Skocz do zawartości

Komputer znienacka zaczal wolno chodzic przy youtubie i grach (wydaje mi sie ze to kwestia RAMU)


Recommended Posts

Czesc tak jak w tytule jeszcze w srode wszystko w porzadku chodzilo. Gralem sobie Hadesa przy normalnych fpsach zero scinek, ogladalem tez jakies filmiki i zero zastrzezen. 

Na nastepny dzien doslownie randomowo zaczal lagowac youtube, przy tym brak plynnosci discorda itd, ale tylko w przypadku wlasnie odpaleniu youtube i gier. Co dziwne to twitch, czy streamy z meczow pilki noznej chodza plynnie. 

 

Pisalem na innym forum i ludzie radzili mi popatrzec obciazenie procesora w menedzerze zadan i przeskanowanie pobocznym programem, wszystko wyglada w porzadku. 

Nastepnie antywirus i wykrylo tam jakies trojany z torrentow, ktore i tak mialem wczesniej wiec to na pewno nie jest winowajca. Do tego skanowanie dyskow tu tez kazdy wyglada w porzadku. Komputer troche slabszej jakosci, ale bez przesady zeby youtube nie chodzil plynnie albo gra typu hades majaca scinki xD. Korzystam z chromea, dla pewnosci zainstalowalem opere i tam ten sam problem. Nizej podzespoly.

I5 4460 

GTX 950

12 RAM 

 

To w ogole normalne, ze mam odpalone 3 karty chromea - forum, twitter, fb a w tle spotify i discord i RAM jest uzywany w 56%?

Kiedys mialem podobny problem, system byl wtedy zainstalowany na HDD. Majac odpalony jakis filmik z yt komputer chodzil jakby byla odpalona jakas mega wymagajaca gra w tle. 

Teraz mam system od dluszego czasu na SSD, wiec juz sam nie wiem w czym tu winy dopatrywac. Dodam jeszcze, ze dzis zrobilem format dysku C. Jakis pomysl czy oddac kompa do serwisu? Jestem troche zielony w takich tematach ale jakby ktos z Was mnie nakierowal to byloby super.

 

 

Link to post
Share on other sites

Cpu stale około 90 stopni a nawet potrafi wskoczyć na 122 stopnie i zrzuca taktowanie, pastę wymieniałeś? Wentylator na cpu działa? Generalnie bodajże ta seria intela ma glut pod czapką/IHS procesora zamiast lutu i lubi się to odbić na temperaturze po tych 10 latach, sam mam w drugim PC 4690k który w okolicach premiery na chłodzeniu intelowskim trzymał ~70 stopni a po 7-8 latach przy wymianie pasty co 2 lata miał już 86.

EDIT: A gpu load spada bo przy procesorze taktowanym 1Ghz gpu nie ma co robić bo cpu nie nadąża za nim.

Edytowane przez xardas228
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak chlodzenie od intela. Komputer stoi w tej samej pozycji od lat, wiec tutaj bym nie upatrywal problemu. 

 

Najprawdopodobniej wina procka, pasta+sprezone powietrze wystarczy? Jest tez niby opcja ze mocowanie chlodzenia sie poluzowalo/peklo. 

image.png

Edytowane przez lukadoncicgoat
Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiaj się tylko to zrób. Przy takiej temperaturze to ci powinien wentylator wyć nie przeszkadzało ci to? Jesteś pewien, że to chłodzenie w ogóle działa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...