Skocz do zawartości

Upgrade komputera z 1080p na 1440p.


Recommended Posts

Cześć, będę kupował nowy monitor 1440p 27 cali. 

Chciałbym zrobić rozsądny upgrade.
Oto mój aktualny zestaw:
Motherboard: Gigabyte B550 Gaming x v2
GPU: Asus Dual Radeon RX 6600 Gaming OC 8GB
CPU: AMD Ryzen 5 5600 3,5 - 4,4GHz
Power Supply: Seasonic CORE GC-500 Gold 500W
Memory: Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17
Sound Card: Creative Sound Blaster Z / ALC 897

Myślałem o wymianie samej karty graficznej na taką, która nie będzie miała bottlenecku przy tym procesorze. Zależy mi na tym by nie wymieniać całkowicie komputera, a go podrasować do gier na 1440p. Druga sprawa jak z zasilaczem. Czy wtedy wystarczy? Głównie gram call of duty. Sprawdzałem potencjał tego zestawu na monitorze 1440p i już czasami brakuje fpsów.

Edytowane przez becks23
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MiK napisał:


Nie zmieści mi się. Maksymalnie 31cm długość karty graficznej. Myślę nad 7700xt lub 7800xt. Tylko pytanie jaki zasilacz do tego dobrać. Mój raczej odpada.

Link to post
Share on other sites

Co do 7800xt, to zdecydowanie lepiej dopłacić te 2 stówki do 7900GRE, różnica w możliwościach karty jest spora. Jeżeli nie, to zostałbym przy 7700xt. No chyba, że dostaniesz tego 7800xt za c/a 2 tysiące, wtedy warto.

 

Taka mała rada z radeonami, jeżeli nie chcesz bawić się w samodzielne nakładanie nowej pasty lub PTM, to unikaj ASRocka. Wysoka temp. hotspot jest u nich popularnym zjawiskiem. Mój 7900XT ma już od jakiegoś czasu PTM7950 i jest super, przed tym to hotspot sobie siedział w okolicy 92 st. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Adames napisał:

Co do 7800xt, to zdecydowanie lepiej dopłacić te 2 stówki do 7900GRE, różnica w możliwościach karty jest spora. Jeżeli nie, to zostałbym przy 7700xt. No chyba, że dostaniesz tego 7800xt za c/a 2 tysiące, wtedy warto.


 

Przy 7900 GRE to jeszcze większa moc prawda? Teraz już nowy zasilacz trzeba będzie, więc kolejny wydatek i do tego bottlenecka będzie miał przy moim procku.

Edytowane przez becks23
Link to post
Share on other sites

7900GRE wcale tak dużo prądu nie potrzebuje. Ta karta ciągnie 260W + prcek max 120W. Ja bym się zasilaczem nie przejmował, tym bardziej tym SeaSonicem. Ma dwie wtyczki pcie 8pin, nic więcej nie potrzeba. Te wszystkie zalecenia do zalilaczy typu 650W, 750W ... tyczą się najczęściej tych co kupują zasilacze typu BanditPower. 

 

R5 5600 będzie bottleneckiem dla tego gpu, naturalnie, nawet w 1440p, to jest właśnie całkiem szybka karta : ) Nie powinno być jednak w 1440p dramatu, tym bardziej w nowszych grach przy wysokich ustawieniach.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Adames napisał:

7900GRE wcale tak dużo prądu nie potrzebuje. Ta karta ciągnie 260W + prcek max 120W. Ja bym się zasilaczem nie przejmował, tym bardziej tym SeaSonicem. Ma dwie wtyczki pcie 8pin, nic więcej nie potrzeba. Te wszystkie zalecenia do zalilaczy typu 650W, 750W ... tyczą się najczęściej tych co kupują zasilacze typu BanditPower. 

 

R5 5600 będzie bottleneckiem dla tego gpu, naturalnie, nawet w 1440p, to jest właśnie całkiem szybka karta : ) Nie powinno być jednak w 1440p dramatu, tym bardziej w nowszych grach przy wysokich ustawieniach.


Dostałem niespodziewany przypływ gotówki i zacząłem myśleć nad 4070 / 4070 super ze względu na mniejszy pobór mocy.

Mam teraz zagwozdkę. Czy kupić 7700xt tak żeby nie bottleneckować procesora, czy kupić np. 7900 GRE/4070/ 4070 Super (nie wiem co będzie lepsze) i w przyszłości, np. 2 lata wymienić wszystko na nową platformę i zostawić kartę graficzną. A może 7700xt wystarczy nawet na kolejne lata.

 

Ogólnie nie mam jakiegoś parcia, czekam na jakieś promki, bo widzę, że teraz karty średnio opłacalne i były lepsze oferty. Dlatego chce podjąć jak najlepszą decyzję.

Edytowane przez becks23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...