Skocz do zawartości

Awaria nowego komputera


Recommended Posts

Cześć,

 

Zbudowałem komputer w oparciu o:

Procesor AMD Ryzen 7 7800X3d  
Płyta główna ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI
Pamięć RAM Lexar 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 Ares RGB
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 4070 Super Ghost 12GB GDDR6X
Dysk SSD Kingston Lexar 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM790 Heatsink
Chłodzenie Navis n280
Fractal Design Pop XL Air RGB Black TG Clear Tint
Zasilacz BeQuiet Pure Power 12M

Choć już na start był z nim problem (pin we wtyczce zasilacza był niepoprawnie osadzony) Komputer nie chciał się uruchomić. Problem szybko został zażegnany. 

Dziś po około 3 miesiącach z komputerem zaczynają dziać się złe rzeczy. Potrafi podczas pracy zgasnąć ekran, karta wkręca się wtedy na maksymalne obroty (wentylator oczywiście) i ogólny freez lub wyłącza się cały PC

Robiłem testy stabilności-OCCT, prime, cinebench, memtest, testy dysku.... wszystko w porządku, temperatury ładne, choć karta grzała się do max 82C 

Dopiero wyjęcie karty graficznej spowodowało, że komp działa stabilnie (z obciążeniem) już 23 godziny. Wniosek coś jest z kartą graficzną...

Czy w 4070 Super instaluje się upgrade biosu? 

Czy może być coś nie tak z konfiguracją PCI Express w bios? Ustawienia defaultowe... jedynie profil pamięci RAM był w bios ręcznie wybrany, ale po zmianie na AUTO i tak brak rezultatów. 

Karta na serwis gwarancyjny, czy mogę jeszcze coś sprawdzić?

 

Najlepiej gdybym grafikę włożył do swojego PC, ale jestem na etapie kombinowania przejściówki z highpower na  zwykłe PCIE 8pin 

 

Co mogę wykonać, przed zapakowaniem karty i oddaniem na serwis?

Karta nie daje niepokojących efektów typu artefakty czy wywalanie się aplikacji 3d. Po prostu wywala cały komputer, raz zniekształcony (w artefaktach) bluescreen zdążył się pokazać. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...