Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję przedłużyć sygnał WIFI na drugi budynek mieszkalny (ze starego do nowego)
W starym budynku jest router od ORANGE (300Mb/s) ten podstawowy, zasięg na nim tragiczny więc pomyślałem o wzmacniaczu (tp-link cpe210) na róg starego budynku prostopadle padający na nowy budynek. Koszta to wzmacniacz + 10m kabla ethernum. Router ciężko przestawić bo jest na światłowodzie, a ściany w starym budynku są grube i słabo przepuszczają sygnał. I sygnał już jakiś powinien być w nowym domu, później jak by było źle dodam TP-Link TL-WR841N(kiedyś pracował u mnie jako router) i zrobię z niego access pointa.

Może ktoś z doświadczeniem powiedzieć czy to będzie optymalne rozwiązanie. Może ktoś ma lepszy problem.

PS. O ile to możliwe nie chcę ciągnąć przewodów ani wiercić w nowym budynku.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

Jedyne w miarę rozsądne rozwiązanie to bridge pomiędzy budynkami i AP wewnątrz budynku.

Czyli tp-link cpe210 i ewentualnie AP w nowym budynku :P
Dla mnie najlepiej i najtaniej xD

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Fiszek napisał:

Szczerze to chcę zrobić po kosztach jak na razie, może starczy. 

 

To po co w ogóle ten wątek i pytanie o optymalne rozwiązania? Pytanie retoryczne.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Fiszek napisał:

Szczerze to chcę zrobić po kosztach jak na razie, może starczy. Sygnał musi przebić się przez jedną ścianę więc a nóż widelec się uda.
Dziękuję

Przecież jest to komunikacja dwukierunkowa, co z tego że urządzenie będzie w stanie odebrać sygnał od CPE skoro nie będzie w stanie skutecznie wysłać odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Przecież jest to komunikacja dwukierunkowa, co z tego że urządzenie będzie w stanie odebrać sygnał od CPE skoro nie będzie w stanie skutecznie wysłać odpowiedzi.

Aaa dobra teraz załapałem czyli x2 CPE, zapomniałem że pakiety jeszcze muszą wrócić

Dziękuję

 

 

6 godzin temu, cooger napisał:

 

To po co w ogóle ten wątek i pytanie o optymalne rozwiązania? Pytanie retoryczne.


Bo może jest jakiś dużo łatwiejszy i tańszy sposób. Teraz już wiem że niema. Dzięki
 

Link to post
Share on other sites

Kup coś w systemie mesh. Oba budynki by musiały być połączone kablem a nie mostami po wifi.  Dziadowanie we wzmacniacze to strata kasy, czasu i nerwów. Dziś mamy erę strumieniowania video w 4k, konsole, które pobierają 150gb na grę. TL-WR841N nadaje się do muzeum a nie na dzisiejsze potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...