Skocz do zawartości

Ulepszenie płatformy LGA 775


Recommended Posts

Można zmienić na q6600, czy q9550, ale nie wiem, czy to ma sens, a ile masz kasy na to??

Pieniadze nie graja roli. Pytanie - czy to faktycznie ma sens?

 

zeby poczuć róznice trzeba zmienić platforme

Tez tak mysle, ale roznica w czym? W grach, ktore mi dzialaja (w wielu najnowszych tytulach - 1440x900 w high details)? W szybkosci otwierania sie stron internetowych?

 

Ciekawe jest to, ze te chamskie quady 9XXX sa cholernie drogie. Zastanawiajace, czemu.

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie potrzebujesz komputera do grania to gorąco polecam zakup dysku SSD na system i najczesciej uzywane programy. Różnica jest kolosalna (ja tak wlasnie zaktualizowalem moj system pod 775 dorzucajac ocz vertex 2e, ale uwaga! potrzebujesz Win7 zeby w pelni cieszyc sie nowoczesnymi dyskami SSD).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

na tym nic nie zrobisz za słaba płyta główna

 

chcesz tanio nowe i dobrze:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305 zł

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - 110 zł

Link to post
Share on other sites

masz kase to kup

Stac mnie rownie dobrze na dwa mieszkania w Warszawie. Tez mam je kupic, tylko dlatego, ze mnie stac? Za leb idzie sie zlapac.

 

kup Phenoma

Nie uznaje tych procesorow. Poza tym, temat dotyczy LGA 775, czyli tak, aby nie wydawac juz na MB. Bylem ciekaw, czy da sie osiagnac znaczy wzrost wydajnosci, przy niewielkim zaangazowaniu kapitalu. Zas plyta glowna jest bardzo dobra, poniewaz umozliwila mi podkrecenie e5200 tak, jak wiekszosc nie daje rady (uwaga, znowu przy niewielkim wydatku).

 

polecam zakup dysku SSD na system

Kompletnie zbedny zakup. Raz, ze wciaz za droga technologia, a dwa - nie potrzebne mi takie rozwiazanie.

 

Nie dziwie się że stwierdzają iż nie ma sensu pakować się dalej w anarchiczną platformę z przed 5 lat.

Z przed 3 lat. Serio sie nie znacie...

 

Powaznie nikt, nie napisze czegos konstruktywnego?

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

Mocniejszy proc + OC - płyta słaba a wymiana nie wchodzi w grę bo wtedy cała platforma.

Więcej RAM'u - nic Ci to nie da.

Nowa karta - jeśli zasilacz pozwoli można zmienić ale wtedy dochodzi nowy cooler i OC proca.

Drugi dysk do RAID - będzie dużo szybciej ale obecne dane idą do kasacji.

Link to post
Share on other sites

Tyle to ja wiem. Liczylem jednak na jakiegos kozaka, ktory mnie zaskoczy i zaproponuje rozwiazanie, ktore przedluzyloby zycie platformy na kolejne X czasu.

 

Ciekawostka jest, ze wydajnosc tej machiny rowna sie obecnemu laptopowi za 4000 zl.

 

Czemu te quady 9XXX sa tak nadal drogie?

Link to post
Share on other sites

Nie ma potrzeby wymieniac całej platformy

A juz na pewno płyty i procesor

 

na początek wymien karte , nawet na GTX260 albo ew GTX460

+ OC proca na poziomie 3.5 -3.8 ghz

i mozesz na allegro tanio wylicytowac dodatkowe 2 gb ram

 

I wierz mi tez spokojnie ten sprzęcik da rade w nowych grach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...