Skocz do zawartości

Nowy DYSK SSD i ścinanie systemu i Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a ke


Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem nowy DYSK SSD Crucial MX500 1TB - wcześniej posiadałem Kingstona również SSD.

Użyłem opcji przenoszenia starego dysku/systemu na nowy dysk, nowy dysk działał prawidłowo przez tydzień i później zaczął podczas użytkowania łapać zwiechy po czym się wyłączał komputer i później już nie wystartował system tylko była informacja Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
Pomogły kilka kliknięcia przycisku włącz i wyłącz i komputer włączył się prawidłowo.

Dodatkowo też stosunkowo włącza się długo w porównaniu do starego dysku ssd który ma dużo gorsze paramtery - można porównać że włącza się jak normalne dyski.

W biosie ustawione jako ten dysk jako rozruchowy.

 

Czym może tkwić problem.

Pozdrawiam

 

 

obraz.png

Edytowane przez tocik
dołączenie screenu
Link to post
Share on other sites

To nie ma nic do rzeczy, błędy zawsze mogą się pojawić w trakcie przenoszenia. Dlatego lepiej zrobić backup danych ze starego dysku, na nowym postawić nowy system i potem wrzucić dane z backup'u.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wodego napisał:

SSDNow V300 padały jak muchy. Miałeś szczęście, ze tyle czasu go miałeś.

Dalej działa, tylko niestety po tylu latach okazał się za mała pojemność.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem tak jak poleciliście czyli sformatowałem dysk i zainstalowałem Windowsa, niestety w dalszym ciągu występują problemy tzn wszystko ładnie chodzi, po czym jak mam otwarte 2 przeglądarki i więcej kart to potrafi się ściąć po czym wyłacza się i wyskakuje " Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. ", kliknnięcie przycisku nic nie daje, właczam i wyłaczam kilka razy i włacza się już prawidłowo Windows.

W czym może tkwić problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...