Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy z obsługą XLR ?


Recommended Posts

Tak , jestem już w posiadaniu tych słuchawek , jeżeli chodzi o kwote jaką moge wydać to miałem nadzieje że do 2-3k się zatrzymam , choć nie ukrywam że przeglądam internety i zaczynam łapać się za głowe . 

Link to post
Share on other sites

Próbujesz połączyć dwa różne światy. Nie wiem czy nie lepiej to rozbić na dwa urządzenia jeśli oczekujesz boskich doznań. Mikrofon ze spokojem ogarnie coś pokroju Audient ID4. Wersja mk2 ogarnie też słuchawki, no ale wiadomo, boskiego wiatru niosącego w nim elektrony tam nie uświadczysz, tu trzeba audiofilskiego sprzęta.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki masz niewybredne/wymagające co do wzmacniacza i DACa nie ma sensu dusić tych słuchawek na sprzęcie dla graczy.W dodatku są bardzo rozwojowe. Wymiana okablowania sporo im jeszcze daje. Proponowałbym jeszcze sprzęt używany jeśli wchodzi w grę?

 

Tu masz bardzo dobry wzmacniacz;

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-pathos-aurium-kable-xlr-oraz-3-kpl-lamp-CID99-IDYNLwk.html

 

Bardzo ładnie wyciągnie Ci przestrzeń w każdą stronę.To jest zupełnie innych poziom jak karty dźwiękowe. Przy okazji ociepli dźwięk HD800.  Pozostaje kwesta jeszcze DACa.

 

Proponuję tak na szybko Aune X8 XVIII.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

A ja bym szczerze mówiąc w ogóle nie chciał, aby elektronika ingerowała w dźwięk i szedł w coś neutralnego. Skoro lubię dźwięk jakiegoś sprzętu, to nie chcę go zmieniać. Do delikatnej korekcji brzmienia lepiej IMO sprawdza się PEQ. Lampa faktycznie potrafi sporo zaczarować, ale mnie to nigdy nie przekonało, więc wolałbym jakieś ciepło grającego tranzystoraka, jeśli już iść w tym kierunku. Co audiofil/meloman, to obyczaj. Wg mnie lampa w ciemno to spore ryzyko, zwłaszcza przy zakupie bez możliwości zwrotu. Poza tym warto pamiętać, że z czasem lampy wymagają wymiany.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Ciepło grający tranzystor zazwyczaj oznacza jakiś problem na warstwie konstrukcyjnej. O ile pewna zawartość harmonicznych w przypadku lampy jest naturalna o tyle w dobrze skonstruowanym i nie przeciążonym systemie na tranzystorach powinna być poniżej poziomu słyszalności.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie ogólnie grająca elektronika oznacza problem konstrukcyjny. No ale są gusta i guściki. Ludziom takie coś często pasuje. Ciepłe granie nie musi oznaczać zniekształceń z tranzystora, tylko po prostu podbicie pewnej części pasma i wpływ na barwę. Vide stare streamery Advance Acoustic, które uwalały górę pasma.

 

Dlatego IMO sprzęty się targa do salonu i słucha, bo wybór po kilku postach na forum to niewiele więcej od rzutu monetą (z paroma wyjątkami, które są klinicznie neutralne). Jak już, to coś, co jest zbliżone do krzywej Harmana, bo statystycznie takie granie odpowiada większości. Aczkolwiek, jak mówimy o HD800, to tę teorię można od razu wyrzucić do kosza.

 

No i jest jeszcze kwestia tego, czy autor tematu w ogóle usłyszy różnice w brzmieniu wybranej elektroniki, bo często są to niuanse, na które nawet nie zwróci uwagi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...