Skocz do zawartości

Obciążenie karty w grach a programach do testów.


Recommended Posts

Witam

Podczas używania karty w 100% w grach wydaje skwierczące odgłosy, najprawdopodobniej są to cewki. Natomiast gdy robię test w 3dmark lub furmarku przy takim samym obciążeniu nie słychać tych dźwięków. Chciałem się zapytać karta aż tak inaczej pracuje przy grach a inaczej w programach? Czy może to jednak nie są cewki, a coś innego? 
Może ktoś miał podobnie, albo jest to normalna sprawa? Z góry dziękuje za podpowiedź.

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Tak grafika podczas roznych gier i testow ma rozne taktowania ktore sie zmieniaja, moze akurat trafiles na takie ktore dokucza cewkom, piszczenie cewek pomimo ze jest strasznie denerwujace to jest to dosyc normalne zjawisko.

Na Youtube znajdziesz filmiki jak zrobic uv grafiki, potestuj moze to pomoze z piszczacymi cewkami.

Druga opcja to zakupic inny lepszy zasilacz ja mialem taka sytuacje u siebie z 3080 ktora strasznie piszczala powymianie zasilacza cisza, jak zakupisz przez internet masz mozliwosc zwrotu.

Trzecia opcja to wymienic grafike.

Troszke dziwne jest ze masz takie samo obciazenie grafiki a raz cewki piszcza a raz nie. Zgaduje ze jest ciut inne taktowanie grafiki i dlatego masz taka roznice.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Tak grafika podczas roznych gier i testow ma rozne taktowania ktore sie zmieniaja, moze akurat trafiles na takie ktore dokucza cewkom, piszczenie cewek pomimo ze jest strasznie denerwujace to jest to dosyc normalne zjawisko.

Na Youtube znajdziesz filmiki jak zrobic uv grafiki, potestuj moze to pomoze z piszczacymi cewkami.

Druga opcja to zakupic inny lepszy zasilacz ja mialem taka sytuacje u siebie z 3080 ktora strasznie piszczala powymianie zasilacza cisza, jak zakupisz przez internet masz mozliwosc zwrotu.

Trzecia opcja to wymienic grafike.

Troszke dziwne jest ze masz takie samo obciazenie grafiki a raz cewki piszcza a raz nie. Zgaduje ze jest ciut inne taktowanie grafiki i dlatego masz taka roznice.

Komputer składałem jakoś we wrześniu wiec karta w miarę nowa i aż tak bardzo nie eksploatowana, szkoda mi wymieniać i wyrzucać kasę. Myślę, ze najpierw spróbuje UV grafiki a potem ewentualnie sprawdzę inny zasilacz. Dzięki za podpowiedzi.  

Link to post
Share on other sites

Zmiana zasilacza na 99% nic nie da , lepiej kupić dobre zamknięte słuchawki, aby dźwięk mniej przeszkadzał   i zrobić UV GPU i CPU . 

Dźwięk nie koniecznie może pochodzić z GPU a np z cewek na płycie głównej i tu może pomóc uv cpu.

Link to post
Share on other sites

Kawabonga  sam mialem taki przypadek gdzie wymiana zasilacza calkowicie wyeliminowala piszczenie cewek

Nie jestem pierwszym uzytkownikiem ktory twierdzi ze wymiana zaisilacza wyeliminowala piszczenie cewek.

 

https://www.electronicshub.org/gpu-coil-whine/

 

https://www.overclockers.co.uk/blog/what-is-coil-whine/

Edytowane przez Genghis Khan
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Genghis Khan napisał:

Kawabonga  sam mialem taki przypadek gdzie wymiana zasilacza calkowicie wyeliminowala piszczenie cewek

Nie jestem pierwszym uzytkownikiem ktory twierdzi ze wymiana zaisilacza wyeliminowala piszczenie cewek.

 

Ja myślałem że tylko taka legenda krąży że wymiana zasilacza pomaga , bo co gdzie nie czytam to tylko wydana kasa w błoto, a cewki jak piszczały to piszczą.

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.04.2024 o 00:57, Pirlos napisał:

Witam

Podczas używania karty w 100% w grach wydaje skwierczące odgłosy, najprawdopodobniej są to cewki. Natomiast gdy robię test w 3dmark lub furmarku przy takim samym obciążeniu nie słychać tych dźwięków. Chciałem się zapytać karta aż tak inaczej pracuje przy grach a inaczej w programach? Czy może to jednak nie są cewki, a coś innego? 
Może ktoś miał podobnie, albo jest to normalna sprawa? Z góry dziękuje za podpowiedź.

Pozdrawiam 

za duzo rozkminiasz i tak z tym nic nie zrobisz

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, janek20 napisał:

za duzo rozkminiasz i tak z tym nic nie zrobisz

 

Wlasnie da sie duzo zrobic, na start wymiana zasilacza ewentualnie jak masz mozliwosc wymiana grafiki.

U mnie wymiana zasilacza spowodowalo calkowita eliminacje piszczenia cewek, znam inna osobe osobiscie gdzie wymiana zasilacza takze wyeliminowala piszczenie.

Zerknij powyzej wyslalem linki po ang.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.04.2024 o 08:10, Genghis Khan napisał:

Troszke dziwne jest ze masz takie samo obciazenie grafiki a raz cewki piszcza a raz nie.

Cewki piszczą często przy wysokich fps, może być niskie obciążenie w menu a będą wyć jak szalone, bo będzie 500 fps+

Link to post
Share on other sites

Wrzucilem dwa link do stron ktore opisuja ze to jest pierwsza przyczyna, czyli zly zasilacz ktory podaje niestabilne zasilanie.

Nie twierdze ze jest to zawsze wina zasilacza ale u mnie cewki piszczaly a po zmianie zasilacza cisza zero, gadalem z  kumplem ktory sporo sprzetu serwisuje (kilkadziesiat kompow miesiecznie) mial klienta ktory narzekal na cewki a powymianie zasilacza cisza ale zazwyczaj konczy sie to tradycyjnie czyli odsylaniem grafiki o ile jest taka mozliwosc ale to nie zawsze rozwiazuje problem sami o tym wiecie.

 

https://www.overclockers.co.uk/blog/what-is-coil-whine/

 

 

13 godzin temu, Kawabonga napisał:

Jaki zasilacz wymieniłaś na jaki ?

Nowy zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W, stary zasilacz niepamietam modelu ale to nie ma naprawde znaczenia bo to jest wedlug mnie loteria tak jak z grafikami raz piszczy raz nie.

 

Jezeli cewki piszcza z powodu duzej ilosci klatek sadze ze latwo to sprawdzic, wystarczy ustawic limit klatek i tyle. Ja bym ustawil na 144 bo taki mam monitor ale jak ktos ma 240hz to ustawic limit na 240. Limit mozna ustawic w panelu nvidi.

 

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Genghis Khan napisał:

Jezeli cewki piszcza z powodu duzej ilosci klatek sadze ze latwo to sprawdzic,

Można odpalić furmarka i wyłączyć "pączka", fpsy powinny polecieć w kosmos mocno, ale mogą polecieć na tyle że cewki będą mniej słyszalne. 

 

Do tego puścić go w oknie na małej rozdziałce wyłączając wszelkie dodatkowo obciążające opcje. 

 

U mnie cewki to od 250-300 w górę bzyczą a im bliżej 1000 fps tym dźwięk "cichnie". 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...