Skocz do zawartości

Kryzys dźwiękowy - co zmienić słuchawki czy kartę dźwiękową ~1500zl (oczekuje extra pozycjonowania w grach)


Recommended Posts

Cześć, 

zmagam się z niezadowoleniem z pozycjonowania dźwięków w FPSach (głównie gram w COD MW3).

Tzn nie jest źle, ale chce czegoś lepszego, bardziej przejrzystego, chce wskoczyć na kolejny poziom, a najlepiej dwa.


Obecnie posiadam:
AIM SC808 (z wymienionymi opampami, ale nie pamiętam już jakie obecne siedzą).

Obecnie używam Philips X2HR.

Mam apke SteelSeries Sonar i nawet EQ ustawilem zgodnie z tym setem dla gry, ale to tylko EQ.

 

 

 

Na początku myślałem o zmianie karty dźwiękowej (Creative AE-9, X5), ale nie jestem przekonany czy ta zmiana będzie warta pieniędzy.

 

Następnie powrócił stary pomysł o zakupie zewnętrznego DAC-ka, ale lubię EQ, mam wykupionego Atmosa i DTS: X dla słuchawek i czasem z tego korzystam (obecnie nie wiem czy mi się z tym lepiej gra, na pewno dźwięk jest zniekształcony, co aż tak mi nie przeszkadza w grach, bo oczekuje jak najlepszego pozycjonowania kroków wroga i kierunku źródła dźwięku w grach).

 

Później zaczęły już działać na mnie marketingowe rankingi i zacząłem myśleć o zakupie typowo gamingowych słuchawkach bezprzewodowych (fajnie byłoby bez kabla) typu Astro A50, Logitech G Pro X i Steelseries nova 7 pro wireless...

Normalnie jakbym wpadł w jakiś kryzys dźwiękowy...

Otrząsnąłem się delikatnie i nic nie kupiłem.

 

Na YT natrafiłem na ten filmik, pokusiłem się i zrobiłem to co tam trzeba było zrobić, ale ostatecznie usunąłem ze względu na to, że za dużo trzeba grzebać (a niedługo będę robić formata na kompie, a lubię porządek). Ale z drugiej strony kilku dobrych graczy poleca to co on tam "ma"...

Na kanale tego gościa w którymś ze swoich filmików dot. słuchawek do gier gość polecił BEYERDYNAMIC DT 900 PRO X, a jest to firma która zawsze mnie interesowała... 

 

 

 

Do rzeczy, w mojej sytuacji mając do dyspozycji AIM SC808 i X2HR, chcąc polepszyć pozycjonowanie grach FPS w którym kierunku powinienem iść ? Zmiany AIMa czy słuchawek? Słuchawki i tak prędzej czy później zmienie pomimo że jestem z nich zadowolony.

Obecnie jestem w stanie wydać ~1500zł na tą zmianę.

 

I drugi temat to... najlepsze słuchawki, które miałby by się sprawdzić do gier, w założeniu że potrzeba najlepszego pozycjonowania (a nie zagłuszających efektów wybuchów) to słuchawki które mają najszersza scenę i rozdzielczość (w sensie nie nakładania się na siebie pasma) ?

Czy źle myślę albo coś jeszcze powinny mieć ? Może po prostu jakiś konkretny typ przetworników będzie tym od czego musiałbym zacząć poszukiwania ? 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, xrobcio napisał:

Na początku myślałem o zmianie karty dźwiękowej (Creative AE-9, X5), ale nie jestem przekonany czy ta zmiana będzie warta pieniędzy.

To będzie jakościowy krok w tył względem AIM.

 

2 godziny temu, xrobcio napisał:

Do rzeczy, w mojej sytuacji mając do dyspozycji AIM SC808 i X2HR, chcąc polepszyć pozycjonowanie grach FPS w którym kierunku powinienem iść ?

W moim mniemaniu warto pomyśleć o Audio-Technica AD700X bądź AD900X  .Jak dobrze pamiętam Philipsy są fajne do gier ale z tym pozycjonowaniem u nich w niektórych grach średnio to wychodzi. Jeśli słuchawki się sprawdzą, a na pewno lepiej pozycjonują jak X2HR,są też wyraźniejszym grającym sprzętem, proponuję dokupić Toppinga DX3 Pro+. Będziesz miał bardzo dobrze grający "przestrzenny" zestaw w tej cenie.

 

Musisz mieć też wiadomości ,że wiele gier ma zwalony dźwięk (podziękować konsolowcom) .Producentom nie opłaca się tworzyć bardzo rozbudowanego dźwięku, jak i tak ludzie podłączają pod jakieś tandetne słuchawki 5.1 najeżonymi efektami, który tylko pogarszają dokładność pozycjonowania.A taka jest konsolowa rzeczywistość. Z tego co sobie przypominam ,3 lata temu testowałem War Zone i tam jakość pozycjonowania była momentami beznadziejna.

 

2 godziny temu, xrobcio napisał:

I drugi temat to... najlepsze słuchawki, które miałby by się sprawdzić do gier, w założeniu że potrzeba najlepszego pozycjonowania (a nie zagłuszających efektów wybuchów) to słuchawki które mają najszersza scenę i rozdzielczość (w sensie nie nakładania się na siebie pasma) ?

Jest wiele "najlepszych" ale powiedzmy do 5k to np. Beyerdynamic T1 Gen2. Tam to naprawdę dało się grać z zamkniętymi oczyma ale wymagały porządnego wzmacniacza jak świetnie pozycjonowały dźwięki w każdą ze stron.Tworząc bardzo naturalną, trójwymiarowa scenę dźwiękową, aczkolwiek  mało jest gier aby w pełni to usłyszeć. To raczej rozwiązania dla osób, które juz mają ściśle sprecyzowane wymagania i mniej patrzą na budżet. Podobno jeszcze HiFiMAN Arya Organic  potrafi zachwycić.

 

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

Topping DX3 Pro+ również byl w moich zainteresowaniach. 


A idąc wyżej, po DX3 Pro+ co lepszego powinienem szukać ? Jeśli miałbym dokupić DACa i słuchawki (bo AIM SC808 raczej zostanie u mnie nawet z sentymentu) to na pewno zwiększę budżet (jeszcze nie wiem o ile), ale zakupy rozłożę w czasie kupując na początek np słuchawki, a później DACa.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.06.2024 o 20:33, xrobcio napisał:

A idąc wyżej, po DX3 Pro+ co lepszego powinienem szukać ?

To jest kwestia mocno indywidualna ale czy warto kupić wzmacniacz słuchawkowy tylko do gier za ponad 2-3k? zł to ja uważam ,że jednak nie za bardzo, no chyba, że właśnie chcemy napędzić takie T1 gen2 ale to i opcja, że tak ujmę juz dla zapaleńców bezkompromisowych rozwiązań.

 

Teraz tak z ciekawości przeczytałem recenzję Jakuba z Audiofanatyka i tam nawet w plusach umieścił to co juz wcześniej napisałem;

"jedna z najbardziej precyzyjnych scen dźwiękowych na rynku"

 

Czyni to właśnie jednymi z najlepszych słuchawek do grania. Tylko szkoda, że mało jest gier, które potrafią wykorzystać owe możliwości.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites


 

W dniu 23.06.2024 o 12:42, adivxv napisał:

To jest kwestia mocno indywidualna ale czy warto kupić wzmacniacz słuchawkowy tylko do gier za ponad 2-3k? zł to ja uważam ,że jednak nie za bardzo, no chyba, że właśnie chcemy napędzić takie T1 gen2 ale to i opcja, że tak ujmę juz dla zapaleńców bezkompromisowych rozwiązań.

 

Nie nie, wydając tyle to miałbym problem, aby wydać na DACa uniwersalnego pod gry i muzykę.

Tego Topping-a DX3 Pro+ wybiorę na 90%.

 

Chciałbym wiedzieć co lepszego jest od niego w dalszej kolejności, zachowując chociaż trochę stosunku ceny do możliwości/jakości.

Bo np jeśli dostałbym DACa za 1500-2000, który nie były gorszy do gier od wybranego DX3 Pro+, ale lepiej sprawdziłby się w muzyce od niego to już bardzo będę się zastanawiać. Wtedy mógłbym pozbyć się  AIM SC808 (jak na razie ukochanej karty). 

Ale tak tak, wiem główne pytanie dotyczyło wyboru sprzętu pod gry...

 

 

 

W dniu 23.06.2024 o 12:42, adivxv napisał:

Teraz tak z ciekawości przeczytałem recenzję Jakuba z Audiofanatyka i tam nawet w plusach umieścił to co juz wcześniej napisałem


 

AD900X którego również poleciłeś, dzięki Tobie również jest faworytem.

Jest obecnie w promocji za 799zl, wg historii ceny jest tak już przynajmniej od lutego. Czy te ~800zl to jego normalna cena rynkowa czy rzeczywiście promka?

 

Przed jego zakupem chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak wypadają poniższe modele względem AD900X. 

K702

K712

K612 PRO

HD 560S 

 

Link to post
Share on other sites

Miałem ten zestaw tj. AIM SC808 + X2HR i to tutaj leży problem - dopasowanie.

 

Może to być dziwne, ale z mojego doświadczenia i odsłuchów X2HR na różnych sprzętach chyba najgorzej one brzmiały właśnie na AIMie. Były wtedy zbyt mocno napompowane, takie trochę kluchy bez rozdzielczości. Nie lubiłem tego zestawienia.

 

Wyjścia są dwa:

- kupno np. DX3Pro+ co powinno poprawić te rozdzielczość X2HR, ale nie zmieni to jakoś diametralnie charakteru słuchawek

- kupno innych bardziej rozdzielczych i analitycznych słuchawek

 

Przy drugim wyjściu to już jest kolejny problem. Wybór jest spory, a każde grają nieco inaczej 

 

Miałem kiedyś AD900X, K612Pro, K702. Niewiele już pamiętam jeśli chodzi o AD900X, bo to było z 8 lat temu, wiem, że początkowo mi się spodobały, ale je sprzedałem po czasie  Grały dość szeroko, ale raczej nie było tam fajerwerków. Takie w miarę poprawnie i lekko brzmiące słuchawki. Ich cena przez fakt, że są importowane zawsze była wysoka u nas. Sam kupowałem je kiedyś wprost z Japonii za jakieś 600-650zł jeśli dobrze pamiętam (do tego trzeba doliczyć VAT i opłaty celne).

 

Ciężki temat, bo słuchawki szerokie i rozdzielcze będą zazwyczaj chude i niedociążone np. K701 czy K612Pro, a do gier sam wolę bardziej muzykalne i nieco cieplejsze, więc tutaj mi się SOMiC V2 idealnie z AIMem wpasowały. DT990Pro mogą być spoko, DT900X również, choć ja osobiście DT990Pro z AIMem się nie polubiłem, bo jednak te słuchawki lubią wincyj prądu. DT900X już mniejsze wymagania mają.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, xrobcio napisał:

Chciałbym wiedzieć co lepszego jest od niego w dalszej kolejności, zachowując chociaż trochę stosunku ceny do możliwości/jakości.

Bo np jeśli dostałbym DACa za 1500-2000, który nie były gorszy do gier od wybranego DX3 Pro+, ale lepiej sprawdziłby się w muzyce od niego to już bardzo będę się zastanawiać

Aby była juz nieco większa różnica ,później to juz FiiO K9,HiFiMAN EF400,Topping DX7 pro,Aune S9C,itp sprawdzi się nieco lepiej jak DX3Pro+ w muzyce i grach ale to juz trzeba mieć lepsze słuchawki jak AD900X/AD700X.

19 godzin temu, xrobcio napisał:

Przed jego zakupem chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak wypadają poniższe modele względem AD900X. 

Biorąc pod uwagę twoje wymagania zacznij od kupna AD700X. To dość jasne słuchawki o fantastycznej scenie w tej kwocie .Bas stanowi tylko wątły dodatek. Wersja 900X jest cieplejsza w brzmieniu. 

 

19 godzin temu, xrobcio napisał:

K702

K712

K612 PRO

 Wiele lat ich nie słuchałem ale daje sobie łeb urwać do gier AD700X gurom* ,aczkolwiek jak dobrze sobie przypominam 612Pro to tez fajne słuchawki.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Przetrawię jeszcze temat, ale w zasadzie wybór już padł na AD900X /AD700X.

Chwile później zamówię Topping DX3 Pro+ (skorzystam też z jego BT i połączę go ze starym amplitunerem Yamahy który nie posiada BT).

 

 

Jeszcze raz bardzo dziękuje za odpowiedzi i fachowe rady

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie prędzej bym pewnie polecił na początek AD500X/AD700X. Akurat niedawno audiofanatyk recenzował wszystkie 3 pary, możesz sobie poczytać. Z tego co on opisuje wygląda, że AD900X najchudsze... Kurde kiedyś miałem wrażenie, że aż tak chudo nie jest, ale wtedy lubiłem mocno analityczne brzmienie. Dzisiaj bym do nich nie wrócił, bo obecnie cenię neutralność, która jest mega uniwersalna.

 

https://www.audiofanatyk.pl/audio-technica-ath-ad500x-recenzja-sluchawek-otwartych/

https://www.audiofanatyk.pl/audio-technica-ad700x-recenzja-sluchawek-otwartych/

https://www.audiofanatyk.pl/audio-technica-ad900x-recenzja-sluchawek-otwartych/

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W temacie EQ to ja bym uważał co tam internetowe szpece ustawiajo. Nie ma jednego najlepszego ustawienia. Zrób tak: zgraj dźwięk z gry ale tak żeby były tam głównie dźwięki które chcesz lepiej słyszeć - jeśli to kroki to kroki. Sprawdź na analizatorze (program) w jakich częstotliwościach to się dzieje. Podbij na EQ to pasmo a najlepiej zdejmij wszystko dookoła niżej a podbij głośność.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie kiedyś o tym myślałem, aby nagrać dźwięk z gry. Ale nie zglebiłem tematu bardziej, aby znaleźć do tego program ktory nagra również dźwięk wielokanałowy...

 

Chciałem właśnie zobaczyć, na jakiej częstotliwości są kroki, aby je podkręcić, a strzały ściszyć. Pewnie doszukałbym się jeszcze jakiś dźwięków do "ściszenia"...

 

Chciałem też w tym nagraniu porównać w dB głośność wszystkich kanałów, aby porównać w ustawieniach dźwięku w grze w zakładce źródło dźwięku (słuchawki, głośniki pc, soundbar, kino domowe). Obecnie gram chyba na soundbar, bo trochę jest mniej dynamiczny/zagłuszający/efekciarski dźwięk w grze.

Ciekawostka - ogolnie jestem basolubem (kocham najniższe rejestry, nie kick bass), doceniam Vocal i nieskrzecząca górę coraz bardziej i do słuchania muzyki wybrał bym właśnie taki rodzaj dźwięku, dynamiczny efekciarski w stylu delikatnego U (ale w sumie nie do końca, bo podkręcony subbass, delikatnie mid dla wokalu i trochę wysokich).

Do gier FPS wręcz przeciwnie, basu i głośnych wybuchów nie chce, chce dużo średnicy i trochę mniej wysokich aby nie kuły w uszy :E


Ciekawostka, w COD Warzone wybierając źródło dźwięku na słuchawki i mając odpalonego Sound Lock (programik który ścisza/normalizuje poziom dynamiki, głośne dźwięki są po prostu cichsze) widzę że jest więcej kanałów niż stereo, czyli jeśli dobrze rozumiem grając nawet na ustawieniu "słuchawki" mamy dźwięk zwirtualizowany. Ale 100% pewności mialbym gdybym przetestował to jakimś programikiem do nagrywania wielokanałowego 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Napisze kilka słów o ATH-AD900X które kupiłem na początku tygodnia (~800zl). 

Na razie na AIM SC808 + Philips X2HR vs AD900X.

Ze względu na brak czasu to taka wstępna opinia po około 2-3h bardziej grania w COD Warzone niż słuchania muzyki.

 

Jeśli chodzi o muzykę (a nie był mój cel zakupowy) to nie jest to moje dotychczasowe granie, ale nie do muzyki te słuchawki kupowałem.

Byłoby super gdyby do tego co oferują dodać bas i subbas od Philips X2HR.

Ale z drugiej strony już dłuższy czas chciałem mieć słuchawki które grają inaczej niż Vka, tak bardziej pro.

 

Jeśli chodzi o gry FPS i COD Warzone to jest lepiej i to bez zbędnego wsłuchiwania się.
Scena jest na pewno szersza, czy głębsza nie wiem. Bardzo ciężko mi to stwierdzić przez tą ilość zbędnych dźwięków w COD. Jak macie jakiś pomysł to chętnie go przetestuje.

Przede wszystkim dźwięki są jakby odseparowanie od siebie, łatwiej jest je usłyszeć bo nie nakładają się na siebie - to poprawa w rozdzielczości prawda?

Wcześniej grałem w Insurgency Sandstorm, (całkowicie inny typ FPSa, sporo spokojniejszy i więcej skradania się niż w COD - polecam sprawdzić gierkę) - jest tam dźwięk HRTF, kiedyś sprawdzę bo czuje że tam dopiero słuchawki mogłyby pokazać pazur.
Przez brak subbasu i basu (w porównaniu do X2HR które też są otwartymi) w COD wybuchy nie sa aż tak głośne i "długie". W X2HR nawet po wyciszeniu basu w EQ i tak się ciągnąły zagłuszając.

 

Dalej na pewno będę testować. Za jakiś czas pewnie zrobię w nich recabling (jak w każdych) i będzie grzebane gniazdo. Oryginalny kabelek będzie za długi dla Toppinga DX3 pro+ którego kupie myślę że za około miesiąc. Głównie na recabling chce się zdecydować przez jego zbyt dużą długość, mam też kabelek, który mi pasuje od Perul-a z forum mp3store (taki bardziej sceniczny, ale niestety jest bardzo delikatny) i od Chickenek tez z mp3store (bardzo solidny, ale ciemniejszy w brzmieniu).

 

Teraz wymienię opampy w SC808 (nie pamiętam które obecnie siedzą, ale na pewno siedzą takie które grają bardziej FUN i Vka.

Wg moich notatek gdy kiedyś żonglowałem opampami na AIM SC808, to scenicznie (bo to mój obecny cel) będę montować 5532DD, OPA 2227PA i LM 4562NA.
 

Może ktoś skojarzy, które fajnie stworzą scenę i pozycjonowanie. Kostki którymi dysponuje poza oryginalnymi to:

1x Muses 8820
2x LME49720NA

2x LME 49860NA

2x OPA 2604 AP

2x OPA 2227PA

2x 5532DD

2x LM 4562NA 

.

Jak widać trochę popadłem w manię sceny i detaliczności... Z wygody obecnie muzyki słucham na chińczykach Soundcore Liberty 3 Pro z Samsunga S23 ultra. Pasmo bardzo mi odpowiada (chociaż podkręcam vocal i delikatnie sam subbas), no i chętnie dodał bym im tej sceny.

Na te Soundcory natknąłem sie na peper.pl gdzie były "chwalone" jak na swoją cenę. Ktoś podał linka do www.scarbir.com/truewireless i je zakupiłem i jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Według mnie popełniasz standardowy błąd, jak każdy kto zaczyna zabawę ze słuchawkami. Poczekaj, posłuchaj, daj sobie czas i ewentualnie po tym czasie możesz jeszcze zwrócić słuchawki zanim zaczniesz w nich cokolwiek wymieniać. Ogólnie to w nowych słuchawkach ja bym nie wymieniał niczego, bo jeżeli chcesz recablingiem coś poprawiać to znaczy to mniej więcej tyle, że złe słuchawki zostały wybrane na wstępie.

 

Jak zrobisz recabling za który też przyjdzie Ci zapłacić z 200-300zł i okaże się, że i tak jest lipa to umoczysz hajs, bo rekablowanych AD900X nie sprzedasz za cenę zakupu + recablingu, nawet jak kupiłeś "promocyjnie". AD900X to chude słuchawki, tam basu nie będzie, ja ich do muzyki bym nie brał, bo nie będzie z tego przyjemności. Można się do pewnych charakterystyk słuchawek przyzwyczaić i zapewne z czasem zagra to ciut lepiej, tylko pytanie po co? Tańsze modele ATH mają tego basu więcej i są bardziej uniwersalne o czym pisałem powyżej.

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie nie, recabling zrobiłbym kiedyś bliżej końca gwarancji. Słuchawki sprawdzają mi sie w Warzonie nawet na AIM SC808 na tych samych opampach na których grały z X2HR. 
W nich na basie nie będzie mi zależało, tak tylko napisałem, że do muzyki to nie grają po mojemu ;) One będą stricte do gier FPS.

Do muzyki z kompa X2HR na razie wystarczają, oczywiście AD900x też czasami będę słuchać, ale to muszę mieć inny nastrój : E

 

Głownie recabling chciałbym zrobić dlatego, że kabelek od AD900x jest gumowy (to do przeżycia), ale jego długość jest za duża, a nie jest odczepiany, mam 3-4 kabelki które mógłbym wykorzystać, ale potrzeba wyjścia jack 3.5" z słuchawek.

Gdy na biurku stanie Topping DX3 Pro+, wtedy 1-1.5m kabelka wystarczy w zupełności.

Na początku będę go zwijać, ale nie wiem czy przyzwyczaję się do tego:P 

 

 

21 godzin temu, FeX napisał:

Tańsze modele ATH mają tego basu więcej i są bardziej uniwersalne o czym pisałem powyżej.

 

 

Tak tak pamiętam, że właśnie dlatego polecałeś na początek 500 lub 700ki, ale w nich na basie na prawdę mi nie będzie zależało. Gdybym chciał słuchać na nich muzyki to pewnie wziąłbym 700ki tak ja napisales :)

Edytowane przez xrobcio
Link to post
Share on other sites
W dniu 6.07.2024 o 01:06, xrobcio napisał:

Może ktoś skojarzy, które fajnie stworzą scenę i pozycjonowanie. Kostki którymi dysponuje poza oryginalnymi to:

To juz musisz sam pokombinować ale jak dobrze pamiętam ładnie scenę prezentowały OPA2604, LME49720NA. Ja juz od wielu lat nie bawiłem się w takie rzeczy odkąd na biurku zaczęły leżeć wzmacniacze słuchawkowe. Są te droższe jak np AD797BR/LME49990, czy nawet Sonic Imagery Labs 994Enh, które potrafią to robić znacznie lepiej ale nie wiem czy jest sens,bo tez nie wiadomo jak układ na nie zareaguje. Trzeba było poszperać na internecie.

 

W dniu 9.07.2024 o 17:12, xrobcio napisał:

Gdy na biurku stanie Topping DX3 Pro+,

 

Jeśli Ci tak bardzo zależy na przestrzeni, to masz jeszcze jeden bardzo ciekawy wybór;

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-aune-s6-pro

 

Co prawda używany ale to juz sprzęt spokojnie na lata. Będą odczuwalne różnice może nie jakieś wielkie ale będą względem Toppinga.Szersza i bardziej głębsza scena z lepszą holografią.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 9.07.2024 o 23:34, adivxv napisał:

Jeśli Ci tak bardzo zależy na przestrzeni, to masz jeszcze jeden bardzo ciekawy wybór;

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-aune-s6-pro

 

Co prawda używany ale to juz sprzęt spokojnie na lata. Będą odczuwalne różnice może nie jakieś wielkie ale będą względem Toppinga.Szersza i bardziej głębsza scena z lepszą holografią.

 

 

Ooo ciekawy sprzęt, kilka lat temu prawie kupiłem któregoś daca od Aune.

Hmm wstrzymam się jeszcze z miesiąc z zakupem Daca, jak się pojawi Aune S6 pro to rzeczywiście może go wezmę. To ze sprzęt będzie z drugiej reki nie będzie mi przeszkadzać jak nie będzie nosił jakiś dużych śladów użytkowania ; )

Edytowane przez xrobcio
Link to post
Share on other sites

To juz może być dźwiękowe, źródło bazowe na wiele lat ale mniej oczywiście uwagę, że zastosowanie raczej juz pod muzykę , choć i w niektórych grach również powinno być nieco lepiej. CODA raczej bym w to nie wliczał, aczkolwiek dawno w to nie grałem to nie będę się wypowiadał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...