Skocz do zawartości

Ekran gaśnie na 3-4 sec kilka razy dziennie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MeKit,

Recommended Posts

Po zmianie GPU na RTX 4070 mój ekran staje się czarny na kilka sec ale bez BSOD'u czy freezu gdy gra jest odpalona czy leci yuoutube to nadal słychać dźwięk dzieje się to kilka razy dziennie i nie jest związane z wykorzystaniem % GPU. Event viewer nie odnotowuje żadnych błędów związanych z tym eventem, nie wylatują stery Nvidia. Możliwe iż ta przypadłość była przed zmianą karty ale jeśli to raz na tydzień i nie zwracałam uwagi na to. Był zmieniony przewód HDMI, były zmieniane przewody PSU 8 pin, pro forma były odinstalowane sterowniki z użyciem DDU. Jedyne co to za niskie napięcie w stresie w/g CPU-Z -PWR_SRC Voltage 11.1V-11.3V ale żaden inny program testowy nie pokazuje tak niskiego napiecia szyny wewnętrznej a dodatkowo co wiem to karty serii  40XX nie mają wewnetrznego miernika napiecia. Czy jest duże prawdopodobieństwo iż walnięty jest zasilacz ?

Maj spec: Intel i9 10900; RAM 48 Gb; PSU BE Quiet 700 Watt Power Zone ( 7-8 letni ); SSD Samsung 980 pro 2 Tb M2, SSD Samsung 970 SATA 1Tb i 2 zabytkowe HDD; MB: MSI MPG Z490 GAMING PLUS i  GPU 4070 MSI Ventus 3X

pwr.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie jak jest pod systemem Windows, ale pod Linuxem jest coś takiego jak

" częstotliwość odświeżania "  w Hz

- spróbuj zmienić tą wartość na mniejszą

- ewentualnie sprawdź czy na pewno kabel, który masz, można wyeliminować

 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

I na TV to robi przez Hdmi i na moniku po display port. Ja głównie ten komp mam podł pod TV i sądziłam iż to jest związane z TV i błędami Androida i jego wrażliwością na zmiany napięcia w sieci, ale jak od momentu wymiany karty mam ciemność podczas złych dni 4-5 razy dziennie i jeszcze na moniku ( celowo nie nie podłaczam jednoczesnie tv i moni aby wyeliminowac multi disp error ) to zwątpiłam i zamówiłam Thermaltake Toughpower GF 850W ale w sumie to moge zrezygnować z odbioru.

Edytowane przez MeKit
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, MiK napisał:

asł gdy w pobliżu coś włączałem np, światło w pokoju

U mnie w robocie monitor potrafi zareagować jak ktoś na korytarzu światło w kiblu włącza :D jakas linia przez środek błyśnie, a jak ja wstaję (a nawet z rzadka koleżanka) z fotela to całkiem gaśnie na 2-3 sekundy :D

 

W domu jak wymieniłem fotel na ikea Markus na kablu hdmi tak się robiło, na display port totalnie 0 problemu. 

Link to post
Share on other sites

U mnie do RTX 3060 Ti podłączony jest monitor poprzez DP oraz TV poprzez HDMI. Gdy uruchomiony jest sam telewizor i włączę komputer, TV znika obraz na sekundę lub dwie. Również odwrotnie, przy włączonym komputerze z obrazem na monitorze, po włączeniu TV obraz na monitorze na sekundę lub dwie zatrzymuje się, a kursor wyrzuca gdzieś w róg ekranu. Czasami jest tak, że TV jest wyłączony, ale coś tam aktualizuje i również mam taką stopklatkę.

 

Tymczasem na załączonym screenie GPU Voltage na poziomie 0.910... To wynik po UV?  ^^

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Genghis Khan napisał:

U mnie monitor gasnie na chwile jak porawiam narzute na kanapie, mimo iz jestem ponad 1m od monitora.

 

To problem z samym wyświetlaczem, czy słabym ekranowaniem przewodu?

 

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Skaza napisał:

To problem z samym wyświetlaczem, czy słabym ekranowaniem przewodu?

 

 

Musialby sie wypowiedziec jakis elektronik, ja boje sie ze kiedys strzele takim ladunkiem ze monitor nie wstanie albo ze cos z kompem, grafika sie stanie.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...