Skocz do zawartości

Asus Zenfone 5z - problem z ładowaniem, wymiana dolnej płytki z portem?


Recommended Posts

Witam, mam Asus Zenfone 5z i przed końcem gwarancji miałem problem z szybkim ładowaniem i transmisją danych (bo nie łączyło szybkie ładowanie) i był brak transmisji przez kabel USB, tel wrócił z gwarancji i po kilku latach mam problem, że w ogóle teraz nie ładuje. Przeczyściłem gniazdo, testowałem różne kable i ładowarki, ale zauważyłem, że po kilku godzinach ma chęci się naładować bo po 10h podłączyłem go pod inną ładowarkę ruszyło wolne ładowanie, podpiąłem oryginalną i ruszyło szybkie ładowanie, naładowałem do 35% bo potrzebowałem tel i po 1h znów zanik ładowania. Minęły może 2h i znów łączył się z oryginalną ładowarką. Od rana brak chęci ładowania, ale go wyłączyłem poczekałem chwilę i po podpięciu ładowarki jest szybkie ładowanie. Teraz kwestia softu czy lepiej od razu zmienić całą dolną płytkę z portem USB C mikrofonem i jack? no i kompleksowo baterię nową kupić. Jak sądzicie ? Po wyłączeniu tel i poczekaniu chwilę normalnie ładuje. Pozdrawiam Artur.

Na wyłączonym telefonie normalnie ma chęci ładowania.

Link to post
Share on other sites

elektronika.png

ps.

To nie złośliwość tylko pół biedy gdy to gniazdo usb, układ usb czy tranzystory, którymi steruje ale często podobne symptomy wiążą się z koniecznością przelutowania gniazda podłączenia baterii na płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to wina portu, ale podejrzewam taśmę łączącą z płytką główną z dolną bo dostał klapsa i naprawił się skubany. Budowy jeszcze dokładnie nie znam bo go nigdy nie rozbierałem, ale wychodzi na to, że jest to jakaś "drobnostka" 

Panowie  i Panie. mama taki zap*erdol, że łatwiej i szybciej będzie kupić nowy tel. Co proponuje do max 2k ? : D 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...