Skocz do zawartości

Upgrade komputera - czy to dobry zestaw


Recommended Posts

Cześć. Przymierzam się do upgradu komputera i tak postanowiłem trochę popatrzeć jak to teraz wygląda. Z racji, że dyski są, obudowa jest, szukam głównie podstawowych komponentów. Zebrałem taki zestaw:

Mobo: ASRock Z790 Pro RS

RAM: Lexar 32GB Ares 6800MHz DDR5

CPU: i7-14700K

GPU: ZOTAC GAMING GeForce RTX 4070 Ti SUPER AMP HOLO 16GB GDDR6X (ZT-D40730F-10P)

 

Zastanawiam się tez w sumie nad zasilaczem, bo obecny chyba nie uciągnie tego wszystkiego (SeaSonic PRIME Ultra Gold 650W (SSR-650GD2))? Ewentualnie myślałem nad takim samym Seasonickiem tylko ATX 3.0 i 850W, albo MSI MPG-A850G-PCIE5. Nie wiem tylko, czy MSI zasilacze są ok, i czy to jest jedna wersja, bo tam jakieś ATX 3.0 Ready/Compatible i nie wiem, czy nie ma "różnych wersji" tego samego modelu. 

Jakieś sugestie, porady? Bo naczytałem się o jakichś błędach Code97 płyt i w ogóle jakieś dziwaczne tematy, które niby powodują zasilacze z ATX 3.0. 

 

 

Edytowane przez arlid
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu szedłbym w platformę amd jak chcesz komputer pod gry,ten zasilacz 650 W by ci wystarczył zamiast tego rtx wziąłbym rx 7900 xt nieco tańszy i więcej fps a procesor ryzen 7800x3d, nie dość że cię wyjdzie taniej ten zestaw to więcej fps wyciśniesz. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, MiK napisał:

Napisz mi dokładnie jakiego masz teraz kompa. ok? Łącznie z monitorem. 

 

Obecnie jest to:

Płyta: ASRock Z370 PRO4

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 16 GB 3200MHz

CPU: i7-8700

GPU: Zotac GTX 1050 Ti OC 4GB

Obudowa: Fractal Design Define R5

PSU: SeaSonic PRIME Ultra Gold 650W (SSR-650GD2)

Monitor to stary poczciwy LG 21:9, a chłodzenie jak dobrze pamiętam to chyba Spartan 3 PRO

 

 

2 godziny temu, Kapitan Jawor napisał:

Podaj też budżet, którym dysponujesz.

 

Szczerze mówiąc, nie wiem, jakieś 6,5-7k, liczę też, że odsprzedam za jakąś część to, co mi zostanie i odzyskam z jakieś 600-800 zł. Dawno "nie siedziałem" w temacie składania i części więc nie wiem, jak kształtują się ceny na rynku (czy są spadki, jakieś promki, czy to ciągle trzyma cenę).  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...