Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałem kupować w tamtym miesiacu, ale musialem przelozyc kupno zestawu. Zainteresowal mnie ten, polecany przez Proline koszyk gdzie wymienilem obudowe na lepsza. Pierwszy raz widze te procesory intela - czy one sa dobre? Czy tutaj wszystko wspolgra ze soba (chipset, socket, taktowanie itp)? Prosze o porady :)

Budzet ~7000zl. Cel: najnowsze gry w 1080p (i byc moze pozniej 1440p) w max ustawieniach graficznych.
Kupuje w ciagu 3tyg
 

image.png.e87a78055eca2fd175ca3156d1337b63.png

Edytowane przez cado198376
Link to post
Share on other sites

Zestaw jest bardzo dobrze dobrany, CPU daje radę i to bardzo dobrze ale jeżeli to jest do gier, to i tak bym to jeszcze zmienił. W tym co masz wyżej brakuje jeszcze chłodzenia CPU.

 

Za 6700 zł masz https://proline.pl/koszyk/8e290b5f a możesz dać też jeszcze Radeon 7900 GRE czy 7900 XT https://proline.pl/koszyk/9eae1484 - model który jest znacznie wydajniejszy od RTX 4070 SUPER

 

Montaż masz taniej z kodem PRO24 o 101 zł

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.03.2024 o 06:35, kajtek. napisał:

Zestaw jest bardzo dobrze dobrany, CPU daje radę i to bardzo dobrze ale jeżeli to jest do gier, to i tak bym to jeszcze zmienił. W tym co masz wyżej brakuje jeszcze chłodzenia CPU.

 

Za 6700 zł masz https://proline.pl/koszyk/8e290b5f a możesz dać też jeszcze Radeon 7900 GRE czy 7900 XT https://proline.pl/koszyk/9eae1484 - model który jest znacznie wydajniejszy od RTX 4070 SUPER

 

Montaż masz taniej z kodem PRO24 o 101 zł

 

 

Dzięki. Jak to jest właściwie z tą wydajnością RXów? Czy z tymi kartami mogę korzystać z DLSS, RT i tym podobnych rzeczy?

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, cado198376 napisał:

Dzięki. Jak to jest właściwie z tą wydajnością RXów? Czy z tymi kartami mogę korzystać z DLSS, RT i tym podobnych rzeczy?

Nie, dlss to technika zastrzeżona dla Nvidii, tu masz FSR i XeSS

RT Działa, ale o wiele gorzej niż na Nvidii,

Sama goła wydajność jednak jest, taki RX 7900XT zjada RTX 4070S w grach bez RT (a nawet przebija 4070Ti / TiS), przy grach z ciężkim RT to niestety, ale gry zdecydowanie lepiej chodzą na RTX 4070S. DLSS też daje znacznie lepszą jakość skalowania niż FSR, XeSS działa podobnie do DLSS, tylko mało gier go wspiera na razie. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, cado198376 napisał:

Dzięki. Jak to jest właściwie z tą wydajnością RXów? Czy z tymi kartami mogę korzystać z DLSS, RT i tym podobnych rzeczy?

Na nvidii masz calościowy produkt.Tak doplacasz, bo nic a darmo nie jest

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Adames napisał:

Nie, dlss to technika zastrzeżona dla Nvidii, tu masz FSR i XeSS

RT Działa, ale o wiele gorzej niż na Nvidii,

Sama goła wydajność jednak jest, taki RX 7900XT zjada RTX 4070S w grach bez RT (a nawet przebija 4070Ti / TiS), przy grach z ciężkim RT to niestety, ale gry zdecydowanie lepiej chodzą na RTX 4070S. DLSS też daje znacznie lepszą jakość skalowania niż FSR, XeSS działa podobnie do DLSS, tylko mało gier go wspiera na razie. 

 

18 godzin temu, janek20 napisał:

Na nvidii masz calościowy produkt.Tak doplacasz, bo nic a darmo nie jest

Jak Wy byście wybrali? Ja mam poważny problem bo zastanawiam się czy jest sens kupować RTXa tylko ze względu na RT... Mam zamiar grać w helldivers 2, cp2077, generalnie wszystkie nowe (albo nie aż tak nowe, ale wymagajace graficznie) tytuły i nie wiem czy warto iść w RTX czy jednak dać szansę AMD. Oczywiście wiem że to mój wybór i moja decyzja ale chętnie przyjmę każdą poradę (dla mnie to spory wydatek i chcę jak najlepiej wybrać)

Link to post
Share on other sites

Ja już biorę tylko rtxy,Radeonow też trochę miałem ale to nie jest taki produkt jak nvidii np dropy FPS w dx11. Dlss i frame generator robi robote. Fsr jednak mocno rozmydla względem dlss a nie ważne jak mocna grafe kupisz. Prędzej czy później uzyjesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...