Skocz do zawartości

GeForce RTX 4080 Super vs 7900 XTX


Recommended Posts

Witam! Zastanawiam się nad kupnem nowej grafiki. Co waszym zdaniem jest lepszym wyborem na obecną chwilę? Gram w 2K, proc będzie wymieniony na 5800X3D i pozostaje jeszcze kwestia zasilacza. W przypadku 7900 XTX będzie wymagał mocniejszej jednostki niż 650w, ale może już do 4080S wystarczy ten mój obecny? Konfiguracja w opisie. 

Link to post
Share on other sites

5800X3D to bardzo energooszczędny procek, jemu w stresie wystarczy c/a 100W, 7900XTX oszczędny już nie jest, ale więcej jak 400W nie powinien wciągnąć. Przy syntetycznych testach całej maszyny może dobijesz do 550W, czyli jakoś w okolice 85% mocy znamionowej zasilacza - gdzieś w pobliżu tej wartości znajduje się punkt najwyższej sprawności.  Ja bym tam się nie przejmował i pakował tego SeaSonica pod kurek.

 

RTX 4080Super vs 7900XTX:  Radeon jest raczej kartą dla osób, które wiedzą, że chcą Radeona i są na to przygotowane, wszystkim pozostałym polecam RTX. Sam mam RX 7900XT, ale kupiony w ramach eksperymentu z AI a nie dlatego bo szukałem opcji na "najlepszy/najopłacalniejszy zakup", bo jakbym się tym przejmował to pewnie kupiłbym RTX 4070Ti Super. Ja gram często w starsze tytuły, stąd wydajność i RT/DLSS nie robią mi aż takiej różnicy, do pracy mam też RTX 4090.

 

Moim zdaniem, na obecną chwilę RTX 4080Super jest lepszym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Różnice pomiędzy 4080 a Super są w przedziale 2-3% więc jeśli znajdziesz taniej wersję non Super to polecam. 

 

Ja bym rozpatrywal RTX tylko jeśli zamierzasz grać z Ray Tracingiem - w przeciwnym wypadku XTX to zazwyczaj mocniejsza karta, do tego w niższej cenie. 

Link to post
Share on other sites

Z tym RT na AMD już też nie przesadzajmy , we wszystkie tytuły z RT pogra , będzie mniej wydajniej ale można grać. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy w co @luQ89 gra i zamierza grać .

@janek20Przestań oglądać fejkowe testy z indii i chin XD . Ja tam widziałem w testach około 60FPS w 1440P bez FSR.  

Po ustawianiu odpowiednio detali da się grać we wszystko z RT, zazwyczaj wystarczy włączyć tylko odbicia bo w tym widać tylko różnice bez lupy.

A bez RT Radeon będzie szybszy, a takich gier jest o wiele więcej.

 

Link to post
Share on other sites

Jak @luQ89 np gra w CoD Warzone i inne FPS sieciowe, to raczej bym się skłaniał ku Radkowi, jak chce oglądać ciągle benchmark w CB2077 z RT to RTX XD 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Grałm w coda niedawno na 7800XT, teraz na 4070S i dużych różnic nie ma. A NV a to ciągnie sporo mniej prądu, w przypadku 4080S a a XTX będzie to zapewne jeszcze większa róznica. 

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam XTX'a i powiem że trzeba uważać jaką wersję sie kupuje, omijać PHANTOMA ASROCKA problemu z hotspotem - tylko ptm 7950 pomaga.

Najprościej jeśli autor może dopłacić do brać 4080 bez super za 4700 widziałem na all....

Jeśli nie to za 4k można kupić XTX od XFX outlet.

Edytowane przez MQK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...