Skocz do zawartości

[okazje] RTX 2080 TI i inne


Recommended Posts

Cześć, wydawało mi się, że kiedyś był tu osobny temat z okazjami ale może się mylę. Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu pisząc o tym tutaj.

Zakupiłem ostatnio RTX 2080 TI ERAZER za 1500zł. Jest to karta produkowana przez firmę Medion, która składa komputery z własnym brandingiem. Karta bazuje na MSI. Karty nie są sprzedawane oddzielnie a niesprzedane zestawy komputerowe są po taniości odsprzedawane. Z tego co się dowiedziałem firma INMIX skupuje, rozbiera i odsprzedaje części z takich właśnie komputerów.

W benchmarku pobiłem kolegę z RTX 4060 Ti, karta podobno też jest lepsza od RTX 3060 oraz nawet 3070 podczas gdy cenowo jest tańsza.

Kartę co prawda mam tylko kilka dni ale wszystko wydaje się być ok. Testowałem na najnowszych grach full detale. Nawet MSFS 2020 z VRem podłączonym działa dużo lepiej niż się spodziewałem. Mówili, że nie ma sensu w to grać bez RTX 4090.

Obecnie ERAZERA nie mają ale pozostał DUKE i kilka innych kart. Oprócz tego mają też inne podzespoły po taniości.

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-geforce-rtx2080ti-duke-11gb-352bit-ddr6-chlodzenie-aktywne-15010328091#

Co myślicie? Jak dla mnie to chyba dobry deal!


Benchmarki moje

https://ibb.co/FKHXHkY

https://ibb.co/N2yhm0X

Link to post
Share on other sites

Sądzisz, że używany RTX 2080Ti za 1500 zł to jakaś okazja? Teksty typu "Uwagi: Karty pochodzą z demontażu nieużywanych zestawów komputerowych" są równie autentyczne co wszystkie "niesprawdzone" karty, które były już były katowane przez 3 różne serwisy. Na alledrogo sporo mają komentarzy o niesprawnym sprzęcie i problemach z reklamacją ... i to z ostatnich miesięcy. Przykład: "Płyta główna nosi ślady montażu i użytkowania co oznacza, że produkt nie jest nowy mimo opisu oferty.".

Sam po prostu unikam wszystkich firm trudzących się handlem sprzętem używanym, jak dla mnie to zawsze jest podejrzane.

 

Używane 3060, 3060Ti, 3070 są znacząco tańsze. RTX 3060 jest znacząco wolniejszy, żadna tajemnica, pozostałe mają ledwie 8 GB VRAM, co już nawet przy 1080p w nowych grach bywa niewystarczające. Dla wielu gier to jednak wystarcza, nie wiadomo jednak na jak długo.  Imho oferta słaba jak na 1500 zł, za tyle to można kupić nową kartę o podobnej wydajności w sprawdzonym miejscu w którym zwykle nie ma problemu z reklamacją. Przykład? RX 7600XT 16GB - czasem wolniejsza, czasem szybsza, nie ma problemu z miejscem na tekstury w 1440p. Używki też można znaleźć lepsze:
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-rx6800-16gb-asrock-phantom-CID99-ID10rgcK.html

a i nawet tego mocarnego 2080Ti znajdzie się w okolcy 1200 zł.

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie chcę wchodzić w dyskusję tutaj bo jestem jedynie klientem tej firmy i nie powiem, że na 100% jest tak jak piszą. Jednakże 98,7% dobrych opini to chyba sporo? Co to znaczy czy coś jest nowe? Z tego co rozumiem, to moja karta siedziała w budzie przez kilka lat i czekała aż ktoś ją kupi w zestawie. Po obejrzeniu karty i przetestowaniu nic nie skłoniło mnie bym myślał, że było inaczej dlatego traktuję tą kartę jako NIEUŻYWANĄ a co za tym idzie w 100% żywotną.  Myślę, że jesto to duża rużnica pomiędzy taką kartą a jakąkolwiek inną używką. Oczywiście znajdą się przypadki, że ktoś kupił i odsprzedaje po 3 dniach bo coś mu nie pasuje ale my mówimy o karcie wyprodukowanej 6 lat temu i tutaj już nie ma złudzeń co do znaczenia używana.

Klientowi przysługuje zawsze zwrot więc nic nie stoi na przeszkodzie by kupić i co najwyżej zwrócić.

Edytowane przez fafor
Link to post
Share on other sites
40 minut temu, fafor napisał:

Klientowi przysługuje zawsze zwrot więc nic nie stoi na przeszkodzie by kupić i co najwyżej zwrócić.

 

Hej, masz kartę i działa. Super, życzę Ci wszystkiego dobrego, szczerze! Masz sztukę, która działa i oby jak najdłużej. Kupowanie na allegro sprzętu używanego od handlarza to jednak ryzyko podobne do kupowania auta w komisie gdzieś na polu pośrodku niczego. Niemiec gonił do granicy ... . Jeżeli natrafiłbyś na problem z kartą, to takie handle potrafią naprawdę napsuć nerwów zanim odzyskasz pieniążki. Gwarancja do bramy, a za bramą ... . Wiele z tych firemek działa na zasadzie - kupisz coś, zepsute? odsyłasz? Oh nie, klient uszkodził towar i próbuje wyłudzić zwrot, zapłać teraz 2 stówki za naprawę towaru!

 

50 minut temu, fafor napisał:

Po obejrzeniu karty i przetestowaniu nic nie skłoniło mnie bym myślał, że było inaczej dlatego traktuję tą kartę jako NIEUŻYWANĄ a co za tym idzie w 100% żywotną.

A jak odróżnić kartę z koparki, która pracowała przez 6 lat od takiej, która leżała przez 6 lat? Pytam serio. Oglądając styki pod mikroskopem można zgadywać, czy karta była wsadzona do gniazda PCI-e więcej niż raz, sama karta jednak po czyszczeniu nie różni się w wyglądzie od nieużywanej.

 

1 godzinę temu, fafor napisał:

Myślę, że jesto to duża rużnica pomiędzy taką kartą a jakąkolwiek inną używką.

Też tak myślę. Zwykła używka była grzana kilka razy w tygodniu przez 6 lat, a ta? Tak jak z passatem, który magicznie gubi 300 tyś km przejeżdżając przez granicę. Jak użytkownik pisze, że kupił 3 dni temu i sprzedaje bo... to też traktuję to jako bajki.

 

Godzinę temu, fafor napisał:

Jednakże 98,7% dobrych opini to chyba sporo?

Ano znam taką firmę, której klienci byli bardzo niezadowoleni, obecnie ma 100% pozytywów i samo konto istnieje od ponad 20 lat. Ciekawe prawda? Wiesz, że na allegro można mieć dowolną ilość kont firmowych i ten sam towar wystawiać jednocześnie z 15 kont udając konkurencję samego siebie? Jak na koncie jakimś jest gorąco, wtedy po prostu można ja porzucić, bez żadnych konsekwencji. Można też konto zrobić dziś, a użyć dopiero za 10 - 15 lat. Ciekawe, że najstarszy komentarz pochodzi z 22 lipca 2023, podczas gdy sama firma ma konto na allegro od pnad 14 lat? Pierwszy komentarz jest z 2023 roku, a firma się chwali "10 lat na rynku".
 

Uważam, że po prostu kupowanie używek od firmy z alledrogo jest obarczone sporym ryzykiem, a ewentualne rozwiązywanie problemów jest obarczone sporym wysiłkiem.  Taka firma musi mieć min. 50% marży na towarze by na tym jako-tako zarobić, inaczej  cała operacja nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...