Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

 

Zamierzam złożyć sobie nowy zestaw komputerowy. Głównie ma służyć do grafiki komputerowej i montażu wideo oraz sporadycznie do gier. Budżet to 7000 zł, ale w razie czego jestem skłonny dorzucić parę stów w razie potrzeby.

 

Najchetniej bym sprzedał swój obecny komputer, ale nie mam pojęcia ile można z niego wyciągnąć. 

 

Co do tego nowego komputera, to mam już upatrzony zestaw części, ale chętnie wysłucham sugestii. 

 

Ponizej przesyłam swój obecny zestaw i ten upatrzony na nowy. 

 

Obecny:

Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W
Intel(R) Core(TM) i5-4670
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (ASUS)
ASRock Z87 Extreme3
12GB RAM DDR3 1600MHz
Dysk SSD Goodram 240GB
Nagrywarka DVD GH22LS30

Nowy:

Intel Core i5-13600KF
ASRock B760 Pro RS
Patriot 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 VIPER VENOM
ASUS GeForce RTX 4070 SUPER DUAL OC 12GB GDDR6X
Phanteks NV-Serie NV5 Black
be quiet! Pure Power 12 M 650W 80 Plus Gold ATX 3.0
GOODRAM 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe PX700
Deepcool AK500 120mm
Arctic P12 PWM 120mm (x2)*

Link to post
Share on other sites

Można to chyba zrobić trochę lepiej. Jak robisz w wideo w Premiere Pro, Resolve itp, to warto dać CPU z integrą bez F w nazwie i tutaj zamiast brać 13600KF możesz dać 14500. Za 7000 zł masz https://proline.pl/koszyk/e1655b2b

 

CPU z quicksync do wideo
GPU z 3 wentylami

Lepszy zasilacz

Dobre chłodzenie + komplet 8 wentylatorów do NV5 (3 na boku + 1 na dole jako wciągające, 3 na górze + 1 z tyłu jako wyciągające)

Pamięci 6800 MHz


Zasilacz masz taniej w promocji o kilka dyszek https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-kwiecien-2024

 

Co do wyceny. Wejdź na allegro i popatrz po aukcjach zakończonych do ilu dochodziły Twoje albo podobne podzespoły. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...