Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój obecny smartfon dogorywa i planuje zakup nowego, a że praktycznie od zawsze używałem Androida to pomyślałem że może warto zobaczyć co oferuje Apple, ale no właśnie te bardziej przystępne cenowo mają odświeżanie ekranu 60Hz, w zasadzie tyle co mój obecny smartfon więc nie zauważę różnicy, ale .. 

 

Tak na dobrą sprawę to w jakiś sytuacjach widać tę różnicę i czy to faktycznie taki "game changer" ? Czy np. przeglądając sociale, oglądając YT/Netflix jakoś to jestem w stanie zauważyć i odczuć ?

A może wychodzi to np. dopiero w jakiś dynamicznych grach ?

Link to post
Share on other sites

Według mnie różnica między 60Hz i 120Hz jest ogromna i jest to game changer. Przy 60Hz obraz zwyczajnie klatkuje przy dynamiczniejszym ruchu w trakcie zwykłego korzystania z telefonu. Przy 120Hz wszystko jest znacznie bardziej płynne.

 

Sam osobiście mam monitor 144Hz i widzę niedużą różnicę między 120Hz a 144Hz, ale jest ona zauważalna.

Między 60Hz a 120Hz jest to przepaść.

 

Netflix/YT to trochę nietrafione przykłady, bo tam zazwyczaj masz materiały mające 24 do 60fps zazwyczaj, więc tutaj różnic znaczących nie będzie przez sam materiał źródłowy, ale wszelkie aplikacje/gry to i owszem.

  • Haha 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podałem YT oraz Netflix jako przykłady bo w zasadzie to po za przeglądaniem netu oraz sociali to tylko do takich aktywności używam telefonu :) 

 

No i właśnie dlatego mam dylemat czy skusić się na jakiś starszy model iphone czy może jednak dopłacić do 15 pro (bo chyba dopiero w tym modelu jest 120 hz ?) Wydaje się być to dużo tak w sumie brać w ciemno bo zawsze może być opcja że IOS mi nie spasuje, ale patrząc na to że kupuje go z myślą że poużywam przez jakieś 4 lata to już ta kwota taka zawrotna nie jest :D

 

Zawsze pozostaje mi opcja kupić coś na chwile i poczekać na iphone 16 do jesieni bo tak w "najtańszych" modelach ponoć ma być już 120hz.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Łopanie, ja nie mam takich problemów, bo po prostu nie kupuję nic Apple :D

Prawie dwa lata temu kupowałem Realme GT Neo 2 i on już ma 120Hz, a kosztował 1200zł.

 

Obecnie nie kupiłbym nic co nie ma 120Hz.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie ja też nigdy nic nie kupowałem i tak mnie naszło żeby spróbować :D Zdaje sobie sprawę że cenowo to żadna rewelacja bo można za połowę albo i mniej kasy kupić przyzwoity sprzęt na androidzie :D ale jakoś tak po tylu latach stwierdziłem że może jednak trzeba spróbować jak to jest po "ciemnej stronie mocy" :D 

 

Dzięki w każdym razie za opinię na temat odświeżania. 

Link to post
Share on other sites

Myślę,że to nawet nie ma co porównywać. Jest bardzo duża różnica użytkowania smartfona.

1 godzinę temu, NNkrzy napisał:

ale no właśnie te bardziej przystępne cenowo mają odświeżanie ekranu 60Hz

Oni mają własnych klientów (przepraszam za słownictwo) za idiotów. 60Hz za 3500zł :rotfl: Z tego co pamiętam oni jako ostatni wprowadzili nagrywanie video w full hd.

Link to post
Share on other sites

Żona ma Poco X3 Pro, ma 120 Hz ale od razu zmieniłem jej na 60 :D:rotfl:

 

Głównie dlatego, że ona korzysta dużo z VOD i w zasadzie tylko grzebie na FB oglądajac głupie filmy na reelsach :D

Stwierdziłem że jej to niepotrzebne, a kilka % bakterii na cykl ładowania zawsze to kilkanaście minut więcej oglądania Chirurgów :D

 

Jest jeden problem, jak raz zasmakujesz wyższej częstotliwości - nie będziesz chciał wracać do niższej.

Już samo scrollowanie w przeglądarce jest dużo przyjemniejsze  ;)Zastanów się więc dobrze :)

 

 

Jak bardzo chcesz to powiedz co Ci przetestować to zobaczę na ile różnicę robi :)

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Nie długo bo raptem kilka minut miałem dziś okazję sprawdzić iphone 15 pro i powiem szczerze że jakoś nie widziałem specjalnej różnicy. Jedno co to faktycznie ekran był dużo lepszy ale to akurat od mojego wszystko jest lepsze :D Ale nie widziałem podczas samego przewijania appek różnicy, wszedłem na kilka stron i kurde też nie widzę różnic - miałem obok swój telefon położony, było to bardziej responsywne ale to raczej kwestia samego telefonu niż odswieżania.

Nie neguje tego że 120 to lepiej niż 60 ale zwyczajnie nie widziałem tego :) może za mało używałem albo nie wiem może to ze moimi oczami coś nie tak albo dopiero podczas grania to widać, ale ani na reelsach ani podczas oglądania stron nie czułem efektu WOW :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...