Skocz do zawartości

Jak najlepsza karta graficzna do 600zł


Recommended Posts

Witam

Kilka dni temu moja stara karta graficzna-GeForce 8800 GTX odmówiła posłuszeństwa. Szukam teraz po prostu jak najlepszej karty graficznej w cenie do 600zł podłączanej na PCI Express. Jak sam czegoś zacząłem szukać to wpadła mi w oko ATI Radeon HD 6850. Co Wy proponujecie?

Edytowane przez oljan
Link to post
Share on other sites

HD6850 lub GTX460 (może nawet HD6870, albo GTX560 wyrwiesz) Kolega Kochas66 spedaje HD6870 za 540 (?) zł sprzedaje- widziałem na forum i to była by dobra propozycja. O 550TI nawet nie ma co mówić gdyż jest poprostu nie opłacalna. Możesz jeszcze powiedzieć jaki masz zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Szukam teraz po prostu jak najlepszej karty graficznej w cenie do 600zł podłączanej na PCI Express.

z nówek proponuje zakup którejś z poniższych GPU:

 

Gigabyte Graficzna Radeon HD6850 1024MB GDDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E ( 820/4200MHz ) / 542 zł

 

ASUS Radeon HD68501024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/D-Sub/DP ( 790/4000 MHz ) (wentylator DirectCU wer.2) / 554 zł

 

MSI Radeon HD6850 CYCLONE Power Edition 1GB DDR5 256BIT ( 860/4200 MHz ) / 595 zł

 

 

podaj konfig kompa oraz marke model i moc zasilacza

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj GTX560 nawet bez Ti jest szybsze od HD6850. Wiem co mówię bo akurat miałem przez pewien czas obie karty :)

 

W każdym bądź razie ja autorowi tematu radzę poszukać jakiegoś używanego GTX470. Bez problemu powinien znaleźć do 600 złotych. A karta jest o klasę lepsza od takiego HD6850. Po podkręceniu spokojnie dogania GTX480/GTX570. Oczywiście przy odpowiednim procesorze.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepszym wyborem byłyby kart Radeon HD6870/GTX560 oczywiście chodzi o nowe karty jak byś gdzieś znalazł, trochę taniej możesz kupić HD6850, ja od siebie polecam bo mam Asus Radeon HD6850 DirectCU, którą kupiłem tutajhttp://www.morele.net/search/ffinder/0/1/?q=EAH6850+DC%252F2DIS%252F1GD5 , karta naprawdę dobra i wydajna, dobrze się kręci a jedynym jak dla mnie minusem, jest głośny wentylator pod obciążeniem (w 2D praktycznie niesłyszalny), jednak podczas gry to nie przeszkadza ;) . Ja mam tę wersję pierwszą, nie V2 .

Link to post
Share on other sites

Nie bądź śmieszny... GTX 470 może konkurować, ale co najwyżej z HD6870, a i mocniej podkręcone HD6850 dają mu się we znaki.

Śmieszny to może ty jesteś w tym momencie. Miałeś GTX 470? Nie? Czytałeś chociaż wypowiedzi bardziej zaawansowanych posiadaczy na ten temat? Gdy miałem GTX 470 moja sztuka na napięciu 1.87mV na stockowym chłodzeniu spokojnie dobijała do 860 mhz na rdzeniu, a z takim O/C wyniki ma porównywalne z GTX 480/ GTX 570 i nie wiem co w tym jest twoim zdaniem śmiesznego. O/C GTX 470 = STOCK GTX 480/GTX 570. Co do dalszej części postu to też chyba jesteś niepoważny. HD6850 po bardzo wysokim O/C dobija do HD6870. Kolejna sprawa to to, że z HD 6870 dalszej wydajności nie wyciśniesz, bo on już jest wyżyłowany bardzo na stockowych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Na takiej samej zasadzie nie wyciśniesz większej wydajności z GTX 470 bo fabrycznie jest to toster... Przykładowo taki 6870 iCooler potrafi się rozpędzić do ponad 1050MHz na rdzeniu, co daje już bardzo interesujące wyniki... Dodatkowo dalej pozostaje konstrukcją nowszą, mniejszą i mniej łakomą na energię...

 

1,87mV? Nie skomentuję tego...

 

Każdemu starasz się wciskać tego GTX 470... a... na rynku mamy chłodniejszego i oszczędniejszego 560 Titanium, oraz wydajniejszego minimalnie od niego HD6950.

 

Idąc za tutejszym rankingiem GPU, który uśrednia wartości osiągane przez karty... 6870 i 470-tka są dokładnie na tym samym pułapie... HD6950 znacznie wyżej.

Link to post
Share on other sites

Literówka, 1087mv:) Przepraszam za błąd.

 

Przy dobrze chłodzonej obudowie, mój stockowy GTX 470 miał te 860mhz. Pewnie temperatura prawie dobijała do setki, ale dla Fermiego nie jest to straszna temperatura.

Fajną anomalie robisz GTX 560 Ti minimalnie mniej wydajny od HD6950, a HD6950 to już znacznie lepsza wydajność od GTX470. Hehe, GTX 470 to ta sama wydajność co GTX 560Ti, a twoim zdaniem jednak nie :) Z resztą GTX 470 w Physx radzi sobie nieco lepiej od młodszego brata. GTX 470 po O/C to poziom GTX 480/GTX570 taka jest prawda:) GTX 480 jest zaś porównywalnie szybki do HD6970. I nie wciskam na siłę GTX 470, tylko po prostu twierdzę, że do 600 złotych jest dość łatwo go znaleźć, a w tej cenie to najlepszy wybór.

 

EDIT:Jaki mam interes w tym żeby wciskać GTX 470? Po prostu mam porównanie bo miałem kiedyś tą kartę, bawiłem się też dość długo HD5870, a HD 5870 to bardzo podobna wydajność do HD6950.

Edytowane przez bart0ssy
Link to post
Share on other sites

Zobacz stockowe taktowanie GTX 470 i stockowe taktowanie 560Ti. 560 Ti na 1000mhz da dość zbliżoną wydajność do GTX 470 na 860mhz. Mniej więcej podobna procentowa wartość zwiększenia zegarów.

 

EDIT: Nie ma co się wykłócać. Obie karty oferują zbliżoną wydajność. Na plus 560Ti jest mniejszy pobór prądu i to wszystko. Wszystko rozbija się o to, że za 600 złotych łatwiej można znaleźć GTX 470. Nie twierdzę, że "470" to jakieś bóstwo. Po prostu podaję suche fakty.

Edytowane przez bart0ssy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...