Skocz do zawartości

Zamiana RTX 4070 Super na 4080 Super


Recommended Posts

Drodzy,

Tydzień temu składałem komputer z wyżej wymienioną kartą i niestety trochę jestem zawiedziony wydajnością w 1440p. Niby wszystkie gry chodzą płynnie na ultra, ale nie wszystkie z RT / PT na którym mi najbardziej zależało, a jednak większość tytułów wygląda lepiej z tą technologią. Oczywiście człowiek mógł od razu wybrać tą kartę, ale dużo pozytywnych recenzji naczytał się na temat 4070 Super i patrząc na to, że 4080-tka kosztuje o 2 tysiące więcej stwierdziłem, że nie ma co przepłacać. Pytanie do was czy ma to w ogóle sens aby dokonywać zmiany na 4080S? Może lepiej poczekać na serie 50?

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
31 minut temu, janek20 napisał:

Jak możesz ją oddać to zmieniaj 

Była kupowana w Proline łącznie z resztą gratów do kompa. Nie wiem czy Oni akceptują takie zwroty / zamiany, ale jutro zadzwonię do nich i się zapytam.

Edytowane przez NMnisz
Link to post
Share on other sites

Marketing nvidii jak zwykle nie zwiódł , kup pan RTX4xxx bo tylko na naszych kartach pograsz z RT i PT XD . :mlotek:

BTW 4080S to takie minimum aby grać coś w rozsądnym klatkarzu z RT.

I cóż to za gry których nie pociągnęła 4070S ?? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy Ja napisałem, że 4070S nie pociągnęła żadnej gry :P? Pociągnęła i to płynnie, ale taki Alan Wake 2, z wszystkimi wodotryskami oscyluje w granicach 40-45 klatek, w 1440p, przy włączonym PT DLSS Jakość i FG, co jest już taką minimalną granicą, która mnie mierzi :D. Wiesz zależało mi na tym aby złożyć jednostkę przyszłościową, w której za rok, lub dwa wymienię tylko proca na coś mocniejszego (aktualnie Ryzen 7500F), a karta posłuży mi minimalnie z 3 lata.

 

 

Co do wymiany Proline nie robiło żadnego problemu, poprzednia karta pójdzie jutro kurierem do zwrotu i przy okazji przyjedzie 4080S :P.

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, NMnisz napisał:

Czy Ja napisałem, że 4070S nie pociągnęła żadnej gry :P? Pociągnęła i to płynnie, ale taki Alan Wake 2, z wszystkimi wodotryskami oscyluje w granicach 40-45 klatek, w 1440p, przy włączonym PT DLSS Jakość i FG, co jest już taką minimalną granicą, która mnie mierzi :D

Pamiętaj że aby FG dział prawidłowo to nvidia zaleca aby natywnie mieć minimum 60fps. Z czegoś te dodatkowe klatki musi sobie karta generować aby obraz był przyzwoitej jakości. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
51 minut temu, janek20 napisał:

akurat Aw2 jest ultra wolna,choć 40-45 fps troche mało

jaka 4080s bierzesz?

Tak zauważyłem, że raczej nie jest to energiczna gra, ale jednak czuć, że nie jest to płynne.

 

Ten model https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-windforce-oc-v2-16gb-gddr6x-gv-n408swf3v2-16gd-p8120686, mam tą wersje w 4070-tce i bardzo przyzwoicie działała przez te parę dni, jeżeli chodzi o kulturę pracy pod pełnym obciążeniem.

 

image.png.3e92e45f1683d9d094ea6f08d5246446.png

Edytowane przez NMnisz
Link to post
Share on other sites

O fajnie. 4080 Super można już widzę dostać poniżej 5k zł :) Miałem 4080 nie super jakies pół roku i o ile nie grasz w rozdzielczości wyższej niż standardowe 1440p (nie ultrawide) będziesz zadowolony :d

 

Link to post
Share on other sites

Mozesz tez pozmieniac czesc ustawien z ultra na high itd jeszcze niedawno 3080 to byla taka karta sugerowana pod 4k, sam znam jedna osobe ktora ma 3080ti i uzywa 4k, niektore opcje ultra naprawde nic kompletnie nie daja pozatym ze scinaja mocno klatki.

Jednakze jezeli chcesz miec wszystko na ultra to 4080 S bedzie lepszym wyborem.

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, joker5513 napisał:

O fajnie. 4080 Super można już widzę dostać poniżej 5k zł :) Miałem 4080 nie super jakies pół roku i o ile nie grasz w rozdzielczości wyższej niż standardowe 1440p (nie ultrawide) będziesz zadowolony :d

 

W 4k też będzie jak nie gra na premiery8-)

Edytowane przez ODIN85
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Karta wymieniona, choć nie obyło się bez problemów. Karta na początku nie chciała wstać, dodatkowo Gigabyte dodał durne sanki do mocowania karty, które nie wiem jak ktoś ma zamontować mając powpinane złącze na płycie głównej xD. Cóż jutro będzie grana trytyka :P.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...