Skocz do zawartości

Problem z niską głośnością na bluetooth (xiaomi poco x5)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez anemus,

Recommended Posts

Witam, próbowałem triku ze zmianą regionu na inny w telefonie i nie działa, próbowałem również znaleść opcje (głośność całkowita) lecz jej nie posiadam, niby że xiomi ja usuneło w którejś aktualizacji, nie wiem co mam robić, dzwięk tak samo na słuchawkach i głosniku bt jest cichy.

Link to post
Share on other sites

Opcje dotyczące głośności dla urządzań BT masz w ustawieniach programisty. Często  gdy urządzenie się nie dogaduje po BT z smartfonem to w wypadku Xiaomi trzeba wejść w opcje "o telefonie" i wielokrotnie nacisnąć "wersję Miui" ("Wersje OS" w HyperOS")aż pojawi się "Już jesteś programistą". Następnie przechodzisz do "Dodatkowe ustawienia" - > "Opcje programistyczne", które powinny ci się pojawić. W nich odszukujesz "Wyłącz głośność absolutną" i przestawiasz względem tego co masz teraz ustawione.

Poza tym warto wejść do "Dźwięk i wibracje" - > "Efekty dźwiękowe" (w zasadzie to warto najpierw)  i zobaczyć czy korektor czy profile ci nie duszą głośności oraz pobawić się opcją "Dostosowanie głośności" gdzieniegdzie dostępną, przynajmniej w Miui do 14 bo w HyperOS np na Xiaomi 13 nie (tutaj da się włączyć "Dolby" lub dźwięki Xiaomi", korektor ustawić i dostosować sterowanie na słuchawkach).

Często sama aplikacja posiada opcje dot. "Normalizacji głośności" i to też potrafi psuć zabawę.

W opcjach właczanych krótkimi kodami znajdziesz tylko test przycisków na urządzeniach BT.

EDIT.

Po dojściu do porządku z ustawieniami lepiej wyłączyć "Opcje programistyczne" (w każdej chwili można je włączyć ponownie) - na samej górze masz suwaczek.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, jakub1t napisał:

Te same urządzenia z innym sprzętem grają głośno ?

Tak

 

4 godziny temu, anemus napisał:

Opcje dotyczące głośności dla urządzań BT masz w ustawieniach programisty. Często  gdy urządzenie się nie dogaduje po BT z smartfonem to w wypadku Xiaomi trzeba wejść w opcje "o telefonie" i wielokrotnie nacisnąć "wersję Miui" ("Wersje OS" w HyperOS")aż pojawi się "Już jesteś programistą". Następnie przechodzisz do "Dodatkowe ustawienia" - > "Opcje programistyczne", które powinny ci się pojawić. W nich odszukujesz "Wyłącz głośność absolutną" i przestawiasz względem tego co masz teraz ustawione.

Poza tym warto wejść do "Dźwięk i wibracje" - > "Efekty dźwiękowe" (w zasadzie to warto najpierw)  i zobaczyć czy korektor czy profile ci nie duszą głośności oraz pobawić się opcją "Dostosowanie głośności" gdzieniegdzie dostępną, przynajmniej w Miui do 14 bo w HyperOS np na Xiaomi 13 nie (tutaj da się włączyć "Dolby" lub dźwięki Xiaomi", korektor ustawić i dostosować sterowanie na słuchawkach).

Często sama aplikacja posiada opcje dot. "Normalizacji głośności" i to też potrafi psuć zabawę.

W opcjach właczanych krótkimi kodami znajdziesz tylko test przycisków na urządzeniach BT.

EDIT.

Po dojściu do porządku z ustawieniami lepiej wyłączyć "Opcje programistyczne" (w każdej chwili można je włączyć ponownie) - na samej górze masz suwaczek.

Napisałem że właśnie opcji "Wyłącz głośność absolutną" nie ma w opcjach programisty, xiaomi po którejś aktualizacji podobno ja usunęło. Wydaje mi się że pozostało mi chyba zrobić root telefonu i pobrać jakiś program który to skoryguje :0, irytuje mnie to xiaomi powoli

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak nie masz tej opcji to wypróbuj jeszcze wyłączenie "stałej głośności" w sparowanych urządzeniach i przełączania "sprzętowego odciążania A2DP" w programisty oraz zmiany regionu.

obraz.thumb.png.76b4b3cc26d55ac9d29549e287e1b53d.png

obraz.thumb.png.ab629ad5a086f4c707fb7531bffa46a5.png

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Opcji zachowaj stałą głośność też nie posiadam xD, ty ale chyba pomogło przełączenie tego odciążenia a2dp suwakiem na prawo , znaczy dalej muszę wysoko ustawiać głośność, lecz zmieniło się to że porzedtem jakby dzwięk był za zasłoną, a teraz fajnie gra :D, co za shit te ustawienia bluetooth.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...