Skocz do zawartości

Problem B650 MSI Gaming + R7800x3d


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum.   Mam niemały problem z płytą msi b650 gaming plus wifi i ryzkiem 7800x3d. Podzespoły, z których składa się komputer: 
-Płyta główna MSI B650 Gaming Plus Wifi
- Procesor Ryzen 7800x3d
-Ram Lexary 6400mhz 32gb
- Karta graficzna RTX 3070ti od Gigabyte
- Zasilacz SilentiumPC SupremoFM2 750w
Opis problemu:
Po złożeniu komputera od początku były z nim problemy, ścinki po kliknięciu czegokolwiek w biosie i pomagał tylko restart. Wyjęcie baterii pomogło na jakiś czas, bo udało się postawić system. Wyczynem dla tego zestawu było odpalenie przeglądarki. Podmieniane były ramy, które pożyczałem od kolegi, typowo pod amd z expo, podmieniany był zasilacz na nowy od msi 850w i też to nie przyniosło żadnego efektu. Raz wpadłem na pomysł, żeby grafike podmienić na jakiegoś starocia, którego miałem skitranego w szafie i tu ciekawostka, po wsadzeniu gtxa 1060 komputer odżył, pomyślałem sobie że po prostu ten rtx 3070ti zdechł i tyle. Otóż nie, rtx 3070ti działa bez najmniejszych problemów u mnie w starym komputerze, jak i u mojego znajomego. I tutaj mam zagwozdkę, dlaczego komputer startuje na starej grafice, a na w miarę nowej się pali. Płyta główna pojechała na reklamacje dwa tygodnie temu, bo myślałem że uwalony jest slot pcie, ale dzisiaj odpisali że serwis nie potwierdził opisywanej usterki i że płyta wraca do mnie. Mi już powoli rynce opadają, bo miesiąc się z tym bujam i dalej pc nie jest złożony. Gdzieś wyczytałem, że dwa dyski m2 na płycie mogą przydławić karte graficzną, no ale aż na tyle że z komputera nie da sie korzystać? Z wszystkich możliwych części tylko procesora nie miałem jak podmienić, ale powątpiewam żeby to on był winowajcą, skoro z gtxem 1060 normalnie działa i w cinebenchu nic się nie wysypało. 17-18k punktów, temperatury w stresie 86-88 stopni. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co robić w tej dupnej sytuacji? Pieniądze wydane, a komputera dalej brak…. Jest to bardzo frustrujące. Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bios masz aktualny?

A procka próbowałęś drugi raz montować, jest możliwość ze nie styka coś i nie działa dobrze z gpu pcie gen4, a dobrze ze starszą gen3

Sprawdź w biosie jaką masz konfigurację dla GPU ustawioną, pewnie auto sprawdź jak ręcznie ustawić gen4x16, jak będzie dalej źle gen3x16

Jak podejrzewasz ze przyczyną mogą być 2 dyski ssd to sprawdź z jednym.

 

 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No bede sie dalej bawił jak plytka do mnie wroci, poki co podrzuce tego procka do jakiegos lokalnego serwisu, moze beda mieli jak go sprawdzic, ja niestety nie mam nikogo z prockiem zeby podmienic. Dzieki za rady 

 

biosy tylko dwa sprawdzałem, ten na którym przyszła i najnowszy jaki był do pobrania, na obydwoch to samo

Odesłałem procka też na reklamacje

Edytowane przez billson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...