Skocz do zawartości

Dziwna sprawa w podłączeniu do TV przez amplituner,GPU 6950xt


Recommended Posts

Kabel HDMI obsługujący 8k więc to nie jego wina.

Podłączam GPU do Ampli , a ten połączony do TV gniazdem HDMI_4K

wykrywa mi pulpit 4096*2160 którego TV nie obsługuje (max.3840*2160)

 

Podłączam przez inne HDMI wykrywa mi 2K i nie pójdzie 4K.

 

O co chodzi?

Ustawione w ampli bypass żeby żadnych "ulepszaczy" nie było.

 

Czyżby amplituner był już stary?

Podłączam przez TV do Ampli sygnał i wszystko działa prawidłowo prócz dźwięku (tak jakby nie działał centralny głośnik, chociaż ORANGE TV działa normalnie)

 

Co może być źle?

Link to post
Share on other sites

Probowales podlaczyc sam PC do tego TV z pominieciem amplitunera ?

W ustawieniach karty graficznej w sterownikach w Windowsie probowales ustawic niestandardowa rozdzielczosc 3840x2160 ?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, sebki1 napisał:

Probowales podlaczyc sam PC do tego TV z pominieciem amplitunera ?

W ustawieniach karty graficznej w sterownikach w Windowsie probowales ustawic niestandardowa rozdzielczosc 3840x2160 ?

Dokładnie tak. Próbowałem i jedno i drugie.

Rozdzielczość wykrywana 2560 oraz 1920 .

Przez TV wszystko idzie ładnie, ale dźwięku nie ma z centralnym pop przełączeniu na 5.1

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wina ampli, który nie jest przezroczysty i jednak sterownik GPU wykrywa, że coś jest po drodze do TV, więc dostosowuje się do tego urządzenia. Jeżeli TV ma 2xHDMI z czego jedno to ARC, to najlepsza będzie opcja podłączenia kompa pod TV, a TV do ampli przez HDMI ARC, ale obydwa sprzęty muszą obsługiwać HDMI ARC. Inne rozwiązanie to podłączenie dźwięku przez toslink, ale czasem bywa problem z dźwiękiem 5.1, bo niektóre sprzęty nie potrafią się ze sobą po tym kablu dogadać.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Pawel7 napisał:

Prawdopodobnie wina ampli, który nie jest przezroczysty i jednak sterownik GPU wykrywa, że coś jest po drodze do TV, więc dostosowuje się do tego urządzenia. Jeżeli TV ma 2xHDMI z czego jedno to ARC, to najlepsza będzie opcja podłączenia kompa pod TV, a TV do ampli przez HDMI ARC, ale obydwa sprzęty muszą obsługiwać HDMI ARC. Inne rozwiązanie to podłączenie dźwięku przez toslink, ale czasem bywa problem z dźwiękiem 5.1, bo niektóre sprzęty nie potrafią się ze sobą po tym kablu dogadać.

No to właśnie tak mam podłączone.

Myślę że ten amplituner jest po prostu zbyt stary i różni je jedno pokolenie.

Albo?

Albo któryś kabel HDMI nie domaga.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...