Skocz do zawartości

Phenom x4b55


Recommended Posts

Siema:) mam pytanie do expertów:) Otóż dzisiaj bawiłem sie w O/C procka i udało mi się osiagnąć wynik na poziomie 4256.1Mhz Vcore uwaga 1.56 łoł :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: tu pojawia się pytanie czy mogę go uszkodzić??? lub zjarać sekcje zasilania płyty???? Mam Asrock 880G extreme 3 dodam ze na sekcje zasilania mam skierowany wentylator, który daje chłodny nadmuch na nią.

 

A czy może ktoś coś powiedzieć na temat tego OC czy jest to przyzwoity wynik jak na OC powietrzem??? temperatury jakie odnotował everest to max w stresie 50*C

 

test OCCT 20 min

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c293dc8cf74c7134

Edytowane przez Landrynagt
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz go uszkodzić. Płytę raczej nie, natomiast procka jak najbardziej. Wynik 4.25 jak na powietrzu jest w miarę dobrym wynikiem. Co prawda są procki które kręcą się lepiej, ale są tez które kręcą się gorzej. Ale jak widze masz odblokowanego procka tak? Odblokowywałeś rdzenie? Jeżeli tak to wynik jest ok.

Natomiast napięcie to dałeś mu zabójcze ;P Lepiej go nie zwiększaj, a w zasadzie spróbuj lekko z nim zejść w dół.

Link to post
Share on other sites

tak jest to unlock:) kupiony bez żadnej selekcji :) no wiem wiem Vcore jest WIELKIE ale dalem je na ok30min dla testu napewnie nie na użytek codzienny :) a czy ktoś z osób bywających na tym forum ma takiego procka i może się podzielic opiniami na jego temat??? a i jeszcze jedno co zrobic zeby jeszcze wyżej z nim pójść??? tu juz chyba bedzie potrzebne coś pokroju chłodzenia cieczą czy jeszcze inna bajka???

Link to post
Share on other sites

Siema:) mam pytanie do expertów:) Otóż dzisiaj bawiłem sie w O/C procka i udało mi się osiagnąć wynik na poziomie 4256.1Mhz Vcore uwaga 1.56 łoł :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: tu pojawia się pytanie czy mogę go uszkodzić??? lub zjarać sekcje zasilania płyty???? Mam Asrock 880G extreme 3 dodam ze na sekcje zasilania mam skierowany wentylator, który daje chłodny nadmuch na nią. A czy może ktoś coś powiedzieć na temat tego OC czy jest to przyzwoity wynik jak na OC powietrzem??? temperatury jakie odnotował everest to max w stresie 50*C test OCCT 20 min http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c293dc8cf74c7134

masz Rewizje C2 czy C3?
Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to, że standardowe napięcie jest aż o 0,2 V niższe. Do 3,8 GHz zazwyczaj wymagane jest 1,475 V i tej granicy wolę nie przekraczać. Powyżej 1,5 V następuje szybka degradacja układu i nastanie takie dzień, że nawet 4 GHz na nim nie odpalisz itd. Mój standardowo pracuje na 3,5 GHz @ 1,3875 V

 

@Up

Phenomy II X2 555 BE były tylko w C3

Edytowane przez regist88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...