetową. Nie oczekujesz chyba że najsłabsze konstrukcje z serii HD7xxx (np 7450) będą wydajniejsze od topowych układów 69xx. Nieczęsto zdarzają się prawdziwe rewolucje na rynku GPU, prędzej wpadnie nam DX12 niż układom pokroju GF110 i Cayman zabraknie mocy. Pamiętacie skok z G70 na G80? 8800 GTX był przeszło dwukrotnie wydajniejszy od odpowiednika serii 7, ale już GTX 285 nie ustępował dwukrotnie GTX 480.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...