Skocz do zawartości

Wymiana Spartana 3 na Ferę 5


Recommended Posts

Czy będą zauważalne różnice w temperaturach między starym Spartanem 3 i Ferą 5 przy procesorze 11900F ze zdjętymi limitami mocy? Pomijam oczywiście jakieś żyłujące cpu benchmarki typu aida, albo prime95. Chodzi mi o temperatury generowane przy zwykłym użytkowaniu i grach. Ewentualnie przy pakowaniu i rozpakowywaniu dużych paczek winrara (50-200GB). 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, c4mp3r napisał:

Ok, ale wracając do pytania - czy różnice między spartanem 3, a ferą 5 byłby przy tym procesorze znaczące nie biorąc pod uwagę testów pokroju prime'a, czy aidy64? 

Moim zdaniem nie zobaczysz różnicy, jedno i drugie nie podoła temu procesorowi pod obciążeniem tj. tak jak wspominasz rozpakowywaniu przykładowo.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, jakub1t napisał:

masz jakiś test do kompletu

 

To są szczerze mówiąc bardzo dobre temperatury jak na TDP 140W i Ferę 5... Ten i9 11900 raczej nie powinien pobierać więcej (pomijając benchmarki)? 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, c4mp3r napisał:

To są szczerze mówiąc bardzo dobre temperatury jak na TDP 140W

Na necie masz milion testów z czego 900000 jest nieprawidłowo zrobionych albo sponsorowanych.Nie wierze ze fera jest wyzej od grandisa 3

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie w większości testów fera 5 jest na równi z grandisem 3 nawet przy procesorach pobierających powyżej 150W. Co jest rzeczywiście trochę dziwne, bo nie wiem na jakiej zasadzie takie coś miałoby działać, że 2 wieżowe chłodzenie z większą ilością rurek cieplnych jest mniej wydajne od znacznie mniejszego chłodzenia 

Link to post
Share on other sites

Waga to waga,nie ma opcji.Chyba ze grandis dostal badziewne rurki w co ciezko uwierzyć skoro to od 1 producenta.Choć pewnie sam nie produkuje a podwykonawca

Ogólnie w 53 stopnie przy 145 watach tez nie wierze

Pamietaj ze w Polsce są testy ktore nigdy sie nie odbyły

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, janek20 napisał:

Waga to waga,nie ma opcji.Chyba ze grandis dostal badziewne rurki w co ciezko uwierzyć skoro to od 1 producenta.Choć pewnie sam nie produkuje a podwykonawca

W ferze 5 podstawa chłodzenia jest zupełnie inna niż w grandisie 3, w ferze te 4 mają bezpośredni kontakt z ihs procesora i lepiej odprowadzają ciepło, a w grandisie przechodzą przez grubą podstawkę, dodatkowo konstrukcja radiatora w ferze jest bardziej zamknięta, w grandisie dużo powietrza ucieka bokami zamiast przepychać przez sam radiator, fluctusy w ferze też robią robotę, przynajmniej organoleptycznie tak to wygląda.

 

36 minut temu, Soullavie napisał:

i9 11900k przy obciążeniu pobiera ok. 330W

Ale w wątku chyba mowa o zablokowanym i9 11900f.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jakby tak było to SPC nie ustaliłoby Fere TDP na 220w a grandisa 3 na 280

Nie wierze w te 53 stopnie w prime95

29 minut temu, Soullavie napisał:

nadal jednak można mówić o realnym poborze 300W

raczej pozawyzaleś nie widzialem 500wat na intelu w realnym oc

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, janek20 napisał:

to sa testy calej platformy a nie cpu

Dokładnie. 460W to 11700 nigdy nie osiągnie nawet po zdjęciu limitów. Jeśli do 200W dobije to będzie max. Chociaż podejrzewam że nawet 170 nie przekroczy.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Potestowałem dzisiaj procka na tym obecnym chłodzeniu czyli Spartanie 3 i nie przekroczyło nawet 97 stopni po całkowitym zdjęciu power limitów  TDP to było 195W. Poniżej screen z końcówki cinebencha r23. Oczywiście najciszej nie było, bo wentylator szalał na 100%. Chłodzenie na pewno idzie do wymiany. Jednak najbardziej zszokowała mnie różnica w wydajności.

Mając ustawione wszystko na deafult z ograniczeniem do 65W test multicore w cinebench R23 wynosi 8868 punktów.

Natomiast zdejmując limity gdzie pobór będzie 195W test w multicore wynosi 14422 punkty. 

Przecież to jest gigantyczna różnica. Pytanie tylko jak to się ma do realnej wydajności w grach? Warto dokupić jakieś porządne chłodzenie i nie zdejmować tych limitów czy może jednak ograniczyć? Jeśli tak to jak bardzo? Jest jakiś złoty środek? 

tbOjeJx.png

Edytowane przez c4mp3r
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, c4mp3r napisał:

Pytanie tylko jak to się ma do realnej wydajności w grach?

Zalezy od karty graficznej.Z jakas dobra pewnie z 30 procent fps

6 minut temu, c4mp3r napisał:

Natomiast zdejmując limity gdzie pobór będzie 195W test w multicore wynosi 14422 punkty

słabizna 14nm

d31645e300fe03ba.jpg

 

59 wat

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem AC freezera 33 był bardzo dobry . 34 jest jeszcze lepszy . Obadaj sobie temat .

 

Kurde jaki tani , 79zeta  sam może kupię

A jeszcze fajniej wypada freezer 36 tyle że dwa wentyle za niecałe 90 Zeta . 

 

 

no ja kupiłem właśnie tego frezera 36 za 83zeta (CCC) , tyle że mi wydajność nie jest jakoś potrzebna bo box sobie radzi nawet nawet ,  W testach chłodzi bez problemu proce 200w

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...