Skocz do zawartości

Jaki procesor do RTX 4080 SUPER?


Recommended Posts

Witam. Posiadam tę płytę główną: https://www.x-kom.pl/p/542151-plyta-glowna-socket-1200-msi-mag-z490-tomahawk.html

Mam zamiar zmienić obecną kartę, na RTX 4080 tylko nie jestem pewien czy obecny procesor nie będzie zbyt wąskim gardłem dla tej 4080-tki. Rozdzielczość w jakiej prawdopodobnie będę grał to 1440p i okazyjnie 4K jak karta wyrobi. Pomóżcie proszę i doradźcie mi jaki procesor, wydajniejszy od obecnego ( I7  10700K ) mogę włożyć do tej płyty. Płyta posiada socket 1200.Czy to znaczy że mogę włożyć do niej każdy procesor z takim socketem? Czyli seria I7 11700, I9 11900 będzie ok? Jeżeli wymiana to jaki konkretny procesor z tej serii byłby wystarczający do RTX 4080? A może ten obecny procesor da radę? Prosiłbym o poradę bo nie znam się zbytnio na tym. I jeszcze jedno: co z zasilaczem? Firma ok ale 750 W. Da radę? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, janek20 napisał:

w 1440P bedzie ok.Dokup sobie 2 kanał ram

zasilacz ok

Dzięki za odpowiedź, ale "będzie ok" to znaczy wystarczy ten procesor  który w tej chwili mam, czyli I7 10700K czy muszę jednak wymienić na któryś z tych wydajniejszych ( I7 11700, I9 11900 ) ? Ramu dokupię następne 16 GB.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, login1969 napisał:

Ramu dokupię następne 16 GB.

kup w 2 kościach co bedzie drugi kanał

9 minut temu, login1969 napisał:

w tej chwili mam, czyli I7 10700K czy muszę

nie musisz ,wielordzeniowy skylake dalej sie sprawdza w grach

Link to post
Share on other sites

Gram najczęściej w najnowsze produkcje typu The Last of Us, ALan Wake 2, Cyberpunk 2077 itd. Tak jak napisałeś wyżej, najpierw GPU a później ewentualnie wymiana CPU. Pytam tylko czy  jeżeli jednak była by konieczna wymiana procka, to do tej płyty którą mam pasowały by te procesory z socketem 1200 czyli  I7 11700, I9 11900?

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, login1969 napisał:

Pytam tylko czy  jeżeli jednak była by konieczna wymiana procka, to do tej płyty którą mam pasowały by te procesory z socketem 1200 czyli  I7 11700, I9 11900?

Nie - sam sobie dopowiedziałeś, inny socket. Ładowanie sie obecnie w S1200 i 12, 13 i 14 gen Intela nie ma najmniejszego sensu. Albo kupujesz teraz AMD na AM5 na będą jeszcze ze dwie generacje procesorów, albo czekasz na 15 gen Intela. 

 

11 godzin temu, janek20 napisał:

the last of us i alan wake bedzie 100 procent gpu load

 

TLOU to akurat jedna z najbardziej wymagających względem procesora gier, więc taki pewny bym nie był. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ale płyta którą w tej chwili mam posiada socket 1200 więc dlaczego te procesory (I7 11700, I9 11900)nie będą pasować? One też są na sockecie 1200...Przejście  na AMD wiąże się ze zmianą płyty...koszty.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, janek20 napisał:

Chce ci sie dla 5 procent fps( o ile nie bedzie 100 procent gpu load) wydłubywać te cpu?

Dzięki za odpowiedź. Czyli Twoim zdaniem użycie karty RTX 4080 Super przy obecnym procku ( I7 10700K ) wyniesie  100%?Jeżeli tak to poprawiłeś humor i oczywiście nie ma sensu go wymieniać. Boję się tylko że gpu load może wynieść 60-70%. Wtedy jest to nie akceptowalne.

 

4 godziny temu, joker5513 napisał:

Sory pomyłka - 11900 i 11700 podpasują do obecnej płyty. Myli mi sie wiecznie S1200 i S1700 nie wiem dlaczego :) nie zmienia to faktu że taka wymiana wybitnie nieopłacalna i raczej odpuść sobie. 

Ok dzięki za odp.Chciałem się upewnić że w ostateczności, gdyby gpu load był niski mogę wrzucić do tej płyty jeden z tych procesorów. Oczywiście zdaję sobie sprawę że jest to słabo opłacalne.

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, login1969 napisał:

Czyli Twoim zdaniem użycie karty RTX 4080 Super przy obecnym procku ( I7 10700K ) wyniesie  100%?

Na ultra bez dlss w 1440p z drugim kanałem ram w 95 procent nowych gier tak,tych starszych co za róznica jak bedzie kilkaset fps

 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, login1969 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czyli Twoim zdaniem użycie karty RTX 4080 Super przy obecnym procku ( I7 10700K ) wyniesie  100%?Jeżeli tak to poprawiłeś humor i oczywiście nie ma sensu go wymieniać. Boję się tylko że gpu load może wynieść 60-70%. Wtedy jest to nie akceptowalne.

Miałem I9 9900K w parze z 3090ti i w niektórych grach karta była już ograniczana (Wiedżmin 3 po updejcie z RT; Hunt Showdown). 4080S to jednak karta wydajniejsza o 30-35% i ewentualne braki w dziale CPU uwidocznią się bardziej :) W Większości gier powinno jednak być ok. 

Edytowane przez joker5513
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...