Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Jestem w trakcje szukania laptopa 17,znalazłem w przedsprezdazy taki laptop https://www.x-kom.pl/p/1199799-notebook-laptop-173-hp-17-i5-1334u-16gb-1tb-win11-silver.html

Czy warto go zamówić, laptop bedzie używany film, internet,word, jakaś gra typu minecraft dla 7 latka.Jestem otwarty na propozycje warunek 17 cali, 16 GB i najlepiej dysk 1000GB.Cena tak max 3500 im taniej tym lepiej;)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, jakub1t napisał:

za mocne podzespoły do Twoich zastosowań , śmiało możesz kupi tańszy sprzęt .

Czemu uważasz, że za mocne parametry? Wydaje mi się, że lepiej kupić trochę mocniejszy komputer niż się za 2 lata denerwować, że sprzęt już nie ma takiej wydajności jakiej potrzebuję. W tym budżecie to bardzo dobry sprzęt. Swoją drogą na innym forum był ten sam wpis i poleciłem autorowi ten sam laptop tylko z 32GB ramu:
HP 17 i5-1334U/32GB/1TB/Win11 Silver

Czemu uważam, że lepiej dopłacić troszkę i wziąć laptop z lepszym osprzętem, a przede wszystkim większą ilością pamięci RAM? Sprawa jest prosta, wszystko się rozwija i każdy program/aplikacja/gra mają coraz większe wymagania. Takim sposobem za dwa lata okazuje się, że laptop jest do wymiany, albo przynajmniej do modernizacji, bo już nie działa tak płynnie jak był nowy. 

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Karvalsky napisał:

Takim sposobem za dwa lata okazuje się, że laptop jest do wymiany

Bo na pewno nie ram będzie tego powodem. 

 

Totalną bzdurą jest wydawanie więcej jak jakieś, nie wiem 2000zł na laptopa bez dedykowanej k.graficznej jeżeli jego głównym przeznaczeniem będzie Word i internet. 

 

Do czego mu ten ram, w ilości 32gb? Zastanów się. Żeby otworzyć 200 zakładek w przeglądarce i 50 wordów? 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wid3l3c napisał:

Bo na pewno nie ram będzie tego powodem. 

 

Totalną bzdurą jest wydawanie więcej jak jakieś, nie wiem 2000zł na laptopa bez dedykowanej k.graficznej jeżeli jego głównym przeznaczeniem będzie Word i internet. 

 

Do czego mu ten ram, w ilości 32gb? Zastanów się. Żeby otworzyć 200 zakładek w przeglądarce i 50 wordów? 

W opisie wyraźnie jest napisane, że laptop będzie też używany do gier typu Minecraft. Nie jest wymagająca gra i na zintegrowanym układzie graficznym będzie działać, ale jednak procesor i ram są potrzebne. Naturalnie, że do worda i internetu nie polecałbym nic więcej. W tej cenie z dedykowaną grafiką ciężko znaleźć coś rozsądnego.  

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wid3l3c napisał:

Totalną bzdurą jest wydawanie więcej jak jakieś, nie wiem 2000-2500

Oki rozumie, ja też bym wolał wydać mniej, ale nie znalazłem laptopa 16,17 cali poniżej 3k. Spodobał mnie sie jeszcze https://www.x-kom.pl/p/1212295-notebook-laptop-16-huawei-matebook-d-16-2024-i5-12450h-16gb-512-win11-space-gray.html

Jednak mam obawy przed wlutowaną pamięcią. 

Link to post
Share on other sites

Laptop z HP zdecydowanie lepszy, a tą droższą wersje (32GB RAM) masz o 400 zł tańszą od HUAWEI. 
HP ma lepszy procesor z wbudowanym układem graficznym Intel Iris Xe Graphics, większy ekran i większą pojemność dysku. 
Huawei jako atut ma pojemniejszą baterię i złącze USB-C z DisplayPort i Power Deliver. 

Zdecydowanie wybrałbym, któregoś z tych HP, żebyś się nie zgubił w tych postach to poniżej wklejam Ci linki:
HP 17 i5-1334U/16GB/1TB/Win11 Silver - ten, który Ty wkleiłeś 16GB RAM
HP 17 i5-1334U/32GB/1TB/Win11 Silver - ten, który ja Ci poleciłem 32GB RAM
 

Edytowane przez Karvalsky
poprawiony błąd stylistyczny.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...