Skocz do zawartości

Zestaw do grania i streamowania +/- 10 000


Recommended Posts

Witam wszystkich po latach,

 

Po 3 latach od przesiadki z PC na PS5 stwierdzam, że jednak granie na PC to inna liga i tym samym chciałbym wrócić do mocnego PC jak przed laty.

 

Granie w 1440p + stream. Gry AAA oraz takie tytuły jak World of Tanks, R6 Siege, CS, PUGB, Call of Duty, Battlefield i wiele innych gram praktycznie we wszystko.

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć na zmontowanie skrzynki to +/- 10 000zł.

 

W pierwszej chwili chciałem wrócić do zestawu w oparciu na Intel i Nvidia ale zaciągnąłem opinii tu i tam i podobno 14Gen to jakiś wielki piekarnik o olbrzymim poborze prądu. 

Nigdy nie korzystałem z AMD ale zatrzymałem się na etapie gdzie był wieczny problem ze sterownikami i kulturą pracy tj przed ryzenami albo w okolicy pierwszej generacji.

Mój zestaw pierwotnie wyglądał tak:

 

Karta graficzna: Asus GeForce RTX 4080 Super TUF Gaming OC 16GB

Płyta główna: MSI Z790 Gaming Plus WiFi

Procesor: Intel Core i7-14700KF

Zasilacz: Corsair RM 850X Shift

Pamięć ram: Patrio Viper Venom 32GB [2x16GB 7200Mhz DDR5 CL34 DIMM]

Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III 420 Black

Dysk: Lexar NM790 Pci-e NVMe 2TB

Obudowa: Corsair 5000D Core Airflow

 

Taki zestaw wyszedłby 11 500zł 

 

Drugi zestaw to:

 

Karta graficzna: Asus GeForce RTX 4080 Super TUF Gaming OC 16GB

Płyta główna: ASUS TUF GAMING X670E-PLUS

Procesor: AMD Ryzen 7 7800X3D

Zasilacz: Corsair RM 850X Shift

Pamięć ram: Patrio Viper Venom 32GB [2x16GB 7200Mhz DDR5 CL34 DIMM]

Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III 420 Black

Dysk: Lexar NM790 Pci-e NVMe 2TB

Obudowa: Corsair 5000D Core Airflow

 

Taki zestaw wyszedłby 12 000zł 

 

I teraz sam nie wiem na co się zdecydować, dodatkowo RTX 4080 na rynku jest tak duże a przedział cenowy to przepaść, stąd chciałem się dopytać czy model który wybrałem jest w grupie tych polecanych czy jednak powinien ulec zmianie. Co do płyt głównych to samo jednak zależy mi na tym aby miały możliwość zmiany procesora kiedyś na mocniejszy w przypadku Intela na I9 a w przypadku AMD chociaż na AMD Ryzen 9 7900X3D bądź na coś z nowej generacji. Zasilacz, też może być inny jednak fajnie jakby miał standard 
ATX 3.0 oraz był w pełni modularny. Obudowa tak samo, wybrałem dużą ze względu na dużą chłodnicę, chciałbym 140mm wenty w niej. Nie zależy mi totalnie na RGB ale jak będzie ładnie się prezentował to też spoko.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Czy będziesz miał i7 czy Ryzena 7800 X3D i tak będzie ciepło, na 7800X3D w grach może nawet i bardziej niż na i7, pomimo znacznie niższego poboru energii.

Jak do gier - wszystko jedno co weźmiesz. Dokładanie do i9, tym bardziej do 7900 X3D kompletnie nie ma sensu i wątpię szczerze abyś takie modernizacje kiedykolwiek przeprowadzał. Jak coś, to na 99% będzie przeskok na nową podstawkę. 

Zasilacz zdecydowanie dać już ATX 3.0 z natywną 16pinówką. 

Wybrany Corsair nie jest chyba kompatybilny z układami 420 mm.
Pod AMD nie bierz pamięci 7200 MHz, to nie pójdzie na tyle

 

Za 11k masz https://proline.pl/koszyk/2bc5e793 na bogato w Lian Li w wersji ARGB

Możesz dodać sobie ładne kable

https://proline.pl/zestaw-przedluzaczy-cablemod-pro-modmesh-12vhpwr-czarny-p8120923

 

Zasilacz masz w promocji https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-kwiecien-2024

 

I to masz taki zestaw

Na koniec dnia obiecywana... - ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook

 

Jak na Intelu, to https://proline.pl/koszyk/6054a1b0

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...