Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema mam pytanie czy to normalne ze temperature procka w gierce fortnite ma 30°C max 40°C, a w GTA V 5M procek nagrzewa sie do 80°C? (Ustawienia najnizsze), a no I spadki z 200fps do 70

Procek: I9-12900K

Karta: RTX 4060 aorus 

Link to post
Share on other sites

Mało danych jakie masz chłodzenie? Jakie użycie procesora w tym gta v?

Rozumiem, że spadki fps w multiplayerze, gta v bardzo stara gra i zawsze cierpiała na stuterring, jaki masz monitor?

 

Ten mod ma problemy ze spadkami fps:

https://forum.cfx.re/t/game-stuttering-very-badly-only-on-five-m-with-pretty-good-pc-specs-and-no-problems-on-other-games/5150219

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, janek20 napisał:

zblokuj na 120

po co Ty takie durne komentarze dodajesz? jak nie wiesz jak pomóc to nie nabijaj sobie sztucznie aktywności.

 

8 godzin temu, S2ymoN napisał:

Siema mam pytanie czy to normalne ze temperature procka w gierce fortnite ma 30°C max 40°C, a w GTA V 5M procek nagrzewa sie do 80°C? (Ustawienia najnizsze), a no I spadki z 200fps do 70

Procek: I9-12900K

Karta: RTX 4060 aorus 

Spadki mogą wynikać z throttlingu spowodowanego właśnie temperaturą. Grasz pewnie w 1080p? stąd wynika całkiem spory narzut na procesor. 

Zgodnie z tym co pisał @wrobel_krk daj znać jaki masz monitor i chłodzenie

Link to post
Share on other sites

80C? Ten cpu spokojnie może pracować przy 90 a jak się będzie grzał za bardzo to sam się schłodzi. 
 

GTA 5 powyżej 160 fps głupieje. Tak działa silnik i logika tej gry. Ogranicz do 120 i sprawdź. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Soullavie napisał:

po co Ty takie durne komentarze dodajesz? j

Akurat to w GTA V często doradzają żeby dać locka bo wariuje przy wyższych niż 144fps

Miałem o tym locku napisać też ale nie wiem czemu nie napisałem:)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Soullavie napisał:

po co Ty takie durne komentarze dodajesz? jak nie wiesz jak pomóc to nie nabijaj sobie sztucznie aktywności.

 

Spadki mogą wynikać z throttlingu spowodowanego właśnie temperaturą. Grasz pewnie w 1080p? stąd wynika całkiem spory narzut na procesor. 

Zgodnie z tym co pisał @wrobel_krk daj znać jaki masz monitor i chłodzenie

Monitor 360hz DELL Alienware AW2523HF, chlodzenie Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 2x120mm

I tak mam ustawione 1080p reszta na najniższe i powyłączane niepotrzebne jakies.

Ale dzis zauważyłem że w innych gierkach też temperatura podskoczyła o jakies 40-50 stopni i zastanawaiam sie czy to nie jest wina pasty chociaz komp od stycznia

6 godzin temu, MiK napisał:

80C? Ten cpu spokojnie może pracować przy 90 a jak się będzie grzał za bardzo to sam się schłodzi. 
 

GTA 5 powyżej 160 fps głupieje. Tak działa silnik i logika tej gry. Ogranicz do 120 i sprawdź. 

Naczy wiem ze 80 stopni git, ale duzy skok jak na procka co dzialal sobie w 30-40 stopniach ciagle 

No także dzis zobaczylem ze wszedzie popodbilalo temperature i zastanawiam sie czy nie rozkrecic i pasty nowej nie dac moze (komp od stycznia),

ale innych powodow niz pasta nie widze. Bo wiatraki chodza 

6 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Akurat to w GTA V często doradzają żeby dać locka bo wariuje przy wyższych niż 144fps

Miałem o tym locku napisać też ale nie wiem czemu nie napisałem:)

A jak po bloku nadal fps nie sa locked? moze jakas komenda?

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Soullavie napisał:

po co Ty takie durne komentarze dodajesz? jak nie wiesz jak pomóc to nie nabijaj sobie sztucznie aktywności.

Też mam pytanie.Gdzie byłeś ostatnie 10 lat w IT,jak to wiedza podstawowa?

A ja nie napisalem nawet 1 postu nabijacza o ile mnie tu ktoś bez sensu nie zaczepił,co najwyzej ktoś nie zrozumiał z powodu swojej wiedzy IT

7 godzin temu, Soullavie napisał:

Spadki mogą wynikać z throttlingu spowodowanego właśnie temperaturą.

Po co takie durne komentarze piszesz.Nabijasz posty?W PC trotling jest od 100 stopni

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...