Skocz do zawartości

Wsteczna kompatybilnosc


Recommended Posts

W sumie pierwszy raz sie spotykam w swojej komputerowej karierze z tym okresleniem - mam zasilacz be quiet pure puwer 12 1200w i zastanawiam sie nad tym czy jak wyjdą nowe geforce'y to czy te nowe wejscie (czy tylko kabel?) z calym swoim korzystnym dzialaniem w porownaniu do poprzednika bedzie dostepne dla mnie - posiadacza starego zasilacza - tak po stronie zasilacza, jak po stronie karty. Czy moze mam sie zastanawiac nad wymianą zasilacza. Sorry ze takie noobowskie pytanie ale po prostu nie wiem. Z gory dzieki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Wiesz, bo czytalem gdzies, że problem popalonych wtykow zlacz dotyczyl też strony zasilacza, a 2 to na tych targach computex be quiet pokazywał też zasilacze pod atx 3.1 - dopóki o tym nie bylo wspominane to spalem spokojnie - a teraz pewnie do grudnia ujrzymy cały wysyp zasilaczy pod atx 3.1 różnych producentów stąd moje pytanie. W sumie zawsze mozna sprobowqc sprzedac taki zasilacz za 500zl i kupic nowy za 800, ale jak to nie bedzie jakoś madrze rozwiazane to kto bedzie chcial kupić taki zasilacz. Jeszcze ciekaw jestem czy modyfikacja dotyczy tylko kabelka czy tez gniazdka jak to drugie to zasilacz do wymiany

 

 

Edytowane przez VonV3in
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówimy o złączu 16 pin 12VHPWR to problemy z nim są nie tak częste jakby mogło się wydawać ale jednak zdarzają się. Nie słyszałem jeszcze by ktoś miał problem z upalonym kabelkiem przy zasilaczu. 3.1 wprowadza naprawdę marginalne zmiany, które są kierowane w stronę niezawodności tego złącza. Fajny opis zrobił coolermaster:
https://www.coolermaster.com/en-global/guide-and-resources/what-is-atx-3-1/

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
31 minut temu, Adames napisał:

 

Tak, tak już wiem o co chodzi. To w moim przypadku będę musiał polegać na przejsciowce 3 albo 4x 6+2 albo sprawic sobie nowy zasilacz

Tak btw takie podlaczenie karty w moim zasilaczu (BQ pure power 12 1200w) na przejsciowce ileśX 6+2 pin ktory jest atx 3.0 robi jakas roznicę w dzialaniu w stostunku do tego jakbym uzywal kabla 2x 12V-2x6 - czy 2x12vhpwr oprocz niezawodnosci (mam na mysli palenie sie)? Bo kupywac nowy zasilacz jak na tym bedzie chodzic to troche strata kasy, oni zaraz cos wymysla nowego to wydam dwa razy zamiast raz

Jest tutaj https://www.neowin.net/news/nvidia-rtx-4090-16-pin-12vhpwr-connectors-still-burning-first-case-of-psu-side-melting/

Edytowane przez VonV3in
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...