Skocz do zawartości

RX570 + monitor + projektor - problem


Recommended Posts

Cześć, przybywam z upierdliwym problemem. Do RX570 mam podpięty do jednego z portów hdmi monitor, do drugiego portu hdmi projektor(Promethean EST-P1). Na obu wszystko pięknie się wyświetla. Problem pojawia się w momencie kiedy wyłączam projektor, chcę pracować tylko na monitorze a drugi ekran (rozszerzony) nadal jest "widoczny". Co skutkuje tym, że kursor znika na niewidocznym pulpicie, część okien aplikacji tam się otwiera (widnows 10).
Projektor wyłączony od zasilania - kabel hdmi wpięty. Sytuacja naprawia się dopiero po wyciągnięciu kabla hdmi z karty lub projektora. Codzienne odłączanie tego kabla jest uciążliwe a na dłużą metę obawiam się, że w końcu fizycznie coś się uszkodzi.

Co ciekawe, gdy mam podłączone dwa monitory i jeden z nich wyłączę(przyciskiem, a ten nadal jest podłączony do zasilania), rozszerzony pulpit z automatu przestawia się na jedno źródło obrazu. Dlaczego nie dzieje się tak w przypadku projektora? (przypomnę, że ten nawet wyłączam na listwie z zasilania :o). Z góry dziękuję za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Mam jedynie sugestię: zanim wyłączysz projektor w ustawieniach ekranu w OS zmień opcje "rozszerz" na "duplikuj #1" (jeśli #1 to monitor), następnie możesz go po prostu wyłączyć celem oszczędzania lampy. 

 

Wydaje mi się, że monitory i telewizory - w momencie, w którym je wyłączasz - wysyłają informację o tym do komputera, czego Twój projektor ewidentnie nie robi. Wiem, że nowsze projektory, na których jest zainstalowany np Android wysyłają ten sygnał bo na Samsungu LS9P w pracy nie mam tego problemu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...