Skocz do zawartości

32'' 4K vs 27'' 1440p w HDR Czy różnica jest znacząca ?


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad dwoma monitorami Samsung Odyssey Neo G7 S32BG75 i  AOC Q27G3XMN w porównaniu    i recenzjach  Samsung, AOC  nie różnią się zbytnio poza rozdzielczością i wielkością oba sprawują się w HDR 1000 dobrze. Mam pytanie czy podczas oglądania filmów, seriali czy grania w gry 4k HDR robi ogromne wrażenie i warto dopłaci za ekstra rozdzielczość, niby ilość pikseli  (4k) 137.68 vs. (1440p) 108.79 PPI jest większą. Czy ktoś może porównywał te wielkości i rozdzielczości jakie są wasze opinie (i tak che VA nie oleda lub ips :). Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Jak do grania to pamiętaj że do 4K trzeba mieć bardzo mocny PC. 4090 i 7800X3D jak najbardziej wskazane, a 4080 to już absolutne minimum, jak nie chcesz ciąć detali. proponuje kompromis - 3440x1440 ultrawide. Do grania nie ma nic lepszego

 

Link to post
Share on other sites

3440x1440 nie jest żadnym kompromisem. To po prostu 1440p trochę szersze. Do jednych gier się nada, do innych te proporcje dyskwalifikują. Do pracy zależy. Jednak nie jest to dwa 16:9 czy 16:10 więc taka podróbka komfortu.

@heloworld 4k hdr wygląda świetnie ale jak pisał @joker5513 trzeba mieć naprawdę solidną maszynkę. Akurat nie miałem styczności z powyższymi - VA nie moja bajka.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, anemus napisał:

do innych te proporcje dyskwalifikują

Do jakich? 90% gier spoko się gra na 21:9, a pewnie z 50% lepiej wygląda na ultrawide niż na zwykłym ekranie:) Pytanie jakie gry głownie, ja moge powiedzieć za diablo 4, wiedźmin, metro exodus, gry startegiczne, gry wyścigowe itd lepiej się prezentują na 21:9,a często masz przewagę taktyczną (większy obszar widzenia)

 

16 godzin temu, anemus napisał:

taka podróbka komfortu.

Przestrzeni roboczej tyle co na 1.5x monitora 16:9 w wielu wypadkach starcza, komfort pracy na jednym ekranie dużo lepszy niż na 2. Mi też, a jestem programistą. Okno IDE na 2/3 ekranu  przeglądarka na 1/3 i jest dobrze, Lepiej wg mnie niż na 2x 27 cali 1440p bo nie masz podziału ekranu. Kwestia gustu, przyzwyczajenie i potrzeb:)

No i jw @joker5513 pisze do 4k trzeba rtx4080 minimum

Link to post
Share on other sites

Gry First person z UW to nie jest najlepsze połączenie.

Co do pracy to testowałem takie proporcje i to w moim odczuciu i w mojej pracy właśnie bezużyteczne ni pies ni wydra - "podróbka komfortu". Już znacznie lepiej jeszcze szersze proporcje ale tutaj i tak wylądowałem z pip i dwoma źródłami obrazu.

Po prostu co innego proste programowanie, a co innego gdy jednak oprócz ide musisz mieć więcej narzędzi, a na deser dochodzą pulpity zdalne działające lepiej na pełnym ekranie. 2x27 daje w moim wypadku więcej komfortu i mniej problemu ale to bardzo subiektywna sprawa i nijak ma się do pytania kolegi, który założył temat.

Pytał o uniwersalny monitor do grania i multimediów  z efektem wow.

Link to post
Share on other sites

Wybrałem Odyssey Neo G7 S32BG75  4k w HDR daje niesamowite wrażenie a panel VA idealną czerń i się nie wypali jak Oled, polecam Interstelar lub Mad Max Fury Road albo cokolwiek w HDR na Yuotube 1300 nitów w 10bitach robi swoje. Teraz czas na Głośniki ale to już inny dział forum do zobaczenia  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...