Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 Full HD 3D Vision jaka grafa? pojenyncza czy może SLI?


Recommended Posts

Witam,

dosyć nie dawno złożyłem swój sprzęcik i wszystko było by dobrze gdyby nie Wiedźmin 2 że tak powiem. Chodzi dokładnie o to iż jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu 3D VISON i gram na rozdzielczości full hd (19020x1080) w 3D żecz jasna. I ot problem wszystkie inne gry nawet najnowsze chodzą płynnie (detale max lub wysokie) a wiedźmin 2 o ile (na wyskoich detalach) bez 3D jest ok 35-40 klatek tak w 3Dich liczba naturalnie prawie dzieli się przez 2 i wychodzi 15-25 klatek (15 w czasie akcji) co uniemożliwia mi cieszenie się grą. Po zmiejszeniu detali na średnie zyski jes jakiś tylko 5 klatek co praktycznie nic nie daje.

Oto mój sprzęt:

 

Phenom II 965 podkręcony na 4,1 Ghz (chłodzony SCYTHE NINJA 3 )

ASUS M4N98TD EVO

DDR 3 6GB (3x2) KINGSTON HYPERX 2000MH

CORSAIR Gaming Series GS800 800W

oraz najważniejsze

ASUS GTX560 TOP 1GB GDDR5 256bit 925/4200MHz

 

podkręcałem grafikę bez zmiany napięcia (nie mogę znaleść programu a chiałem użyć asusowskiego Voltage Tweak) maksymalnie poszła na odpowiednio 979/4684 i shader 1958 co dało zaledwie kilka klatek nawet niezauważyłem różnicy a mi potrzeba min 10 w 3D czyli 20 klatek normalni więcej. I już raczej jej kręcił nie będę bo wątpię że uzyskam zadowalający mnie wynik.

 

Podsumowując mam kilka pytań:

1. Czy pod dokupiniu drugiej takiej samej grafy do SLI będę mógł płynnie pograć w dużych a najlepiej ultra dużych detalach w 3D?

2. Jaką inną pojedynczą (bez) grafikę byście doradzili by to płynnie chodziło? (musi być geforce - 3D VISON)

3. GTX 570 da rade czy może min to gtx 580?

4. Wymiana na gtx 560 ti podejżewam że była by bez sensu?

5. Może ktoś już używa gtx'ów 560 w SLI, wtedz pztanie jak to ogulnie chodzi? Stwarza problemy? Jak wydajność?

6. Jakie rozwiązanie by się najbardziej opłacało?

 

Odrazu dodam że rozwiązania takie jak: zmiana rozdzielczości na mniejszą, zmiany detalów na minimalne czy inne tym podobne triki nie biorę wogóle pod uwage.

 

Co radzicie?

Link to post
Share on other sites

Na 570 będziesz miał sporo klatek więcej w porównaniu do 560tki a poza tym karta ta jest bardziej opłacalna od GTX 580 i po podkręceniu przegoni GTX`a 580 a różnica w cenie jest spora (400zł). Polecam GTX 570 TF III lub DirectCUII.

Link to post
Share on other sites

Odrazu dodam że rozwiązania takie jak: zmiana rozdzielczości na mniejszą, zmiany detalów na minimalne czy inne tym podobne triki nie biorę wogóle pod uwage. Co radzicie?

Wolisz kupić drugą kartę graficzną / wymienić kartę na mocniejszą niż wyłączyć 1 (słownie jedną) opcję, która zwie się uberpróbkowanie? Bez obrazy ale to trochę dziwny to rozumowania...
Link to post
Share on other sites

Do 3d vision czasem nie trzeba sli mieć?. Pokaz slajdów to nie gra..

wcześniej miałem pojedynczego Geforsa 9800GT 512mb XFX i dawał rade w 3D (na Athlonie 6000+ 8GB DDR2) bez oc. Tylko pojechane po detalach na średnie i StarCraft II nawet poleciał. Tylko że tam DX9 a nie 11...

 

Co do uberpróbkowania to wyłączone żecz jasna i na śrenich detalach 15-25 kl/s jak pisałem wcześniej.

 

Dobra podjołem decyzję wezmę GTX'a 570 DirectCU II (tą wersję właśnie chciałem, cisza i niska temp ;]

A obecnego GTX'a sprzedam. Jakby był ktoś chętny na niego to piszcie.

 

Dzięki za pomoc, dam znać jak się będzie sprawować.

Link to post
Share on other sites

swojego GTXa 560 już sprzedałem i jeszcze troche czasu minie zanim kupie tego 570 i ot co się dzisiaj dowiedziałęm od kolegi wyżej w sumie w innym temacie że ATI nie próżnuje jak mi się wydawło i na radkach też w 3D bym pograł i to chyba nawet lepiej w mojej sytułacji zwarzywszy na resztę sprzętu.

 

Także nasuwa się kolejne pyatnie gdyż w radkach jestem praktycznie zielony otóż jakbym się zdecydował to któreggo radka byście polecali? dwie kwestje o wydajności podobenej do tego GTX'a 570 i w cenie podobnej do niego (i jak z wydajnością w tej cenie)

 

Ktoświe jak się to 3D spisuje na radeonie?

Link to post
Share on other sites

6970 jest wydajnościowo i cenowo na tym poziomie ;)

 

W 3D grałem na alaglifach i 4870 - działało spoko, ale nie wszędzie był dobry efekt ze względu na papierowe okularki :P

Ale taki DiRT 2 wymiatał normalnie :D

 

W chwili wolnej zobaczę jak to działa na 6950 :P

Link to post
Share on other sites

alaglifach

6970 W 3D grałem na alaglifach :P

bez obrazy ale to jest pseudo 3D choć w rodzielczości 1080p nawet nawet to wygląda to te przekłamania kolorów robią swoje i na dłuższą metę bolą od tego oczy lub/i głowa a na stetroskopowych to i po 8+ h grałem i nic, to tak jakbyś powiedział że rurki z kremem są bardzo dobre chociaż jadłeś samą rurkę :P

 

pozatym alaglify nie obciążają tak grafy jak migawkowe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...