Skocz do zawartości

Jak skonfigurować wzmacniacz Wi-Fi D-Link DAP-1325


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Genghis Khan,

Recommended Posts

Kupiłem dzisiaj wzmacniacz WI-Fi D-Link DAP-1325 . Jak go skonfigurować ,żeby wzmacniał sygnał wi-fi Podłączyłem go do prądu . Nacisnąłem przycisk WPS na routerze, następnie nacisnąłem przycisk WPS na wzmacniaczu i wzmacniacz zaświecił się na zielono, tylko, że mam taki problem ,że w połączeniach wi-fi ,czy to na telefonie,czy to na laptopie, czy na telewizorze nie widać tego wzmacniacza. Co zrobić ,żeby było widać ten wzmacniacz w połączeniach wifi i połączyć jakieś urządzenie z tym wzmacniaczem ? Chciałbym połączyć z nim telewizor w salonie,bo tam jest słaby sygnał po wi-fi

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marcin2468 napisał:

Czytałeś instrukcję instalacji urządzenia? 

Tak, czytałem. Piszę ,żeby się połączyć bezprzewodowo z wzmacniaczem. Tylko problem z tym,że nie widać w nazwach wifi tego wzmacniacza 

Link to post
Share on other sites
Teraz, Genghis Khan napisał:

Ten wzmacniacz nie tworzy nowej sieci tylko rozszerza obecna tzn nie bedziesz go widzial jako osobne urzadzenie.

Zaswiecila sie diodka na zielono ok a czy widzisz stan sieci na wzmacniaczu? ten pasek

Tak, widzę

Teraz, Genghis Khan napisał:

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz powinien byc w dobrym zasiegu routera i w dobrym zasiegu tv.

Na komorke masz rozne aplikacje do sprawdzenia mocy np wifi analyzer mozesz sprawdzic czy masz dobry zasieg kolo tv.

Na testy mozesz wylaczyc wzmacniacz i zobaczyc czy moc sie pogorszy kolo tv a po podlaczeniu wzmacniacza moc sieci powinna sie poprawic.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Genghis Khan napisał:

Wzmacniacz powinien byc w dobrym zasiegu routera i w dobrym zasiegu tv.

Na komorke masz rozne aplikacje do sprawdzenia mocy np wifi analyzer mozesz sprawdzic czy masz dobry zasieg kolo tv.

Na testy mozesz wylaczyc wzmacniacz i zobaczyc czy moc sie pogorszy kolo tv a po podlaczeniu wzmacniacza moc sieci powinna sie poprawic.

To normalne ,że u mnie nie ma sieci wifi mojego routera nazwanej z dopiskiem EXT ? 

 

Na tym filmie , jak skonfigurował wzmacniacz ,to miał sieć jako ryan2-EXT ,a u mnie czegoś takiego nie ma

 

https://www.youtube.com/watch?v=UczXOSWuF1w
Edytowane przez cmgcmg
Link to post
Share on other sites

Siec ext to jest siec dla uzytkownikow zewn, nowe routery od jakiegos czasu maja taka funkcjonalnosc ze tworza dwie albo trzy sieci wifi.

Siec glowna jest dla pracownikow firmy, ext dla osob z zewn ta siec moze i powinna byc w jakis sposob limitowana i jeszcze trzecia siec 5ghz

 

W instrukcji nic nie ma nic o sieci ext

https://ftp.dlink.de/dap/dap-1325/documentation/DAP-1325_man_reva_Manual_en.pdf

Sprawdz wifi analyzerem tak jak pisalem wczesniej

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Siec ext to jest siec dla uzytkownikow zewn, nowe routery od jakiegos czasu maja taka funkcjonalnosc ze tworza dwie albo trzy sieci wifi.

Siec glowna jest dla pracownikow firmy, ext dla osob z zewn ta siec moze i powinna byc w jakis sposob limitowana i jeszcze trzecia siec 5ghz

 

W instrukcji nic nie ma nic o sieci ext

https://ftp.dlink.de/dap/dap-1325/documentation/DAP-1325_man_reva_Manual_en.pdf

Sprawdz wifi analyzerem tak jak pisalem wczesniej

 

Tu coś jest napisane o EXT ,a ja tego nie mam :

 

 

Dioda LED stanu/WPS zacznie świecić światłem ciągłym
zielony, jeśli DAP-1325 tak ma
pomyślnie nawiązano połączenie z łączem nadrzędnym
Sieć bezprzewodowa. Nowe rozszerzenie
sieć będzie nosić nazwę:
(źródłowy identyfikator SSID)-EXT
Hasło będzie takie samo jak
sieć źródłowa.

 

U mnie świeci aktualnie światłem ciągłym zielonym ,tylko ,że nie mam tego , jak jest opisane ,czyli swojej nazwy sieci wifi z dopiskiem EXT 

2 godziny temu, Genghis Khan napisał:

 

 

Zrzut ekranu 2024-04-30 105243.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
23 minuty temu, cmgcmg napisał:

Tak, robiłem testy w paśmie 2,4 były dwie sieci o tej samej nazwie . Jedna była z gwiazdką ,a druga bez gwiazdki 

Czyli wszystko jest dobrze, masz dwa urzadzenia router i wzmacniacz ktory nadaje ta sama ssid, taka konfiguracja jest poprawna a nawet lepsza.

Gdybys np uzywal notebooka albo telefonu to wtedy powinienes zostac przelaczony do sieci o lepszym zasiegu, np jak zmienisz pokoj to powinienes sie przelaczyc na urzadzenie z lepszym zasiegiem automatycznie to nie zawsze tak idealnie dziala w takich wzmacniaczah ale taka jest idea.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...