Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam e5200. Nie kręciłem jeszcze . Box chłodzenie. Sciągnołem Core Temp 0.99.5 (tą najnowszą wersje) i pokazuje mi

 

48'c 42'c , i to odrazu po włączeniu pc i przeglądaniu internetu.Co dopiero bedzie po 5h grania?!

 

Czy mam się czego obawiać?

 

te 48 jest kolorem czerwonym 42 niebieskim...

 

Proszę o pomoc , gdyz nie wiem czy kupowac szybko chloidzenie,

a jak by się proc spalił to moge go na gware oddac>?

Link to post
Share on other sites

ja właśnie przetestowałem ten program co ty ( nie wiem czy do końca wiarygodny :wariat: ) i pokazało mi:

 

low:32 C

high: 40\41 C

 

i żadne kolorki mi się nie pokazywały, dodam że procka podkręciłem na 3,3 ghz ,na boksie, może źle zamontowany wentylator na procku ?,

------------------------

 

Dodam że spotkałem się też z tym że właśnie te dualcory(e5200) mają trochę zwalone czujniki temperatury :wariat: , kuzyn ma dc e2180 i ma niższe temperatury od mojego procka( a wiadomo że e2180 jest produkowany w 65nm, więc powinno być odwrotnie :wariat: )

Link to post
Share on other sites

orthos 30 minut < test: small FTT ; prio na 9! >

screen z real temp ; core temp

 

EDIT

 

jesli czasami by CI sie spalił to mysle ze nei powinno byc problemów z gwarancja. < a juz napewno nie jesli proc chodzil na stockowym zegarze i napięciach - chyba ze cooler CPU żle zamontowales i do uszkodzenia doszlo z Twojej winy >

Procesory rzadko sie "psuja" wiec wymieniaja je " chetnie"

Link to post
Share on other sites

najpierw zrob test orthosem.

byc moze nowe chlodznie nie jest potrzebne :wariat:

 

EDIT

 

core temp pokazuje zawyzone temperatury

wrzuc screena z real temp i speedfan< temp CPU w wiekszosc przypadkow pokazuje prawidlowo , rdzeni juz nie>

temp CORE powinna byc ok. 5 C wysza niz temp CPU

Link to post
Share on other sites

procesor to nie czlowiek cos chyba mylisz zaleznosci to ze dla Ciebie 48 to goraczka to nieznaczy jednoczesnie ze procesorowi rowniez jest goraco 45 to zadna temperatura do 60 - jest najzupelniej w niskiej normie , do 70 mozesz smialo uzywac niemartwiac sie o cokolwiek

kto to wogole wymyslil ze procesor ma byc zimny?

zimny procesor zle pracuje , schlodzisz do 20 i padnie na grype

 

proc sie nie moze spalic bo predzej sie wylaczy kiedy zacznie mu byc goraco. jedyna opcją na spalenie proca jest ustawienie gigantycznego napiecia i wysokiej czestotliwosci wowczas jest szansa ze system kontroli temperatury poprostu nie zdazy go wylaczyc drugą jeszcze mniej realna jest uzywanie na ustawieniach na ktorych notorycznie sie wylacza a "madry" uzytkownik wlacza go wciaz od nowa i oczekuje ze przestanie sie wylaczac wiec czest niedlugo musi czekac by wylaczyl sie raz a za to na stale

 

karakorum za 9 dych jest najlepszym mozliwym chlodzeniem w tej cenie ? co to kurde za baje sie tu opowiada i podtrzymuje wymyslone legendy - ludzie wiecej chocby czytajcie a mniej piszcie - same problemy z tym karakorum

Link to post
Share on other sites

A jakie inne chłodzenie proponujesz w cenie karakorum?

 

Wiem że warto dopłacić do AC extreme, ale do 90-100zł ciężko znaleźć coś lepszego.

 

--

 

im mniejsza temperatura procesora tym dłużej pożyje, kiedyś był taki artykuł (kilka lat temu) to podobno 10 stopni mniej na procu przedłuża mu życie 2x

Link to post
Share on other sites

tak wszyscy pisza ze jak bedzie mial za goraco to sie spali itp ale kurcze! nigdy nie spotkalem z informacja na jakimkolwiek forum zeby komus proce z rodziny C2D sie spaliły. Wyjakti moze stanowia testy gddzie sprawdzano ich max;p

 

m mniejsza temperatura procesora tym dłużej pożyje, kiedyś był taki artykuł (kilka lat temu) to podobno 10 stopni mniej na procu przedłuża mu życie 2x

 

bardzo czesto powielan opina lecz brak na jej temat jakichkolwie dowodów ...

heh przydałby sie np test długowieczny E8200 vs E8200

oba procki obciazanoby na max orthosem. pierwszy bylyb tak chlodzony zeby utrzymywal temp ok 45 C a drugi 70-77 C

 

heh marzenie :wariat: ujrzec wyniki takiego testu

 

 

co do AC 7 PRO to nie polecam

sam mam na E6300 @ 2,8 GHz sterowanie PWM < gigabyte P35-S3> idle ok. 1300 RPM stress ~2300 RPM ; temperatury CPU idle=35 stress=58 ; rdzenie : idle = 40-42 stress=~65

przy predk =>1600 RPM zaczyny byc dosyc słyszalny

Link to post
Share on other sites

masz zle zamocowany . jak dla mnie to jest pewne na 100 procent ze smarowanie zawodzi - nie jest dobrze spasowany

u mnie Arctic 64 (identik dla amd z zapinka od karakorum) chlodzi e6550

na na napieciu 1.38 wykreconego na 3.4 i przy 1000-1100 obrotach mam max 60-63 w grze - nie licze ortchosa bo to bez znaczenia

wyniki nie moga sie tak roznic wiec lepiej sprawdz ile masz przeswitow pod radiatorem

 

ps

sprostowanie ostatnio wiosna gralem teraz sprawdzilem wymaga 1800 obr dla zachowania 60 i jest przy tym o grom cichszy niz karakorum

Link to post
Share on other sites

u mnie Arctic 64 (identik dla amd z zapinka od karakorum) chlodzi e6550

na na napieciu 1.38 wykreconego na 3.4 i przy 1000-1100 obrotach mam max 60-63 w grze - nie licze ortchosa bo to bez znaczenia

wyniki nie moga sie tak roznic wiec lepiej sprawdz ile masz przeswitow pod radiatorem

 

w grze heh gra grze nie równa pozatym zadna gra nie wykorzustuje < ciagle> procka na 100 %

 

hm predkosc wentylatora w AC7 PRO w moim przypakdu jest sterowana przez plyte głowna za pomoca metody "PWM" Nigdy tego dokladnie nie wiedzialem gdzie jest "zapisane" przy jakiej temp jak szybko ma sie krecic wentylator - ale faktem na 100% pewnym jest to ze steruje tym płyta główna! byc moze twoja plyta ma " inne ustawienia"

 

jaka masz plyte główna?

 

jesli mozesz wrzuc nastepujace screeny < idle / stress>

- cpu-z < pierwsza zakladka, mainboard, memory >

- speedfan

- real temp

- core temp

wykorzytaj najnowsze wersje programów

 

aha stress tzn : 30 minut orthosem < stress : Small FTT ; priority na 9! >

 

screena dajesz gdy orthos jeszcze dziala

 

 

pozatym jak u Cb wygalda wentylacja obudowy ?

 

 

EDIT

 

coolera zakladali mi w komputroniku. niestety obudwe mam tak ciasna ze nie ma mowy zebym wsadzil tam glowe i sprawdzil jak przylego radiator do procka. Mysle ze zalozyli mi tez "srednia" paste termoprzewodzaca < napewno nie stand. zakladana na AC7 PRO >

 

hm tak jeszce dodajac temp co podalem w poprzednim poscie to wiesz obudwe mam niezbyt przewiewna pozatym wtedy w pokoju panowala temp ~ 29 C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...