Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 Full HD 3D Vision jaka grafa? pojenyncza czy może SLI?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Tyle czekania na buldożery i na nic. Przeczytałem sporo recenzji o nich i już wiem że to nie dla mnie bo za mało wydajny i za dużo prądu żre po OC.

 

Zdecydowałem się zatem na i5 2500k, poszukuję jeszcze płyty głównej pod niego (s1155). Może macie jakieś ciekawe propozycje?

 

Wymagania:

- pełne wsparcie SLI (min 2szt po 16x)

- SATA 6GB/s

- UEFI BIOS

- USB 3.0 (mile widziany panel przedni choć nie koniecznie)

- dodatkowo mile widziane pomoce w oc typu MemOK! czy OC profile

Link to post
Share on other sites

kurde szkoda że wcześniej nie napisałeś i mi nie odradziłeś kupna tej karty, no ale cóż trudno

 

A jakiego byś proca radził pod tego gtx'a 570 (co by pokazał co potrafi)? może i5 2500k? tylko czy dałby on rade później w SLI z dwoma takimi 570-kami? Czy może lepiej poczekać na buldożera bo i tak płyta główna do wymiany :/

 

Otóż ja mam i5 2500k i 570 SLI i nie ma problemów. Nie wiem jak z Wiedźminem bo nie gram w takie gry ale najcięższe tytuły (Metro, Crysis I, nie wiem czy Flight Simulator X też liczyć bo tam raczej CPU) śmigają ponad 50FPS przy 1080p w ultra.

 

Daj mi na priv namiar na tego 3dMarka co masz, napisz jaki dokładnie mam zrobić test a zrobię z jedną kartą i będziesz mniej więcej wiedział czy to CPU Cię ogranicza.

 

Co do płyty głównej to każdy chwali swoje ale ja mam MSI P67-GD65. Taką mi tutaj doradzili i jestem zadowolony. Spełnia wszystkie twoje wymagania z wyjątkiem 2x16 PCI-E. To znaczy płyta ma 2 sloty po 16x ale przy pracy na SLI obydwie działają na 8x. Różnica między 2x8 a 2x16 jest pomijalna ale prawda jest taka, że przy SLI płyta która będzie miała 2x16 to koszt od 1000 w górę, ja znalazłem taką opcję dopiero w AsRock Extreme7 Gen3 i innych tej klasy (jeśli się mylę proszę o poprawkę). Podkręcanie ok a do tego dwa sloty PCI-E oddalone są od siebie nie o dwa a o trzy sloty co przy SLI daje możliwość lepszej wentylacji a przy 3slotowej karcie takiej jak Asus w ogóle daje możliwość zamontowania ich na SLI.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

ja mam gtx 570 msi tw 3 i z ubersamplingiem mam lagi nawet do 16 fps, po wylaczeniu ubersamplingu mam nie pamietam juz ile fpsa ale bardzo duzo z pewnoscia a roznicy nie widze prawie zadnej pomiedzy ubersamplem on/off

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

faktycznie różnica między 2x8 a 2x16 to zaledwie kilka % wydajności a cena jaką trzeba dopłacić spora więc sobie daruje, za to wolałbym płyte z chipsetem Z68 i to jakąś z wyższej półki teraz rozmyślam między:

 

Asrock Z68 Extreme4 Gen3 i ASUS P8Z68-V PRO

Link to post
Share on other sites

Mi tutaj doradzili MSI P67 GD65. Dobrze się kręci, działa na SLI/CF i pozwala odsunąć od siebie karty dla lepszego chłodzenia. Też się zastanawiałem na Z68 ale ogólnie nie znalazłem żadnych argumentów w stosunku do P67 które bym wykorzystał.

Link to post
Share on other sites

wcześniej miałem pojedynczego Geforsa 9800GT 512mb XFX i dawał rade w 3D (na Athlonie 6000+ 8GB DDR2) bez oc. Tylko pojechane po detalach na średnie i StarCraft II nawet poleciał. Tylko że tam DX9 a nie 11... Co do uberpróbkowania to wyłączone żecz jasna i na śrenich detalach 15-25 kl/s jak pisałem wcześniej. Dobra podjołem decyzję wezmę GTX'a 570 DirectCU II (tą wersję właśnie chciałem, cisza i niska temp ;] A obecnego GTX'a sprzedam. Jakby był ktoś chętny na niego to piszcie. Dzięki za pomoc, dam znać jak się będzie sprawować.

Pamietaj tylko o wylaczeniu opcji Uberprobkowania, bo na full z wlaczona nawet na 2 Gtx 570 w Sli na 3d bys nie pogral, i jeszcze jedna mala uwaga co do karty Asusa- karta bardzo dobra (cicha i mocna i nie grzeje) tylko miej na uwadze ze gdybys w dalszej przyszlosci chcial dokupic druga do Sli jak stanieje to nie ma takiej opcji bo zajmuje az 3 sloty na plycie:) pzdr:)

Link to post
Share on other sites

Fakt to uberpróbkowanie najlepiej wyłączyć bo i tak różnicy nie widać. Sam jak przechodziłem pierwszy raz Wieśka to grałem z uberem ale grafa dostawała ostro po du**e ale było niemalże stałe 60pfs, czasami spadło do 30 ale rzadko. Różnica w grafie minimalna, nawet niezauważalna. Może na większych monitorach coś widać ale ja nie zauważyłem, zbędny bajer który katuje grafę. :/

Link to post
Share on other sites

Martin, jest opcja o ile się kupi płytę z dwoma a nie jednym slotem między PCI-x8. Nie problem.

Oj nie wiem , nawet jak i by sie pomiescily ta sa karty bardzo spore i nie wiem czy nie zajely by polowy plyty i nienagrzewaly sie zbyt nawzajem, szczerze to malo znam osob ktore maja Sli wlasnie z tych kart za to sporo ktorzy uzywaja jej jako jednej...dla porownania gtx 570 jak Windforce 3 czy Tf 3 zajmuja 2 slotu Asus juz 3, to dosc spora roznica tak mi sie zdaje ale moge sie mylic:)

 

Fakt to uberpróbkowanie najlepiej wyłączyć bo i tak różnicy nie widać. Sam jak przechodziłem pierwszy raz Wieśka to grałem z uberem ale grafa dostawała ostro po du**e ale było niemalże stałe 60pfs, czasami spadło do 30 ale rzadko. Różnica w grafie minimalna, nawet niezauważalna. Może na większych monitorach coś widać ale ja nie zauważyłem, zbędny bajer który katuje grafę. :/

No u mnie na 2 Gtx 570 z uberprobkowaniem dalo sie spokojnie grac chociaz bywaly miejsca ze zwalnialo i to mocno wkurzalo :P Wpelni sie zgadzam ze roznica miedzy wlaczonym a wylaczonym uberprobkowaniem jest znikoma a zjada klatek co nie miara :)

Link to post
Share on other sites

@Martin

 

Nie no musi wejść, nie ma innej opcji. TwinFroz ma wysokośc 2 sloty i potrzebuje tylko jednego slotu wolnego między PCI-E. Asus ma równe 3 sloty więc wymaga dwóch slotów więc wejdzie na płytę z 2 przerwami. Inna kwestia to grzanie.

Link to post
Share on other sites

@Martin Nie no musi wejść, nie ma innej opcji. TwinFroz ma wysokośc 2 sloty i potrzebuje tylko jednego slotu wolnego między PCI-E. Asus ma równe 3 sloty więc wymaga dwóch slotów więc wejdzie na płytę z 2 przerwami. Inna kwestia to grzanie.

Fakt - masz racje, wejdzie rzeczywiscie ale zajmuje sporo miejsca na plycie nawet z przerwa dlatego tych kart rzadko uzywa sie do sli a praktycznie wogole , tak czy inaczej gdy myslimy jako o jednej karcie to ten Asusik jest godny polecenia:)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@UP... Nieco słabszy sprzęt... Phenom II X4 955 + GeForce GTX 470 na maks detalach (bez AA i ANiso i tego Ubercośtam) w 1024x768 w granicach 30-60 fps (ograniczenie przez Vsync) ale są dropy nawet do 15-20 fps na parę sekund. Generalnie można spokojnie pykać :) 1280x1024 nie sprawdzałem ale ona nieco bardziej obciąży sprzęt tylko że masz też nieco mocniejszy CPU i GPU więc powinno być podobnie jak u mnie.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trochę mnie pochłoneło to wszystko i zapomniałem napisać co i jak. FPS mieżyłem jak poprzednio frapsem i tak samo jak wcześniej na misji ze smokiem (początek gry)

Detale:

Ultra - w 3D 25-32kl/s

Ultra - bez 3d 40-60kl/s

Opcje: wyłączone umberpróbkowanie i synchronizacja pionowa (jak wcześniej)

i oczewyście 1920x1080

 

Gra w 3D działa płynnie bez żadnych przycięć co mnie w pełni zadowala :).

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites

faktycznie różnica między 2x8 a 2x16 to zaledwie kilka % wydajności a cena jaką trzeba dopłacić spora więc sobie daruje, za to wolałbym płyte z chipsetem Z68 i to jakąś z wyższej półki teraz rozmyślam między:

 

Asrock Z68 Extreme4 Gen3 i ASUS P8Z68-V PRO

 

ja mam te plytke i polecam bardzo chłodna i bezawaryjna ;))

Link to post
Share on other sites

Trochę mnie pochłoneło to wszystko i zapomniałem napisać co i jak. FPS mieżyłem jak poprzednio frapsem i tak samo jak wcześniej na misji ze smokiem (początek gry) Detale: Ultra - w 3D 25-32kl/s Ultra - bez 3d 40-60kl/s Opcje: wyłączone umberpróbkowanie i synchronizacja pionowa (jak wcześniej) i oczewyście 1920x1080 Gra w 3D działą płynnie bez żadnych przycięć co mnie w pełni zadowala :). Dziękuję za pomoc.

Nieźle, ubera nie ma co włączać bo nic nie daje. Sprawdzałem u siebie i różnice w grafice są minimalne a komp cierpi ostro, szczególnie grafa :/
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie czytałem całego wątku ale wyłącz uber(tak ja wyzej proponują) i podkręć procka o ok.300-500mhz.

 

 

 

zastanawiam się czy wogule coś czytałeś poza pierwszą stroną?

 

Trochę mnie pochłoneło to wszystko i zapomniałem napisać co i jak. FPS mieżyłem jak poprzednio frapsem i tak samo jak wcześniej na misji ze smokiem (początek gry)

Detale:

Ultra - w 3D 25-32kl/s

Ultra - bez 3d 40-60kl/s

Opcje: wyłączone umberpróbkowanie i synchronizacja pionowa (jak wcześniej)

i oczewyście 1920x1080

 

Gra w 3D działa płynnie bez żadnych przycięć co mnie w pełni zadowala .

 

Dziękuję za pomoc.

PROBLEM ROZWIĄZANY - do wiedźmina 2 w 1920x1080 i w 3D (3D Vision) wystarczy pojedynczy GTX 570 i i5 2500k. (phenom II ograniczał gtx'a 570 i wyadnośc była identyczna jak gtx 560)

 

temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...