Skocz do zawartości

i9 11900K żałosny wynik cinebench r20


Recommended Posts

Cześć,

 

Wreszcie wziąłem się za swój PC. Odebrałem AIO z gwarancji, założyłem termopad PTM7950 honywell i założyłem owe AIO

Po wygrzaniu temperatury nareszcie są OK natomiast CPU wykręca żałosny wynik w Cinebench R20 Czemu?

Powinien mieć coś około 5800 - 5900 punktów tymczasem osiąga marne 4109 punktów max przy Defaultowych ustawieniach BIOS, przy zniesieniu powerlimit 3910 a zatem mniej

Wcześniej miałem na sztywno zegar 4800MHz i kręcił 3412 punktów 

Jak ustawić optymalnie bios
 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No właśnie zegar skakał większość czasu był 5100 ale skakał 3000 / 5100 / 3500 a nawet do 800 Mhz Temperatury do 75 C 

Zrobię w wolnym czasie (może jutro) filmy z przebiegu testów i screeny z ustawień w bios.
Raczej bardziej obstawiam że skopałem jakieś ustawienia w bios niż zaśmiecony system (choć i tu może zrobię test na czystym systemie) 

 

Z tego co teraz zaobserwowałem, TDP podczas testu to jakieś 130 W a kiedyś smażył się do 230W. Power limit w bios zdjęty

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, joker5513 napisał:

Sprawdź czy masz turbo w biosie włączone, a najlepiej to przywróć wszystko do defaultów i włącz tylko XMP dla pamięci...


Tak zrobiłem ale wynik wcale nie był lepszy.

Ale... znalazłem winnego! sprawdzałem temperatury aplikacją od MSI i tam zaobserwowałem, że był włączony tryb Creator po przestawieniu w extream performance wynik wreszcie był taki jaki potrzeba. 5830 punktów ale i temp. podczas Cinebench skoczyła do 94C 
Nie uruchamiając tej badziewnej apki też widzę że jest OK 5687 punktów

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...